Ali Çağatay BT öğretmenleri ACİL 5 kişilik heyet oluşturalım

Kodla Büyü
görüşülecekse btr kadrosu görüşülsün ders bi var bi yok lab yok zaten bugün zorunlu olur bu gider diğeri gelir seçmeli olsun der rehberlikçiler gibi en azından statümüzü kazanalım yanında tabiki derse girelim ona hiç lafım yok ama btr işi benim önceliğimdir. Kızan arkadaşlar olabilir oluyorda ama beni görüşüm bu öğretmenliğimede kimse laf etmesin bende 5 senemi verdim bu meslek için kimse kimseyi yargılamasın

Eslivya' Alıntı:
Derneği yetersiz bulan arkadaş, varsa önemli çalışmaların önden buyur. Şimdilerde sesimiz çıkmaya başladıysa o da üye sayısı pek az olmasına rağmen içerisinde çalışan arkadaşların bulunduğu derneğimizin sayesindedir. Oturduğumuz yerden klavyeyi çalıştırarak bişeyler elde edemeyiz. Kaldı ki sıra twitter etkinliklerine geldiğinde onda bile yeterli sayıya erişemiyoruz.

Biz işi derneğe bırakıp oturmuyoruz. Dernek dediğin de üyelerden yani bizlerden oluşuyor sonuçta. Elimizden geldiğince üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Dernekle bu iş olmaz, tek başına olmaz, e nasıl olacak peki?

Ben Derneğin çalışmaları yetersiz demiyorum söylediğim yanlış yolu takip ediyor takılmış ders zorunlu olsuna ama bir sonuç alacağı yok. Çalışmalarını BTR normu doğrultusunda yapsa daha elle tutulur sonuçlar elde edebilirdi. Ben Ankara ' da olsam bir şekilde İnsan Kaynakları Genel Müdürüyle görüşürdüm

hhtc' Alıntı:
halk' Alıntı:
namaldish' Alıntı:
computing' Alıntı:
bu ders zorunlu olsa hangi labta hangi imkanlarla kaç kişiye nasıl ders anlatacaksınız bu ders araç gereçsiz olmaz 512 mb lik köhne pc lerle olmaz bu ders diğer dersler gibi bir kuru tahta önünde işlenmez bu saatten sonra da lab mab kurulmaz. En gerçekçi çözüm btr normudur.
:+1: :alkis:

2013 'ün en iyi yorumu :alkis: :+1:

Arkadaşlar her okulun varsayılan olarak 1 adet BTR kadrosu olur, sorun çözülür. Bu kadar. Bu saatten sonra bütün okullara tablet masrafının yanında bir de yeniden bilgisayar masrafı yapacaklarını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ben olsam ben de yapmam zaten.

Bir de norm fazlası olma meselesini görüşsünler. Çok yanlış bu norm fazlası olayı.

Hocam ben bunu 2009 dan beri söylüyorum. Bu işi derneğe bırakırsanız yine bişey çıkmaz.

Ayrıca Ömer BALIBEY Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü bizle ilgili karar verecek bir durumda değil ancak yeni mezunlara bir iki güzel söz söyler o kadar. Biz İnsan Kaynakları Genel Müdürü yle görüşmeliyiz. Sağolsun Muhteşem Derneğimiz İnsan kaynakları Genel Müdürüyle henüz görüşmedi
siz birşey yapmıyorsunuz bizler için didinip duran derneğimize çamur atıyorsunuz, 2009 dan beri ne yapılması gerektiğini biliyordunuz da neden yapmadınız acaba.
GÖLGE ETMEYİN BAŞKA İHSAN İSTEMİYORUZ...

btr kadrosunu ne diye isteyeceğiz, dilenci gibi bize kadro verin mi diyeceğiz hem neden verecek kaşımız gözümüz güzel diye bize kadromu vercekler, 6 aylık görevlendirmelerle hallediyorlar işlerini niye kadro versinler, ama bilişim eğitimi çocukların bilişimi doğru kullanmaları için lazım diyerek kamuoyu oluşturabiliriz.

hastasıyız dede' Alıntı:
btr kadrosunu ne diye isteyeceğiz, dilenci gibi bize kadro verin mi diyeceğiz hem neden verecek kaşımız gözümüz güzel diye bize kadromu vercekler, 6 aylık görevlendirmelerle hallediyorlar işlerini niye kadro versinler, ama bilişim eğitimi çocukların bilişimi doğru kullanmaları için lazım diyerek kamuoyu oluşturabiliriz.

