Amerikaya giden veya tanıdıgı olan?

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
merhaba arkadaslar
amerikaya gitmiş, bilgisi olan veya tanıdıgı olan arkadaslardan öğrenmek istiyorum.
Amerikaya okumaya giden ortalama bir öğrencinin alabiliecegi ortalama bi 2.el araba kaç paradır?
tesekkurler

bundan 5 yıl önce bi arkadaşın ailesi oraya yerleşmişti. yaşı gelince kendine aldığı arabanın fiyatını o zamanın parası ile 200 $ gibi bir rakamdı.

Tesekkur ederim hocam ama bana 2011 ve sonrasi fiyatlar lazim yani guncel. Yine de tesekkurler

Benim arkadaşım şu anda orada ylsy ile gitti master yapıyor. Geçen ay aldı bi araba 2000 dolara.

cyln' Alıntı:
merhaba arkadaslar
amerikaya gitmiş, bilgisi olan veya tanıdıgı olan arkadaslardan öğrenmek istiyorum.
Amerikaya okumaya giden ortalama bir öğrencinin alabiliecegi ortalama bi 2.el araba kaç paradır?
tesekkurler
Kuzenim almıştı 2004 volkswagen bora 3500$'a, yaklaşık 4 ay önce sattı 6000$'a.

cyln' Alıntı:
merhaba arkadaslar
tesekkurler
ev arkadaşım 2 yıldır abd de meb bursuyla yüksek yapıyor

ikinci arabasına biniyor ilki 2000 model 2.3 accord du 4000 $ şimdi toyota corola 1.8 i var 2006 3500$ civarı aldı galiba toyotadan tam emin değilim hondadan emşn

8000$ MERCEDES BİZİM KAYINBİRADER GÖSTERDİ SKYPEDEN HASTA OLDYM ARABAYA

tesekkurler arkadaslar...
bi akraba suan YL icin ABD'de... araba almış... ailesi 1.500 $ almıs dedi inanasım gelmedi de nedir ne degildir diye sorasım geldi. bakarsın gelirken bana da bi tane getir der insan :)

2010 yılında gitmiş biri olarak yazıyorum; Amerikada ortalama iş görebilecek bir arabanın fiyatı 900dolardan başlar ve arabanın yaşına,spor olup olmamasına göre değişir. hatta japon arabaları amarikadaki emsal markalardan herzaman 100-150 dolar fazladır. Şunuda belirteyim 4000-5000 dolarlara muhteşem arabalar alınır....

cyln' Alıntı:
tesekkurler arkadaslar...
bi akraba suan YL icin ABD'de... araba almış... ailesi 1.500 $ almıs dedi inanasım gelmedi de nedir ne degildir diye sorasım geldi. bakarsın gelirken bana da bi tane getir der insan :)

tabi canım cebine koysun getirsin:) ancak anahtarını getirir:p

şöförlüğüne güvenen varsa alsın bering boğazından gelsin, hem gezi hem ticaret yapmış olur :puhaha:

her yazı los angeles ta geçiren biri olarak sizin aklınızdaki fiyat aralığını söylerseniz daha çok yardımcı olabilirim...

polwert' Alıntı:
her yazı los angeles ta geçiren biri olarak sizin aklınızdaki fiyat aralığını söylerseniz daha çok yardımcı olabilirim...
hocam aklımda herhangi bi rakam yok. elemanın burdaki ailesine sordum laf olsun diye 1500$ almıs dediler. inanasım gelmedi. tabi arabanın marka model km si hakkında bilgim yok.
2. eger gerçekten boyle birsey varsa mesela o elemanın almıs oldugu arabadan bir tane veya 300-500$ daha fazlasını verip daha iyi bir arabayı aldırmak ve buraya turkiyeye getirmek mümkün mü? yolu yordamını biliyor musunuz?
tesekkurler..

Hocam yapılacak masraflar arabayı buradakinden pahalı hale getirir

hocam benim bi akraba isviçreden aldığı Opel Corsa yı sanırım 2006 model türkiye de kullanmak istedi 2010 yılında 13 -14 bin masraf vergi çıkardılar vazgeçti

Modeli düşük bir araç olursa vergisi daha düşük olur - o zaman düşünülebilir fakat , oradan buraya gelirken nakliye masrafı çok tutar bence..

Gemi ile geleceği için yolculuk hem uzun hem pahalı olur- güzel bir camaro alıp getirmek lazım aslında.

Dışarıdan araç getirmek kârlı olsaydı - bizim galeriler avrupada 1 tane ikinci el araç bırakmazlardı. Toplayıp burada satarlardı

bu ne ya? millet bizi kazıklyor o zaman :verymad: çalış çabala tenekeden araba al.. elin oğlu fantezi yapıp istediği arabayı alsın

Geri