Anadolu lisede yeni sistemde kaç sınav yapmamız gerekiyor ?

Kodla Büyü

eğitimşart

Site Gezgini
ben zümrede iki sınav yazdım fakat su an yeni yönetmeliği incelediğimde söyle bir yazı var.

f) Uygulamalı nitelikteki derslerin sınavları, her dönemde üç defadan az olmamak üzere ve dersin özelliğine göre yazılı ve uygulamalı olarak veya bunlardan yalnızca biriyle yapılabilir. Sınavların şekli, sayısı ve uygulamalı sınavların süresiyle hangi derslerde uygulamalı sınav yapılacağı zümre öğretmenler kurulunda belirlenir, okul müdürünün onayına bağlı olarak uygulanır.

buna göre 3 mü yapmak zorundayız ? ve sadece biri test olabilir yazıyor. klasik sınavda bizim derse pek uymuyor. uygulamalı da hiç yapmadım.. kararsız kaldım..

Hocam, bende 2 sınav yapacağım. Biri test diğeri uygulama sınavı olacak. Benim uygulamalı derslerden anladığım atölye dersleridir(Yeni yönetmelik bütün ortaöğretim kurumlarını kapsıyor). Ders saati 1-2 saat olduğu için 2 sınav. 2 performans notu vereceğim. 1. sınıf içi durum-hazırlıklı derse gelme ve katılım. İkincisi de bir uygulama olacak. Eğer 1 saat seçilmişse 3 sınav yani 6 hafta ders yapılamayacak demektir. Birde son haftalarda da ders olmaz. Senenin ilk haftasında da ders olmaz. yani yılda maksimum 27 hafta ders işleyebilirsiniz. Bir de birden fazla sınıfta okutulan derslerden ortak sınav yapılacak. Sizin derslere de denk gelecektir.....ders işlenemez olur... etkinlikleri, resmi tatilleri de katarsak rezillik diz boyu....

Evet haklısınız, açıklama için teşekkürler.. ders saatimiz az ve uygulamalı olsada bahsettiği dediğiniz gibi meslek liseleri sanırım, bende iki sınav yapıyorum fakat yazılı yapıyordum test, boşluk doldurma, klasik karışık soruyordum, simdi biri test diğeri yazılı veya uyg. yapmayı düsünüyorum, uygulamalı hiç yapmadım, nasıl sorular soruyorsunuz ?...

Geri