Anadolu Liseleri Atamaları Başlıyor

Kodla Büyü

hugo4545

Seçkin Üye
Seçkin Üye
MEB Anadolu Liselerinde boş bulunan kadrolar için sınavla atama sürecini başlatmaktadır. Ayrıntıları yarın detaylı olarak yayımlayacağız…

Kaynak: Memurlar.net
http://www.memurlar.net/haber/303633/

Bu haber BT öğretmenlerini iki yönden ilgilendirmektedir:

1. Anadolu liselerine atanan BT öğretmenlerinin BTR görevlendirmeleri atandıkları okulda geçerli olmalıdır. Yeniden başvuru alınması uzun sürecek, görevlendirmelerin iptal edilip ikinci dönemi beklenmesi ise ek ders açısından BT öğretmenlerini zor duruma düşürecektir.

2. Özellikle Fatih Projesi kapsamında olan anadolu türü ve fen liselerinde BT normu açılmalıdır. Bu okullara kadrolu BT öğretmeni atanacak, ikinci okul istemeyen öğretmenler kendi okullarında kalacaktır. Umarım anadolu türü okullara BT normu verilir. Bir kaç yıl sonra bütün okullar Fatih Projesi kapsamına girecek ve her okulun bir BTR'ye ihtiyacı olacak.

ben de öyle umut ediyorum ama maalesef hocam uygulama başladı, ileride de aynı olacak gibi görünüyor, görevlendirmelerle dolduracaklar bence heryeri.

atamayı meb yapıyor diye :verymad: biliyorum. memurlar net'e ben itibar etmem... :mrgreen:

memurkar net pek yaş tahtaya basmaz haber doğru gibime geliyor. Anadolu atamalarını il dışına da açarlar inşallah.

hadi hayırlısı ben de bu atamayı bekliyorum artık ümidimi kesmeye başlamıştım inşallah yaparlar

ya iyi de kaç tane anadolu lisesinde normumuz var ki ? benim hiç umudum yok

Belki 2008 de yaptıkları gibi Meslek liselerinin Anadolu kısımlarını da tercihe açarlar diye sınava girdim. Normal Anadolu liselerinde dersimiz yine seçmeli ve norm durumu da idarenin gireceği ders saatine bakıyor. Fatih kurulan okullara BTR kadrosu verilmeyip görevlendirme ile devam ettiği sürece bizim için değişen hiç bir şey yok.
Tayin olup gitsek bile ilk güncellemede yine norm fazlası olup yakındaki ilk-ortaokullardan birine görevlendirilme durumu var.

Geri