amd mi intel mi?

Kodla Büyü

emelyildirim42

Site Gezgini
Arkadaşlar, Laptoplarda amd mi yoksa intel işlemci mi önerirsiniz?

Genelde amd için hızlı ama şarjı çabuk bitiriyor deniyor. şimdiye kadar laptop kullanmadığım için fikrim yok araştırıyorum bide sizlerin görüşünüzü alırsam iyi olur.

hocam amd nin şarjı erken bitiriyor demek bence yanlış çünkü evde şuan 2 laptop var biri amd biri intel ikiside normal şarj kullanımı ikiside iyi bence sen bütcene uygun davran asa üstünde yıllarca amd kullandım vede hiç pişman olmadım bence amd al

nedendir bilinmez ama bende bir amd sempatizanlığı var amd daha güzel bence

amd nin intele oranla daha çok ısındığını duymuştum onun için laptoplarda çok fazla önermiyorlar (ne kadar doğru bilmiyorum) , eğer bu konuda kesin bi bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi ?

Kullandıkları nano teknolojisine göre pil tüketimleri fark edecektir , ama bu bence öneme alınmyacak kadar küçük bi ayrıntı . Amd super, bişey intel sistem şiştikce saçmalıyor.

Önceki mesajlara şaşırdım doğrusu. Bir AMD kullanıcısı oalrak mobil işlemcilerde ben halen daha amd nin bir üstünlüğü göremedim. http://www.thgtr.com/cpu/charts/index2.html adresinde mobil işlemcilerin bir mukayesi yapılmış. Ben laptop kullanmıyorum ama çevremdeki insanlardan gördüğüm kadarıyla intel kullancıları bilgisayarlarından çok daha memnun. Genellikle bu yöndede herkese tavsiyelerde bulunuyorum.

işlemciye bu kadar takılmayın bence. daha ekran kartı, ram, ekran kalitesi, servis güvencesi falan gibi konular da var. ama yaklaşık eşdeğer iki sistemden amd olanını daha ucuza alırsınız. ve işlemci farkınıda çok farkedeceğinizi zannetmiyorum.(eşdeğer sistemlerde)

amd ısınma sorunu var ıntel bu konuda daha iyi lLaptoplarda bu sorun cözülüğünü sanmıyorum

Yaa hocam amd işlemcilerinde aathlon 2600 çarpanları acılmış işlemcilerden sonra bir problem kalmadı. Kaldı bir deli bir kuyuya taş aşmış hikayesine döndü bu olay . Haa sunu dersiniz cpu performansları farklıdır eyw. Ne göre ısınıyor ne farkı var aydınlatın bilelim. Adamlar nano teknoloji kullanıyor biz hala ısınmada ısınma

Usturlab' Alıntı:
Önceki mesajlara şaşırdım doğrusu. Bir AMD kullanıcısı oalrak mobil işlemcilerde ben halen daha amd nin bir üstünlüğü göremedim. http://www.thgtr.com/cpu/charts/index2.html adresinde mobil işlemcilerin bir mukayesi yapılmış. Ben laptop kullanmıyorum ama çevremdeki insanlardan gördüğüm kadarıyla intel kullancıları bilgisayarlarından çok daha memnun. Genellikle bu yöndede herkese tavsiyelerde bulunuyorum.

açıkçası bende çok şaşırdım. Genel olarak AMD tavsiyer edilmiş. Bende kesinlikle intel tavsiye ediyorum. elin mahkum microsoft yazılımı kullanacaksan birde bi kere daha intel tavsiye ediyorum....

emel hocam ben sana iyisimi bi laptop önereyim al en az 5 yıl kafan ağrımadan gidersin reklam yapıyorum sanma piyasadan anlarım bu konuda bide bir çok testten geçmiş bi laptop
ASUS F3SV AN-307-41 modelini gözünü kırpmadan alabılırsın ha bana inanmadın bu modeli googleden arat yorumlara forumlara kıyaslamalara bak derim karar senin sonuçta bu arada tanıdın mı beni :D 8)

hocam internet cafemizde amd işlemcileri kullandık 3 senedir problemsiz.
YANLIZ ŞU BİR GERÇEK AMD DE ISI YÜKSEK.
SÜREKLİ(20 SAAT) KULLANIMDA KİLİTLENME VE RESET KAÇINILMAZ

Intel işlemciler üzerilerinde Termal sensör ve ısı koruma sistemiyle gelirler.Tek komut ile ısıy öğrenebilirsiniz. Aşırı ısınmada cpu otomatik kapanır.
Amd'de ise durum farklı eğer anakartınızda ısı ölçme sesörü varsa ölçersiniz(gerçi olmayan artık yok). Aşırı ısınmada CPU kızarır... amd de sağlam bir fana ihtiyacınız olacaktır ayrıca amd oyunlarda daha iyi performans gösterir ,grafiksel programlarda intel üstünlüğü vardır.

Geri