.: Android cihazınızdan bilgisayarınızı kontrol edin...

Kodla Büyü

agd85

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar bilgisayarınızdaki resimleri, dosyaları, müzikleri telefonunuzdan da görmek ve kullanmak, bilgisayarınızı uzaktan android cihazınız aracılığı ile kontrol etmek çok kolay. Tek yapmanız gereken googleplay den (https://play.google.com/store/apps/deta ... lite&hl=tr) "Win Remote" programını indirmek ve aşağıdaki dosyadan "win remote" programını bilgisayarınıza indrip yüklemek. win remote uygulamasını android cihazınıza yükledikten sonra anlatılan kurulum adımlarını doğru ve eksiksiz yapın. Bu uygulama ile ayrıca bilgisayarınızı kapatıp açabilir, tarayıcıya bağlanabilir ve office yazılımları gibi uygulamaları yönetebilirsiniz.
Kumanda programından buna terfi ettim gerçekten harika çalışıyor.

Ekli dosyalar

• Win_remote_v1.2.9.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 170
  • unnamed (1).png
    unnamed (1).png
    59.3 KB · Görüntüleme: 1,124
  • unnamed (2).png
    unnamed (2).png
    75 KB · Görüntüleme: 1,124
  • unnamed (3).png
    unnamed (3).png
    51.2 KB · Görüntüleme: 1,124
  • unnamed.png
    unnamed.png
    72.2 KB · Görüntüleme: 1,124
evet hocam kesnlikle mükemmel çalışıyo. bilgisayarı kapatıp açabiliyosun powerpoint sunu açıp oynatabliyosun fare klavye uzaktan kontrol edebiliyosun. projecksiyonla ders anlatırken çok işe yarayacak bir program

yasarcan' Alıntı:
aklıma takılan bir soru

GÜVENLİK ???
hocam güvenlik derken açabilir misin? akıllı telefon kullanan biri zaten bu gibi riskleri göze alıyor demektr. google harita gibi gps üzerinden çalışan veya benzer kumanda programları ya da telefona indirdiğimz tüm programlarda bu risk zaten var bilmem cevap verebildim mi?

hocam wireless kapsama alani icerisinde bilgisayari kontrol edebiliyosun bluetooth la hic denemedim. su an da bu mesajida bilgisayara 3-4 metre ileriden yaziyorum kullanip deneyenlerin hosuna gidebilecek bir program

kapatmayı anladım da. Bilgisayar kapalı iken uzaktan açabiliyor mu hocam ? Team kullanıyordum ben. Uzaktan açma özelliği varsa anında bu programa terfi ederim.

mystreous' Alıntı:
kapatmayı anladım da. Bilgisayar kapalı iken uzaktan açabiliyor mu hocam ? Team kullanıyordum ben. Uzaktan açma özelliği varsa anında bu programa terfi ederim.
yeniden başlatıyo uyku moduna alıyo kapatıyo ama açamıyo hocam . sonuçta o anda wireless ya da bluetooth u kullanması gerekiyo. bilgisayarda kapalı olduğu açması mümkün değil gibi gözüküyo ama program açıklamasında açıp kapabilrsiniz yazıyo belki de ben beceremedim.

agd85' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
yeniden başlatıyo uyku moduna alıyo kapatıyo ama açamıyo hocam . sonuçta o anda wireless ya da bluetooth u kullanması gerekiyo. bilgisayarda kapalı olduğu açması mümkün değil gibi gözüküyo ama program açıklamasında açıp kapabilrsiniz yazıyo belki de ben beceremedim.
Büyük ihtimalle açma işlemi için Wake on LAN özelliği kullanılıyordur, başka da bir ihtimal yok zaten.
Bunun çalışması için ise bilgisayarın kablo ile bağlı olması, tabletin ise access point ya da kablo ile ağa bağlı olması gerekir. Kablosuz ağa bağlanan bir bilgisayarı uzaktan açamazsınız (gerçi bir istisna eğer anakart usb portlara elektrik vermeyi kesmiyor ve kablosuz alıcı etkin kalıyor ve wake on lan özelliği varsa bu durumda kablosuz da açılabilir).

yakuphan' Alıntı:
agd85' Alıntı:
mystreous' Alıntı:
Büyük ihtimalle açma işlemi için Wake on LAN özelliği kullanılıyordur, başka da bir ihtimal yok zaten.
Bunun çalışması için ise bilgisayarın kablo ile bağlı olması, tabletin ise access point ya da kablo ile ağa bağlı olması gerekir. Kablosuz ağa bağlanan bir bilgisayarı uzaktan açamazsınız (gerçi bir istisna eğer anakart usb portlara elektrik vermeyi kesmiyor ve kablosuz alıcı etkin kalıyor ve wake on lan özelliği varsa bu durumda kablosuz da açılabilir).
aynen hocam kapalı pc yi uzaktan açabilecek uygulama yok zaten

Teamwiever ın Quick Support programı var Android için Telefon-Bilgisayar , Telefon-Telefon onu tavsiye ederim Birebir bağlantı ve kontrol için....

Geri