AMS İLE İLGİLİ AKLIMA BİR ŞEY TAKILDI

Kodla Büyü

tekinergun80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BEN YENİ DUYDUM BU PROGRAMI VE ÇOK HOŞUMA GİTTİ. YALNIZ BİR ŞEY AKLIMA TAKILDI. AMS YE EKLEDİĞİMİZ ÖRNEĞİN BİR EXCELL DOSYASINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDIĞINDA AMS DE SON HALİYLE KALIYOR MU? YANİ DEĞİŞİKLİKLER AMS DE SON HALİYLE KALIYOR MU? KALMIYORSA BUNU YAPMANIN BİR YOLU VAR MI?

merhaba hocam şimdi amsye excel dosyası eklemeden kastınız nedir?Örneğin bir butona tıklandığında istediğiniz excel dosyasının açılmasımı?Şayet bu ise amsye eklediğiniz excel word vb dosyalar docs klasörüne gidiyor sizde docs klasörü içerisindeki excel dosyasında değişiklik yaparsanız bu ams içerisinde sizin dğeiştirdiğiniz en son halini alacaktır.

mert arkadasımız geldıgınde yanıt yazar ama tahmınımce degısıklıkler yapılmıs oluyor yanı aynı kalmıyordur degısıyordur

gelmıs bıle

Yanlız şunu eklemeliyim.Eğer düşük sürüm kullanıyorsanız ams 7.0 ve altını kastediyorum dosyalarda oynama yapmanız bazen projenin çalışmamasına sebeb oluyor.Sorularınızı bekliyorum :wink:

ben bir de menü barı hangi durumlarda ve nasıl kullanabileceğimi anlatırsanız sevinirim. malum yeni başladım. :(

Menü bar bir program hazırladığınızda örneğin windowsdaki not defteri gibi bir çalışma hazırlıyorsunuz.Menu bar notepadde olan Dosya,Düzen,Biçim menülerinin oluşmasıdır.Kullanımına gelince uzun bir anlatımı var onun için video hazırlıyororum şuan birazdan yayınlarım izlersiniz hocam.

developer' Alıntı:
Menü bar bir program ahzırladığınızda örneğin windowsdaki not defteri gibi bir çalışma hazırlıyorsunuz.Menu bar notepadde olan Dosya,Düzen,Biçim menülerinin oluşmasıdır.Kullanımına gelince uzun bir anlatımı var onun için video hazırlıyororum şuan birazdan yayınlarım izlersiniz hocam.

bız ders ıstıyoruz :p baya zaman gectı sıkılmaya basladık bak Mert sen ver bıze guzel bır ders

mfacil' Alıntı:
developer' Alıntı:
Menü bar bir program ahzırladığınızda örneğin windowsdaki not defteri gibi bir çalışma hazırlıyorsunuz.Menu bar notepadde olan Dosya,Düzen,Biçim menülerinin oluşmasıdır.Kullanımına gelince uzun bir anlatımı var onun için video hazırlıyororum şuan birazdan yayınlarım izlersiniz hocam.

bız ders ıstıyoruz :p baya zaman gectı sıkılmaya basladık bak Mert sen ver bıze guzel bır ders
Dersin hazır hocam iyi seyirler :)

Kod:
http://www.bilgisayarbilisim.net/post965043.html#p965043

developer' Alıntı:
Yanlız şunu eklemeliyim.Eğer düşük sürüm kullanıyorsanız ams 7.0 ve altını kastediyorum dosyalarda oynama yapmanız bazen projenin çalışmamasına sebeb oluyor.Sorularınızı bekliyorum :wink:
..
unutmamak gereken bir konu da. hazırladığınız proje içe gömülü TEK EXE dosyasından oluşursa çalışmalar geçici dizin olan TEMP dizininde yapılacağı için proje içine kayıt edilmeyecektir.

yine unutulmaması gereken diğer bir konu. CD - DVD gibi bir ortam üzerinden çalışıyorsanız bu ortamlar üzerine kayıt yapamayacağınız için dosyayı kaydetmek istediğinizde hata alırsınız.
..

BaRBaRYaN' Alıntı:
developer' Alıntı:
..
unutmamak gereken bir konu da. hazırladığınız proje içe gömülü TEK EXE dosyasından oluşursa çalışmalar geçici dizin olan TEMP dizininde yapılacağı için proje içine kayıt edilmeyecektir.

yine unutulmaması gereken diğer bir konu. CD - DVD gibi bir ortam üzerinden çalışıyorsanız bu ortamlar üzerine kayıt yapamayacağınız için dosyayı kaydetmek istediğinizde hata alırsınız.
..

Tek exe şeklinde yazdırırsa yazdırdığını andaki dosyası geçerli olur değişiklik yapsada geçerli olmaz diye bir şey söz konusu değil zaten değişiklik yapamaz.
Ayrıca cd-dvd olayında doğru fakat internet ile bağlantısı olması gerekn bir çalışma ise sunucu aracılığı ile yapılabilir dosyaları sunucuya atarsınız güncelleme yaptırırsınız.Dosyayı bilgisayara indirirsiniz bilgisayardan okur başka bir bilgisayara geçtiğinde bu cd-dvddeki halini alır.

developer' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
developer' Alıntı:
..

..

Tek exe şeklinde yazdırırsa yazdırdığını andaki dosyası geçerli olur değişiklik yapsada geçerli olmaz diye bir şey söz konusu değil zaten değişiklik yapamaz.
Ayrıca cd-dvd olayında doğru fakat internet ile bağlantısı olması gerekn bir çalışma ise sunucu aracılığı ile yapılabilir dosyaları sunucuya atarsınız güncelleme yaptırırsınız.Dosyayı bilgisayara indirirsiniz bilgisayardan okur başka bir bilgisayara geçtiğinde bu cd-dvddeki halini alır.
...
aynı şeyleri söylüyoruz zaten farklı şeyleri değil. ben seni yermek için değil unuttuğun bazı şeyleri eklemek için o mesajı yazdım. üzerine alınıp savunmaya geçmene gerek yok.

tekinergun80' Alıntı:
O zaman kayıt için ne yapılmalı?
..
Sizde ilk sayfaya bir bakın hocam :mrgreen: zira cevabınız 2 kişinin mesajlarının toplamında var
..
BaRBaRYaN' Alıntı:
developer' Alıntı:
..

..
1. CD-ROM / DVD-ROM benzeri bir ortamdan çalıştırmadığınız sürece
2. Tek EXE şeklinde sıkıştırmadan proje haline getireceksiniz.
3. Bu şekilde open dediğiniz döküman save dediğinizde üzerine kayıt edileceği için usb bellek üzerinden yada bilgisayarınızdaki çalışma klasöründen sorunsuzca güncel kalacaktır..

Geri