Alış Veriş Sepeti

Kodla Büyü

akdeniz

Üye
Merhabalar arkadaşlar session ile sepet yapmam lazım nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?Ben bir tane yaptım bir yerden bulduğum kod ile ama oda tam çalışmıyor.

hocam,
öncelikle sepet yapımında veritabanı kullanman bence daha güzel olur. kullanıcı açısından,
bunun içi SEPET adında bir tablo ve bu tablonun alanları ise sepetID, urunID, urunADEDI, kullaniciID olsun.
burada ki yapıda sepete ürün eklenmek istendiğinde urunID, urunADEDI ve kullaniciID 'yi eklersin bu şekilde sepeti oluşturabilirsin.

session ile sepet oluşturmada ise (tam olarak hatırlamıyorum ama) session 'ı dizi olarak oluşturup bunun içine urunID, urunADEDI ve kullaniciID 'yi atayabilirsin.

tabi her iki yöntemdede sepete ekleme yapmak için kullacının üye girişi yapıp yapmadığını session ile kontrol etmelisin

Genel mantık bu hocam,
kolay gelsin.

Veri Tabanın sistemi hazır hepsi ile ama benim kafa takılan kısım ise hangi metot ile çekmem lazım get mi post mu.Birde adet demiştin bunu nasıl yapsak daha iyi olur sizce.

Sayın Hocam;

Bunu session ile yapabilirsin. $_SESSION['sepetim'][$urunID] şeklinde urun bilgilerini tutabilirsin. Sonrasında kullanıcı login olduğunda bu verileri db ye aktarırsın. Çıkış yapııp giriş yaptığında ise db den session'a aktarabilirsin.

@ post metodu ile çekebilirsin.

Geri