Anadolu Liselerine Norm Açarlar mı?

Kodla Büyü

ferdierdem55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kasım ayında Anadolu Liselerine öğretmen alımı yapılacak ama bi çok okulda norm yok. Acaba Fatih Projesi hatrına norm açarlarmı ki? Ben bu Anadolu Liselerinin müdürlerii anlamıyorum. Adamlar bizim okula da formatör gönderin diye koordinatörlere yalvarıyolar ama okullarında bilgisayar dersi açıp norm kazanmıyolar. Aslında norm olmayan okula formatör göndermeyeceksin bak o zaman nasıl açıyor seneye hepsi.

Bende başvurmayı düşünüyorum açık okul olursa tabi ama kararsızım ortaokuldan artılarımı eksilerimi fazladır...

sınava girmeniz ve kazanmanız gerekli hocam yoksa kimi neye göre alacaklar. usulsuz olur. gerçi neyimiz usule göre diyebilir tabi...

norm açmıyorlarsa birilerini bekliyorlardır:D

birçok anadolu lisesi nedense bilişim teknolojileri dersini seçmiyor.Dolayısıyla birçok okulda norm da yok.
çok açık olacağını sanmıyorum.

ders yoksa öğretmen de yok,öğretmen varsa zaten normu dolu kısır bir döngü.ancak müdürün bt öğretmeni gelsin diye dersi seçmesi yada ders varmış gibi modüle işlemsi gerekiyor.

İnşallah açarlar.. Yoksa Sınava boşa girmiş olacaz. Neyse bu sene bi sıkıntı çeksin müdürler.. Seneye akıllanıp seçerler dersi belki.

aynen bt öğretmni yoksa ders seçilmiyor, ders seçilmezse norm olmuyor, norm olmayınca bt öğretmeni atanmıyor.. başa dönen kısır bir döngü.. walla ben bu atama döneminde ya gidip ille konuşucam ya da müdürleri arayıp tek tek norm gösterin dicem.. off yani

gunica' Alıntı:
aynen bt öğretmni yoksa ders seçilmiyor, ders seçilmezse norm olmuyor, norm olmayınca bt öğretmeni atanmıyor.. başa dönen kısır bir döngü.. walla ben bu atama döneminde ya gidip ille konuşucam ya da müdürleri arayıp tek tek norm gösterin dicem.. off yani
:+1:
Okulların bu normu göstermesi gerekiyor. Ben Anadolu lisesinde çalışıyorum. Okulda norm işlemleri kısmında ihtiyaç olduğunu belirtmesi gerekiyor.

bilalca' Alıntı:
gunica' Alıntı:
:+1:
Okulların bu normu göstermesi gerekiyor. Ben Anadolu lisesinde çalışıyorum. Okulda norm işlemleri kısmında ihtiyaç olduğunu belirtmesi gerekiyor.

Arkadaşlar bu durum çok vahim gerçekten Dönüşüm Olan okullarda sıkıntı var gerçekten..
Müdürüme soruyorum okulda çok ders yok, bu norm düzenlemesi nasıl olacak, normları sizin girdiğiniz derse göre belirleniyor diye hocam sizinle ilgili ayrı bir çalışma yapmaları gerekli diye cevap veriyor...

Bunu nasıl çözeriz ben sınava girdim 80 puan aldım ve tamamen boşa girmiş oluyorum ve mağduriyet söz konusu.. ve okulum 3 sene önce dönüştü.. genel lise kadrosuna atanmıştım atama döneminde ben göreve başlayana kadar okul anadolu lisesi olmuş.
Şimdi sorun şu: Diyelim ki norm verildi buraya öncelik benim mi olacak?
Yoksa dışarıdan gelecek olanlarda burayı isteyebilecek mi. birinin gelip atanması hoş olmaz.. (hani sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçmesindeki mantık mı yürütülecek)

Atamaların Fatih projesi kapsamındaki okullara 1 norm verecek şekilde düzenlenmesi gerekmez miydi.. Daha önceleri bununla ilgili çalışma yapılacak denmişti. hani bünyesinde BT sınıfı olan okullarda BT sınıfına bir norm verilecekti ve bu şekilde norm problemi çözülecekti. Malesef hiçbir çalışma yok.

Tek yolu yeğitekin btr görevlendirme yazısının 3. maddesinde. "Btr görevi bt öğretmenleri yürütür...."

liselerde fatih projesi başlatıldı BTR görevlendirilimesinde öncelik bunlara verilecek bu durumda bence kadro açılabilir...

