Alo 147 Kapanıyor

Kodla Büyü

abtani

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk , 81 ilin milli eğitim müdürleri ile toplantı düzenledi. Bakan Selçuk, milli eğitim il müdürlerine yeni dönemin yol haritası hakkında önemli bilgiler verdi.

"ALO 147 ŞİKAYET HATTI KAPATILACAK"

Bir milyonluk öğretmen camiası ve okul idarecileri için çileye dönüşen "ALO 147 Şikayet Hattı"nın kapatılacağını söyleyen Selçuk, "Öğretmenlerimizin kalbine, gönlüne dokunmayan bir sistemin başarılı olamaz" ifadelerini kullandı.

"SEVGİYLE DOKUNAMADIĞIN HİÇBİR YERDEN SONUÇ ALAMAZSIN"

Yeni dönemde milli eğitim il müdürlerinin öğretmenler odasının havasını teneffüs etmelerini, öğretmenlere dokunmalarının gerektiğinin altını çizdi. "Sevgiyle dokunamadığın hiçbir yerden sonuç alamazsın" sözünü ilke edinmeleri gerektiğini söyleyen Selçuk, varlık sebeplerinin öğrenciler olduğunu ve onlara hizmet edeceklerini söyledi.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...yet_Hatti_kapatilacak.html?platform=hootsuite

Hoca işe sert girmiş. Bence bu kadar keskin ve sert bir şekilde girmemeli.

Bakanlıktaki ömrünün uzun olması ve inşallah daha çok hayırlı işler yapabilmesi için biraz daha yumuşak ilerlese hepimiz için daha hayırlı olur gibime geliyor. :)

Sayın bakanım, milli eğitimdeki görevliler (müdürü, şube müdürü, herhangi bir memuru) aynı konuda veliye başka, öğretmene başka, idareciye bambaşka konuşmayacaklar. Bunu ezbere yazmıyorum, şahit olduğum ama içinde bulunmadığım bir olaydan ötürü yazıyorum. Şunu da demeden geçemeyeceğim: Ne yaparsanız yapın bizim camiamızda memnun edemeyeceğiniz kişiler çıkacaktır. Aman geneli memnun edelim diye bazı şeylerden taviz verilmemeli.

Alo 147 kalkıyor açıklamaya uygun olarak e devletten de kaldırılması lazım.

Eski okulumda öğretmenler öğle arası okulda yemek yiyorlar diye cumhurbaskanligina şikayet etmişler önceleri.

147 kalksa da bimer ve cimer var arkadaşlar, bence bu tür iletişim veya şikayet hatları kapatılmamalı. Bunlarla yaşamaya alışmalıyız ki zaman zaman bizlerin de kullandığı yararlı iletişim kanalları. Ama bence yapılması gereken şey şu; yalan veya iftira niteliğindeki başvurularda dolayı başvuru sahiplerine idari para cezası verilmeli. Böylece canı sıkılan şikayet edemez veya iftira atamaz.

Yada şöyle olmalı.Sikayet edenin de arkası bırakılmamalı.Ben mahkemeye verdiysem veli de ceza almalı.Genelde öğretmen ilçede rezil olduğuyla kalıyor veliye birşey olmuyor.

Öğretmenlerin elinde sihirli değnek var sanıyor veliler ve böylece kendi sorumluluklarını örtbas ediyorlar. Veliler de sorumlu tutulmalı ve gerekirse ceza verilmeli. Okul öğrenci veli üçgeni diyoruz ama veliler hep masum kalıyor ve tüm suç öğretmene yıkılıyor. Müthiş bir haksızlık. Kendi sorumluluğunu yerine getirmeyen veli cezalandırılmalı. Sayın bakanımızdan bunu da düşünmesini umut ediyorum açıkçası.

Demek Nabi Avcı bey in bakanlığı sırasında da 147 kapatılamamış.
Güzel yakalamışsınız sn. hocam.
Çok unutkanız gerçekten. Belki de saf ve temiz olduğumuzdan geliyor bu.
Lakin sizden önce bunu hatırlaması gereken bir yetkili sendikamız var. Başkanı da Ali hocamızdı sanırım. Daha önceki MEB bakanımız Nabi bey in yapamadığı bu konu için Sn. Ziya Selçuk beye başarılar dilerken, Cumhurbaşkanımıza da 3600 s.ek.g hatırlatıp bir an evel uygulanmasını da isteyip görevlerinde başarılar dileyebilirdi.
Yarım milyon eğitimci üyesi olan sendikamız 147 ve 3600 konusu hakkında neden susar?
Susmak onaylamak değilmi? Kusura bakmayın. Bende Allaha inanç haricinde inanç ve umut vs. yok.

Şimdi erken emeklilik hakkı da alıyorlar.Tamam canı gönülden iyi birseyler yapılacaktır ama hep mufredatla kitapla ilgili yenilikler beklemiyorum.Yıpranma payı verilsin.Ögretmene kalkan eller kırılsın.Okuyanlara ek hizmet puanları verilsin.Erken emeklilik hakkı verilsin.

Geri