Aynen katılıyorum. Evet, atanmış BT öğretmenlerinin norm fazlası olması bi sorundur. Ama sadece bu yönden yaklaşırsak 4+4+4 sisteminden dolayı norm fazlası durumunda kalan sınıf öğretmenlerinden farkımız kalmaz ve bu da yeterince etkili olmaz. Bi kere toplumdaki "Çocuklar bilgisayar kullanmasını zaten biliyor" anlayışını bozmamız gerekiyor. Sonrasında bilinçli kullanımın ancak BT dersleri ile sağlanabileceği sonucu kendiliğinden çıkacaktır. Bu saatten sonra BT sınıfları yenilenmeyecektir, doğrudur ama madem tabletler geliyor onlar üzerinden de ders işlenebilir.

Sadece kadro istemek kendimizi kurtarma amacı güttüğümüzü gösterir, ancak BT dersinin gerekliliğinden bahsedersek daha ikna edici oluruz kanaatindeyim. Bakan ders zorunlu olmayacak demiş olabilir, o zaman bazı şeylerin farkında değildi. Bu fikrini değiştirebiliriz...

ya bırakın şu ders gelsin muhabbetlerini. ders gelse bile nerede işleyeceğiz bir çok okulda bt sınıfları kalktı. oyle akıllı tahtada tablette falan bilgisayar dersi işlenmez. uygulamasız bilgisayar dersimi olur. artık hepimiz bt rehberliği kadrosunda birleşmeliyiz. bu konunun üstüne gitmeliyiz. özellikle bayan arkadaslar istemiyor efendim tamircimiyiz bilmemne derse gireriz falan..gerçekci olmak lazım.. özellikle fatih projesiyle okullarda Bt rehberi ihtiyacı ortada asıl bu konuda bakanı ikna etmemiz daha kolay. yegitek de böyle düşünüyor. en dogrusu bt rehberliğidir. su dernekte hala ders isteriz yok cocuklar bilmiyor bilmemne lagalugasını bıraksın. BT rehberliği kadrosu konusuna eğilsin. Yoksa o dernek üyeliğini bedavada yapsa üye bulamaz. Böyle devam edersede bizi temsil edemez.

hhtc' Alıntı:
Ben Derneğin çalışmaları yetersiz demiyorum söylediğim yanlış yolu takip ediyor takılmış ders zorunlu olsuna ama bir sonuç alacağı yok. Çalışmalarını BTR normu doğrultusunda yapsa daha elle tutulur sonuçlar elde edebilirdi. Ben Ankara ' da olsam bir şekilde İnsan Kaynakları Genel Müdürüyle görüşürdüm
turkrocker35' Alıntı:
ya bırakın şu ders gelsin muhabbetlerini. ders gelse bile nerede işleyeceğiz bir çok okulda bt sınıfları kalktı. oyle akıllı tahtada tablette falan bilgisayar dersi işlenmez. uygulamasız bilgisayar dersimi olur. artık hepimiz bt rehberliği kadrosunda birleşmeliyiz. bu konunun üstüne gitmeliyiz. özellikle bayan arkadaslar istemiyor efendim tamircimiyiz bilmemne derse gireriz falan..gerçekci olmak lazım.. özellikle fatih projesiyle okullarda Bt rehberi ihtiyacı ortada asıl bu konuda bakanı ikna etmemiz daha kolay. yegitek de böyle düşünüyor. en dogrusu bt rehberliğidir. su dernekte hala ders isteriz yok cocuklar bilmiyor bilmemne lagalugasını bıraksın. BT rehberliği kadrosu konusuna eğilsin. Yoksa o dernek üyeliğini bedavada yapsa üye bulamaz. Böyle devam edersede bizi temsil edemez.

Dernek üyeler ve üyelerin görüşleri doğrultusunda ilerler. Eğer dernek için bir öneriniz olacaksa üye olur ve karar mekanizmasında yer alırsınız. O zaman kararları siz verirsiniz. Yani dernek dediğimiz şey bir heykel değil , üyelerinden oluşuyor o üyelerden birisi de siz olabilirsiniz. Ve kararlarda sizin de söz hakkınız olur.

Kaldı ki arkadaşlar gayet güzel izah etmişler. Sadece kadro istiyoruz demek kuru gürültüdür. Dersin zorunlu olması ise bilimsel bir gerçekliktir. Ve Türkiye de bu gerçeğin yavaş yavaş farkına varıyor. Belki bbnet , belki başka kişiler ve belki de DERNEĞİN sayesinde. Daha önce tanışmadığım ve BT öğretmeni olmayan birisi "Herkes facebook kullanıyor bilgisayarı bilen yok" diyebiliyorsa bu bilinçlenmenin başladığını gösteriyor. O yüzden şahsi çıkarlar doğrultusunda değil de ülke çıkarları doğrultusunda birleşebilirsek daha doğru olur.

BT eğitiminin gerekli olduğunu daha 3-5 gün önce "Yahoo'ya sattı, 17 yaşında milyoner oldu" başlığıyla okumadık mı ? Bu öğrenci Lise 2 öğrencisi ve belli ki eğitimini ilköğretim çağında almış. Siz buna inanmıyorsanız hiç kimse inanmaz...

Lütfen siz de sizin için en iyisi olanı yapıp üye olunuz...

Üye olmuyorsanız DERNEK UYUYOR mu demeyi bırakıp siz de "BTR Kadrosu İsteyenler Derneğini" kurunuz... Tabii böyle yüzeysel bir konuyla, hiçbir bilimsel gerçeğe dayanmayan dernek kurulabiliyorsa...

Nasıl bi BT öğretmeni "yok çocuklar bilmemne lagalugası" diye bahseder. Fatih projesinden dolayı BT rehberliği kadrosu gerekliliği görüşünüzde haklısınız ancak dersleri hepten mi bırakalım yani. Öğretmen değil miyiz biz. Çocukların bilinçsiz olması size gerçekten lagaluga gibi mi geliyor... :-1:

schumix' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
turkrocker35' Alıntı:

Dernek üyeler ve üyelerin görüşleri doğrultusunda ilerler. Eğer dernek için bir öneriniz olacaksa üye olur ve karar mekanizmasında yer alırsınız. O zaman kararları siz verirsiniz. Yani dernek dediğimiz şey bir heykel değil , üyelerinden oluşuyor o üyelerden birisi de siz olabilirsiniz. Ve kararlarda sizin de söz hakkınız olur.

Kaldı ki arkadaşlar gayet güzel izah etmişler. Sadece kadro istiyoruz demek kuru gürültüdür. Dersin zorunlu olması ise bilimsel bir gerçekliktir. Ve Türkiye de bu gerçeğin yavaş yavaş farkına varıyor. Belki bbnet , belki başka kişiler ve belki de DERNEĞİN sayesinde. Daha önce tanışmadığım ve BT öğretmeni olmayan birisi "Herkes facebook kullanıyor bilgisayarı bilen yok" diyebiliyorsa bu bilinçlenmenin başladığını gösteriyor. O yüzden şahsi çıkarlar doğrultusunda değil de ülke çıkarları doğrultusunda birleşebilirsek daha doğru olur.

BT eğitiminin gerekli olduğunu daha 3-5 gün önce "Yahoo'ya sattı, 17 yaşında milyoner oldu" başlığıyla okumadık mı ? Bu öğrenci Lise 2 öğrencisi ve belli ki eğitimini ilköğretim çağında almış. Siz buna inanmıyorsanız hiç kimse inanmaz...

Üye olmuyorsanız DERNEK UYUYOR mu demeyi bırakıp siz de "BTR Kadrosu İsteyenler Derneğini" kurunuz... Tabii böyle yüzeysel bir konuyla, hiçbir bilimsel gerçeğe dayanmayan dernek kurulabiliyorsa...
dernek kurdun diye tüm alan hakkında söz sahibi olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun o zaman git derneğine mensup öğretmenler için ne isteyeceksen iste senin görüşünde beni bağlamaz orda dernek olarak konuş bilişim öğretmenleri sadece ders istiyor diyemezsin hatırlatırım

bu ders isteyen arkadaslar dersi nerede işlemeyi düşünüyorlar acaba tekrar okullara bt sınıfımı kurduracaklar???? yada uygulamasız mı işleyecekler dersi???? birçok okulda bt sınıfları kalktı malumunuz.