Açmazlar.

BT sınıfının kurulması, işler durumda tutulması için gereken para, idareciler için hep sorun.

Veliler de çocuklarının sınavlara çalışması yerine bilgisayar başında vakit geçirmesi hiç istemezler.

Boşuna umutlu olmayın.

olay şu şekilde olucak bence normu olan az okul olur
bunlarda genel liseden AL den dönüşenler olur büyük ihtimalle
eğer burdaki BT öğretmeni AL puanı yoksa yada AL kadrosunda değilse buralar seçilebilir.
diğer BT öğretmeni AL kadrosunda olmadığı için norm fazlası olur.
Dönüşen okullarda Norm kadro önce 2 kısımlıydı AL kadrosu ve düz lise kadrosu
sonra tüm liseler AL olucak diyince normlar birleşti.
Atamalar başlamadan önce normlar ayrılmalı.
Bu arada BTci isteyen müdür AL kısmında BT dersi seçebilir. Eğer ders seçme izni verirlerse

diyelim bir okul normal liseden AL ye döndü.orda da kadrolu BT öğretmeni var.O okul tercihlere açılır mı?
açıldı ve o okula atandık diyelim gidince o arkadaşı yerinden etmiş mi oluruz.

grandmasterb' Alıntı:
diyelim bir okul normal liseden AL ye döndü.orda da kadrolu BT öğretmeni var.O okul tercihlere açılır mı?
Bence ordaki öğretmen ilk atama, il dışı tayini, eş durumu gibi atama ve tayinlerle gelmişse o öğretmene verilmiş hakkı almış olurlar. Bence ordaki öğretmene kadroyu direkt verirler. Aksi takdirde mahkemelik bir olay olur.

ferdierdem55' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:
Bence ordaki öğretmen ilk atama, il dışı tayini, eş durumu gibi atama ve tayinlerle gelmişse o öğretmene verilmiş hakkı almış olurlar. Bence ordaki öğretmene kadroyu direkt verirler. Aksi takdirde mahkemelik bir olay olur.

niye öyle olsun ki AL nin kadrosu ayrı
AL kadrosunda olmayanları AL den çıkartmak için
zaten bu var. Dava olmaz.Sınav Puan üstünlüğüne göre atama olacak.
Zaten atamalarda AL kadrosunda değilsen AL ler görülmedi yani ben öyle biliyorum.
Atanan kişi daha önceden zaten AL kadrosunda ise zaten o okul açık göstermez

Hocam sonradan dönüştürülen okullar için bişey diyemem ama okul AL ye dönüştükten sonra oraya atama ya da tayin yaptılarsa bu verilmiş hak sayılır. Bu arkadaşları oraya atayanlar ileriyi düşünmedikleri için yine kendileri sıkıntı çekecek.

En son yapılan sınava girdiğimizde bir sürü yaşlı öğretmen vardı başka branşlardan. Okulları liseden AL'ye dönüştüğü için giriyoruz demişlerdi.
bu konumda olan öğretmenler baraj puanı(artık kaçsa) alınca kendi okulundaki kadro öncelikle onların oluyormuş.yani dönüşen okullarda puan üstünlüğünden ziyade o okulun kadrolu öğretmeni baraj puanını alırsa orda kalması garnti oluyormuş.ya onlar beni fena yedi yada birileri onları fena yemmiş...

Eğer bir gün yayınlanırsa o zaman cevap bulacağız sanırım:)

grandmasterb' Alıntı:
En son yapılan sınava girdiğimizde bir sürü yaşlı öğretmen vardı başka branşlardan. Okulları liseden AL'ye dönüştüğü için giriyoruz demişlerdi.
bu konumda olan öğretmenler baraj puanı(artık kaçsa) alınca kendi okulundaki kadro öncelikle onların oluyormuş.yani dönüşen okullarda puan üstünlüğünden ziyade o okulun kadrolu öğretmeni baraj puanını alırsa orda kalması garnti oluyormuş.ya onlar beni fena yedi yada birileri onları fena yemmiş...

Eğer bir gün yayınlanırsa o zaman cevap bulacağız sanırım:)

yok hocam öyle bişey o tarz hocalarda sıradan tercih yapıcaklar ve puanları yeterse ancak kendi okullarında kalabilecekler...her durumda mağdur öğretmen bence..

Geri