Anadolu Lisesi Bilişim Dersleri

Kodla Büyü

misket55

Site Gezgini
arkadaşlar anadolu liselerinde ders durumumuz nasıl?zorunlu dersimiz var mı yoksa bt rehberi mi oluyoruz sadece?

9. ve 10. sınıflarda seçmeli (1 veya 2 saat)
bu sene 9. sınıf olan öğrencilerde toplam 4 saat seçmeli ders var.
10. sınıf olan öğrencilerde ise 5 saat seçmeli ders var.
Fakat bütün öğrenciler aynı anda seçmeli dersleri gördüklerinden dersi çok öğrenci de seçse en fazla 9 saat derse girebiliyorsunuz.

dikistutmazsabri' Alıntı:
Fakat bütün öğrenciler aynı anda seçmeli dersleri gördüklerinden dersi çok öğrenci de seçse en fazla 9 saat derse girebiliyorsunuz.

niye aynı anda görüyorlar? öyle bir madde mi var ders çizelgesinde? isteyen ayrı şekilde yapabilir seçmeli derslerin dağılımını...

ders seçmeli. bizim 10 sınıflarda 2 şer saat seçiliyo. idare oyle yapıyo. geçen yıl 16 saat ders vardı. üstüne btr de oldum.

egitimci.' Alıntı:

niye aynı anda görüyorlar? öyle bir madde mi var ders çizelgesinde? isteyen ayrı şekilde yapabilir seçmeli derslerin dağılımını...

18 adet seçmeli ders var. her öğrenci farklı bir dersi seçiyor. böyle olunca program yapmak mümkün olmuyor. bu sebepten zorunlu olan bütün öğrencilerin gördüğü 36 saat belli zamanda seçmeli olan 4 saatlik ders de belli saatlerde olmak zorunda kalıyor. örneğin bizim okulda seçmeli dersler pazartesi ve salı günleri 7. ve 8. saatlerde yapılacak.

Anadolu lisesinde dersler bir defa seçildiği için norm fazlası olma durumu var.ben norm fazlası oldum ve çok sevdiğim okulumdan tayn istedim.

hugo4545' Alıntı:
Anadolu lisesinde dersler bir defa seçildiği için norm fazlası olma durumu var.ben norm fazlası oldum ve çok sevdiğim okulumdan tayn istedim.
BTR görevlendirmesi olmadı mı hocam? Bu arada benim de tercih listemde bir Anadolu lisesi var. Okulla görüştüm ancak bilgisayar dersimiz yok, seçilirse belki dediler. LAB var ancak ne derece kullanılır bilemem dediler. Liseye atandığım takdirde dersimin olmama durumu var mıdır?

egitimci.' Alıntı:

18 adet seçmeli ders var. her öğrenci farklı bir dersi seçiyor. böyle olunca program yapmak mümkün olmuyor. bu sebepten zorunlu olan bütün öğrencilerin gördüğü 36 saat belli zamanda seçmeli olan 4 saatlik ders de belli saatlerde olmak zorunda kalıyor. örneğin bizim okulda seçmeli dersler pazartesi ve salı günleri 7. ve 8. saatlerde yapılacak.

geçen sene düz lisedeydim 9.sınıflarda 24 şube vardı ve hepsinin seçmeli derslerini farklı saatlerde yaptık... tek atladığımız nokta az seçilen seçmeli dersleri gözardı ettik...yapılan seçimlere göre ortak seçmeli ders grupları oluşturduk...

btr görevlendirmesi gelene kadar norm fazlası olup zorunlu tayin başımıza gelebiliyo. o yüzden ders muhakkak seçilmek zorunda kalıyo. btr kadrosu verilirse rahatlarız ama ders olsada olmasa da norm fazlası olmayız

gecen yıl 9-10. sınıflarda 2 şer saat seçildi ( verildi) ders toplam 22 saat dersim vardı. idare btr yi elinde tutmak istiyorsa dersi seç(tir)iyor. ama dersin seçilmezse norm fazlası olması büyük olasılık. Umarım ortaokul gibi burada da ders zorunlu hale gelir. ( gerçi ben bu sene ortaokula tayin istedim birde zorunlu derse girelim farkı var mı diye? )

greenice' Alıntı:
gecen yıl 9-10. sınıflarda 2 şer saat seçildi ( verildi) ders toplam 22 saat dersim vardı. idare btr yi elinde tutmak istiyorsa dersi seç(tir)iyor. ama dersin seçilmezse norm fazlası olması büyük olasılık. Umarım ortaokul gibi burada da ders zorunlu hale gelir. ( gerçi ben bu sene ortaokula tayin istedim birde zorunlu derse girelim farkı var mı diye? )
tayin mi istedin hayırlı olsun deneyimlerini paylaş kardeş.....:)

Geri