Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

ana sayfadaki banner

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında hhaktan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. hhaktan

hhaktan Site Gezgini

ana sayfadaki banner ı değiştirmek istiyorum yardım edermisiniz

2. cogullu

cogullu Seçkin Üye Seçkin Üye

bannerin üstüne gelin sağ tıklayın özellikler diyip yerini öğrenin templatesin içinde bir yerlerdedir misal ismi banner.jpg olsun sonra bunu silin yada ismini değiştirin, daha sonra yeni yaptığnız banneri banner.jpg olarak kaydedin ve hosta gönderi, tani sizin yaptığınız banner buraya tam oturur mu bilemem ama en kestirme yol bu, eğer tam oturtmak istiyorsanız biraz tema editlemeyi öğrenmeniz lazım

3. hhaktan

hhaktan Site Gezgini

sağol bende öyle denedim ama özelliklerde adres çıkmıyor adıda. www.cumhuriyet.k12.tr sen görebilirmisin acaba.

4. cogullu

cogullu Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam o zaman templates içindeki kullandığın temayı bilgisayarna indir ve resimleri kotrol et hostta resimlerin hepsine bakamazsın ama bilgisayarda küçük rem olarak gösterip bakabilirsin :wink:

5. .Kaf-Kef.

.Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

Ff ile sağtuş sayfa bilgilerini göster >>> ortam tabına tıklayın sistemininizdeki mediaları göstericektir. :p

6. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

cogullu'nn dediği gibi,
    resmin üzerine sağ tıkladıktan sonra bağlantı kaynağını öğrenin. sizin ftp srver içinde www root da templates/rhuk_solarflare_ii/images/header_short.jpg adresindeki resim.
    değiştirmek için ikinci yol ise belirtilen klasörün içine yeni bannerini koy. sonra yönetim panelinde şablonlarda htmlsini düzenle. header_short.jpg yerine kendi dosyanın ismini yaz.

galiba e basit ylu cogullunun yazdığı gibi kendi oluşturduğun bannere header_short.jpg ismini verip serverde templates/rhuk_solarflare_ii/images/ klasörüne yüklemek.

7. hhaktan

hhaktan Site Gezgini

evet hocam doğru bulmuşsun nasıl buldun bu arada sğln exemcli hocam söylediğin ff ne oluyor? anlayamadm

8. .Kaf-Kef.

.Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

firefox sevgili hocam :p

9. hhaktan

hhaktan Site Gezgini

sğln... bizim bannerlarımız medya yöneticisinde değil o zaman. ftp ile göndermem gerekiyor anlaşılan

10. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal