Anakart Şifresi

Kodla Büyü

okanbaris

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Faz 2 tahtalardan birine öğrenciler anakart şifresi koymuş bunu kaldıramadım bir türlü. BIOS sıfırlamam gerekecek anakarta ulaşmam için tahtayı yerinden çıkarmam lazımmı yada bunun kolay bir yolu varmı.

Hocam akıllı tahtanızın biosuna erişim sağlamadan kaldırmanın bir yolu koyan öğrenciden kaldırmasını istemeniz yoksa o sınıfa komple disiplin cezası korkusuyla açtırmanızdır. O da hatırlamıyor ve açamıyorsa bios dan sıfırlamak kalıyor geriye başka yolu yok gibi

hocam eğer sistem açılıyorsa cmos deanimator programıyla biosa kısa devre yaptırarak şifreyi iptal edebilirsin.youtube da anlatım mevcut.daha önce yaptım fakat sorumluluk sana ait...bunu bil :)

hocam eğer sistem açılıyorsa cmos deanimator programıyla biosa kısa devre yaptırarak şifreyi iptal edebilirsin.youtube da anlatım mevcut.daha önce yaptım fakat sorumluluk sana ait...bunu bil :)

O programı denedim o yüzden tavsiye etmem risk biraz garantili yol varken sistem açık bir şekilde yapılması sorun yaratır.

Hocam servis çağırın .Onun biosuna ulaşmak zor.Et başına 70 tl alıyorlar.öğrenciler söylemiyorlarsa şifreyi , sınıftan toplayın parayı.

Geri