Altın Hesabı Banka İşlemleri

Kodla Büyü
maaşallah arkadaşlar altın hesabı borsa felan niyelan gzl uğraşlar içindeler... benim maaştan niye pek bişe kalmıyo acep:):):)hyrlı kazançlar....

arkadaşlar altın hesabı ile altın alıyorsunuz iyi güzel ama gerçekte ortada altın filan olmuyor. adamlar sizin paranızı faiz olarak, fon olarak işletiyor. Dini hassasiyeti olanlar için söylüyorum. Eğer bizzat altın alım satımı yapan bir altın hesabı değilse uzak durun.

Bankalarda altın hesabı açtırmak ve oraya para yatırmak caiz midir?
http://www.fetva.net/yazili-fetvalar/ba ... midir.html

bozdagli hocam aynı hassasiyetleri taşıyoruz. linkteki yazıyı okudum, daha önce de okumuştum. herhalde kuveyt türk te altın hesabı açılması bu açıdan caiz oluyor değil mi? altını fiziki olarak veriyorlar isterseniz sertifika ücretini veriyorsunuz sadece. hatta bankamatikten altın verme özelliği bile koymuşlardı galiba. birde senenin birinde bankaların altın alımını karşılaştırmışlardı en yüksek alımlardan birini kuveyt türk yapmış. hasılı ben güveniyorum.
bir de sahip olduğumuz altın para vb koruma durumu var ki o da önemli bence. aynı zamanda bankaya gitmemizin bir amacı da bu kadar altını fiziki olarak saklayabilecek durumumuz yok. kuyumcu bir akrabamız felan olsa onda bırakabiliriz mesela ama nerdeee. evde dursa çalınma ihtimali var. onu da düşününce biraz da mecburiyetten altını banka aracılığı ile alıyoruz.
evime hırsız girdi telefon cüzdan vb çalındı, cebimden çaldılar, askıdaki ceketimden çaldılar, bisikletimi çaldılar, ayakkabılarımı çaldılar..... bizzat yaşayınca... benim pek güvenim yok. o yüzden ihtiyacım olmadığı sürece yanımda nakit bile bulundurmam. kredi kartı kullanıyorum o da şüpheli aslında ama yine aynı durumdan dolayı parayı hiç görmüyorum yani bana göre daha güvenli oluyor. sadece vade farkı varsa taksit yaptırmıyorum burda sıkıntı var, diğer türlü hep kredi kartı kullanıyorum. laf uzadı kusura bakmayın...

Geri