alışveriş sitesi

Kodla Büyü

gazierdem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar amatör bi alış veriş sitesi yaptım. (html ile) yalnız buna alış veriş sepeti ve üyelik ekliycem.. bunun içinde yine burdaki değerli arkadaşlar bana asp ve php yi kullanmam gerektiğini söylediler..
şimdi ben sadece asp ile bi siteyi baştan sona yapabilirmiyim..yani sadece asp veya sadece php yeterli olurmu bi site yapımı için...(photoshop, dreamweaver,html, javaScript bunları kullanabiliyorummm.)

sadece asp yada php yeterli olur. tabi yanında bir veritabanı kullanacaksın ama onu saymaya gerek yok.
eğer sıfırdan kodlamayı düşünüyorsan birazda güzel olsun diyorsan herhalde 1 sene sürer bu iş.
çünkü asp yada php yi hiç bilmiyorken alışveriş sepeti yapmaya kalkışmak başlangıç için büyük bir hedef.
şimdiden kolaylıklar diliyorum.

nuribjk' Alıntı:
sadece asp yada php yeterli olur. tabi yanında bir veritabanı kullanacaksın ama onu saymaya gerek yok.
eğer sıfırdan kodlamayı düşünüyorsan birazda güzel olsun diyorsan herhalde 1 sene sürer bu iş.
çünkü asp yada php yi hiç bilmiyorken alışveriş sepeti yapmaya kalkışmak başlangıç için büyük bir hedef.
şimdiden kolaylıklar diliyorum.
EYVALLAH HOCAM TEŞEKKÜRLER.. YALNIZ HTML BİLGİLERİ İŞE PEK YARAMIYORMU ASP DE..
SİZCE ASP Mİ PHP Mİ HANGİSİNDEN BAŞLAYAYIM.. VEYA ARTILARI EKSİLERİ NELER BU KONUDADA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİMM.

gazierdem hocam alisveris sepeti zor bir olay. bunu yapmak için bence asp ya da php her neyse birinde

baya bir ilerletmis olman lazım. Html ise yaramaz, yane yarar da asp nin ya da php nin kendi kodları var, bunlar zaten

programlama dili. web programlama netice de. nuribjk hocama katılıyorum baslangic icin maalesef buyuk bir hedef.

gordugum kadarıyla baya bir azimlisin :) illa da ugrasacaksan php sec, bence ben hic kullanmadım ama genel de onun daha esnek

oldugundan ve daha rahat ogrenileceğinden bahsediliyor. Kolay gelsin.

aakcakaza' Alıntı:
gazierdem hocam alisveris sepeti zor bir olay. bunu yapmak için bence asp ya da php her neyse birinde

baya bir ilerletmis olman lazım. Html ise yaramaz, yane yarar da asp nin ya da php nin kendi kodları var, bunlar zaten

programlama dili. web programlama netice de. nuribjk hocama katılıyorum baslangic icin maalesef buyuk bir hedef.

gordugum kadarıyla baya bir azimlisin :) illa da ugrasacaksan php sec, bence ben hic kullanmadım ama genel de onun daha esnek

inşallah olacak hocam...
dua edin.. ki yapanlar varsa .... demi önerileriniz için teşekkürler..
(başarırsamda bu bilişim bilg.net kardeşliği sayesinde olacaktırr...)

gordugum kadarıyla baya bir azimlisin illa da ugrasacaksan php sec, bence ben hic kullanmadım ama genel de onun daha esnek

hmp.gif

Nacizane fikrimi belirteyim
1-HTML siteyi oluşturmak için kullanmak zorunda olduğun dil. İster tablo yapısı kullan ister div yapısı mutlaka html ye ihtiyacın var.
2- asp,php veya aspx programalama dilleri ki hemen hemen temel görsel dışında tüm işleri bu diller ile yapıyorsun.
3- bu diller dıpşında mutlaka az da olsa sql bilmen lazım ki ben sql i daha iyi öğrenmen taraftarıyım, örneğin kayıt ekleme işlemini asp veya php ile yapabilirsin ama sql iyi bilir ve açık bırakmadan sql ile yaparsan hem daha hızlı çalışır, hem daha verimli. Üstelik sitenin bir çok yerinde ileri sql kodlarına ihtiyacın olacak.limit,count,inner join gibi
4- asp mi , php mi meselesine gelice bu konuyu ben hala anlamış değilim ben asp biliyorum arkdaşım php biliyor o asp yi öğrenmek istiyor, ben aspx üzerinde çalışmaya başlayacağım veya php yi öğrenmek istiyorum.
5- bu iş öyle gıcık bir işki başladın mı arkası gelmiyor, yok onu da ekleyeyim yok buda olsun derken iş uzayıp gidiyor. Ben iş olsun diye bi okul sistesi yaptım, güncellemeye erindim dedim şu haberleri veri tabanına ekleyeyim güncellemesi kolay olur dedim. Ekledim. Sonra belli olmaz elini kolunu sallayan girer bu siteye bi kullanıcı kısmı ekleyeyim dedim, sonra bu kullanıcılar niye öğretmen gibi sitede görünmesin dedim onu da yaptım, sonra baktım her öğretmenin admin olması iyi olmuyo onu ayırdım, anlayacağın 2 menü ile başladı iş şuan 20 ayrı başık altında siteyi baştan aşağı değiştirebilen bi yönetici paneli yazdım. Şimdi öğrencilerimle bu sistem üzerine sanal eğitim sistemi yazıyoruz anlayacağın bu iş gıcık iş nikotin bağımlılığı gibi.
6- amacın egonu tatmin etmek değilse bırak bunlarla uğraşmayı joomla gibi paketleri uzman bi şekilde kullanmayı öğren, templatelerini bul, arşiv yap zaten herşey yapılıyor onlarla, sonra benim gibi, yok o açığı kaptacam yok burayı düzeltcem diye uğraşır durusun.

hocam php öğrenmene gerek yok yahu. O kadar zorlama kendini. Open-cart kullanacaksın işte bu kadar. Open-cart nedir dersen php tabanlı tıpkı joomla gibi tıkır tıkır kurabileceğin bir içerik yönetim sistemi. Üstelik hemen paypal'ını yazıp milletin sana ödeme yapmasını bile sağlayabilirsin. 3d güvenlikli ödemeler için de bankalarla anlaşacaksın.

Geri