Ankara BTR Öğretmenliği başvuruları ne zaman olur?

Kodla Büyü
BTR bir standart ta oturtmadılar. Her ilin keyfine bırakmışlar. Biri okul açılmadan başlatır. Biri okul başlar hala başvuru almaz. Biri okuldan bir ay sonra başlatır.

Böyle çok başlı görevlendirme olmamalı. Bilişim öğretmenleri artık tükenmişliği yaşıyor bu belirsizliklerden gına geldi.

İşin üzücü tarafı kendi zümremizden bazı il Koordinatörlerinin aymazlığı ve sorumluluktan kaçması görevlendirmenin uzamasına sebep oluyor.

Son düzenleme:
Hocam müdür başvurunuzu onaylamayabilir. Olur veren makamın red hakkı da saklıdır mutlaka. Fakat sizde ret yanıtı aldığınızda resmi bir yazıyla ve düzgün bir üslupla gerekçesini sorarsınız ve cevabını yazılı olarak talep edersiniz. Verilen cevap sizi tatmin etmez ve yönetmeliklere uygun değilse hakkınızı arayabilirsiniz tabikide

Başvurular başladı. 1 Eylül mesai bitimine kadar onaylanmış başvuru formunu elden İL milli eğitime götürmek gerekiyor. (Yazi ilçeden gelip müdürlüğümüze elden teslim diye yazınca ve tüm il il milli eğitime cagrilmaz herhalde diye düşünüp, ilçe memdir diye düşünmüştüm ilk başta.)

Son düzenleme:
Evet İl Milli Eğitim'e teslim edilmesi gerekiyor. Gazi Üniversitesi içindeki (Hacı Bayram Veli Ünv yanı) İl Milli Eğitim Müdürlüğü ek hizmet binasına. Ankbiste geçen sene teknik sorunlar olmuş, o yüzden elden teslim ediliyormuş. Uzaktan gelecek olan arkadaşlara kolay gelsin.

Başvurular başladı. 1 Eylül mesai bitimine kadar onaylanmış başvuru formunu elden İL milli eğitime götürmek gerekiyor. (Yazi ilçeden gelip müdürlüğümüze elden teslim diye yazınca ve tüm il il milli eğitime cagrilmaz herhalde diye düşünüp, ilçe memdir diye düşünmüştüm ilk başta.)
Yazı okullara ulaştı mı acaba?

Valilik görevlendirme onayının okullara gönderildiğini öğrendim.

Okuluna gelen var mı arkadaşlar?

"Cuma(10 Eylül) gününe yetiştirmeye çalışacağız" demişlerdi.

Yazı çıktı mı?

ben bu dönem btr görevi almak istemiyordum ama şartlar değişti. şimdi almak istesem görev alabilir miyim? 2. liste valiliğe gitmişmidir?

Üst yazıda şöyle denmiş:
"...
onay tarihinden itibaren 21 Ocak 2022 tarihi mesai saati bitimine kadar görevlendirilmeleri ve ek ders ücretlerinin ilgi (ç) kararın 16.maddesinin 2. fıkrasına göre ödenmesi,
..."

Ücretler onay tarihinden itibaren mi ödenecek acaba?

Geri