Anadolu Liselerinin hangi sınıflarında BİT dersi oluyor..?

Kodla Büyü

ordinaryus

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar tecrübesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.. Daha önce düz lisedeydim ve orda sadece 10. sınıflarda BİT dersi vardı, bu yıl Anadolu Lisesine geçtim ama ilginç bir durum var;
Okul hem 9. sınıflara hemde 10. sınıflara BİT dersini seçmiş.. Ama ortada ne kitap var ne bir döküman.. Ben neye göre bu sınıfları birbirinden ayıracam..? 9. ve 10. sınıflara aynı şeyleri mi anlatacam..? Hadi anlattık diyelim seneye 10 sınıflara ne anlatacam..? :shock: :eek:

hocam ders seçmeli ve 2 saat..zaten bir kere seçerlerse 2. seçme şansları yok...büyük ihtimal 1 saat seçmişlerdir.gelecek sene yine 1 saat seçerler...
genelde müfredat aynı

Yok hocam yaa her iki gruptada 2 şer saat.. 4 tane 9. sınıf 4 tane de 10. sınıf var ve toplam 16 saat dersim oluyor.. Bu nasıl bir iş anlamadım..
Neticede herkes biliyor ki bizim BİT dersi sınıf sınıf aşama aşama gitmiyor her sınıfta aynı kitap ve müfredat.. :shock:

hocam o zaman gelecek sene 10. sınıflara dersin olmayacak...çünkü ders 2 saatlik ve bir kere seçiliyor...bence aynı müfredatı uygula..nasılsa gelecek sene sadece 9 lara dersin olur

ben de seçilmiyor diye biliyorum. bizim okulda hep 10. sınıflara 2 saat seçtiriliyo.

Arkadaşlar cevaplamış ekleme yapayım..

Ders sadece bir defa seçiliyor.. Kaçıncı sınıf olduğu önemli değil her kademede 1 ya da 2 saat seçilebiliyor..

hocam bir sınıfın tamamı bu dersi seçmemiş te olabilir. (genelde öyle oluyor) o zaman bu dersi seçenler hepsi aynı gün ve saate ders yaparlar.

aynen hocam benim de anadolu lisesi 9,10,11.sınıflara birer saat dersim var her sınıfa aynı konuları mı anlatacagım.yani yıllık planları hepsinin aynı mı olacak?

Arkadaşlar açıklamış aslında.. Bu ders liselerde 4 yılda sadece bir kez okutulabilir. Öğrenci bu sene aldıysa bir daha alamaz yani. Benim de mesela bu sene 9 ve 10. sınıflardan seçen öğrencileri karma yapıp sınıf oluşturmuşlar. 1 saat veya 2 saat olması da idareye bağlı ama 2 saat olursa daha iyi öğrenirler.

Geri