elzonur' Alıntı:
schumix' Alıntı:
hhtc' Alıntı:
turkrocker35' Alıntı:

dernek kurdun diye tüm alan hakkında söz sahibi olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun o zaman git derneğine mensup öğretmenler için ne isteyeceksen iste senin görüşünde beni bağlamaz orda dernek olarak konuş bilişim öğretmenleri sadece ders istiyor diyemezsin hatırlatırım

Doğru diyorsun hocam bu dernek kurduğu cümlelerin başına Tüm Bilişim Tek. Öğretmenleri diye başlamasın. Savunduğu fikirler beni savunmuyor dolayısıyla benim adıma bişeyler söylemesin

elzonur' Alıntı:

Cümlelerinizi tek tek tahlil edelim hocam;
1- Derneği ben kurmadım sadece bir üyeyim.
2- Dernek kendi kendine kurulmadı ve 175 üyesi var.
3- Dernek BT Öğretmenleri şunu istiyor demez Derneğimiz bunu istiyor der zaten. O yüzdendir ki dernek üyesi ne kadar fazla olursa dernek o kadar ciddiye alınır. Bundan dolayı dernek üye sayısı artmalı diyoruz.
4- Kaldı ki dernek sadece ders zorunlu olsun demiyor, geçici görevlendirme ile bu iş yürümez kadrosu olması gerekiyor diye zaten belirtiyor. İnanmıyorsanız dernek afişlerinden birisine bakabilirsiniz >> http://www.bte.org.tr/img/afis/b/BTE_de ... abilir.jpg
5- Unutmayın ki siz 1 kişisiniz ve sizin söylediğiniz de tüm bt öğretmenlerini kapsamıyor. Dediğim gibi derneğin söylediklerinden farklı bir görüşünüz varsa yeni bir dernek kurup biz de bunu istiyoruz deme hakkınız mevcuttur.

turkrocker35' Alıntı:
bu ders isteyen arkadaslar dersi nerede işlemeyi düşünüyorlar acaba tekrar okullara bt sınıfımı kurduracaklar???? yada uygulamasız mı işleyecekler dersi???? birçok okulda bt sınıfları kalktı malumunuz.

Daha bu durumu idrak edemediler 2020 de falan belki farkederler

schumix' Alıntı:
elzonur' Alıntı:

Cümlelerinizi tek tek tahlil edelim hocam;
1- Derneği ben kurmadım sadece bir üyeyim.
2- Dernek kendi kendine kurulmadı ve 175 üyesi var.
3- Dernek BT Öğretmenleri şunu istiyor demez Derneğimiz bunu istiyor der zaten. O yüzdendir ki dernek üyesi ne kadar fazla olursa dernek o kadar ciddiye alınır. Bundan dolayı dernek üye sayısı artmalı diyoruz.
4- Kaldı ki dernek sadece ders zorunlu olsun demiyor, geçici görevlendirme ile bu iş yürümez kadrosu olması gerekiyor diye zaten belirtiyor. İnanmıyorsanız dernek afişlerinden birisine bakabilirsiniz >> http://www.bte.org.tr/img/afis/b/BTE_de ... abilir.jpg
5- Unutmayın ki siz 1 kişisiniz ve sizin söylediğiniz de tüm bt öğretmenlerini kapsamıyor. Dediğim gibi derneğin söylediklerinden farklı bir görüşünüz varsa yeni bir dernek kurup biz de bunu istiyoruz deme hakkınız mevcuttur.
iyi ya aynı şeyleri söylüyoruz özümüzde ama bizi şahsi çıkarlarımız doğrultusunda hareket etmekle suçlayan sizsiniz. ben sizin dersi istemenize saygı duyuyorum ama bende btr istiyorum sende aynı saygıyı bana göstereceksin çıkarları karıştırmayacaksın.

elzonur' Alıntı:
iyi ya aynı şeyleri söylüyoruz özümüzde ama bizi şahsi çıkarlarımız doğrultusunda hareket etmekle suçlayan sizsiniz. ben sizin dersi istemenize saygı duyuyorum ama bende btr istiyorum sende aynı saygıyı bana göstereceksin çıkarları karıştırmayacaksın.

Şahsi çıkardan kasıt sizin isteğiniz değil yanlış anlaşıldım;
Sadece BTR Kadrosu isteriz derseniz siyasiler, basın ve halk tarafından BT öğretmenlerinin şahsi isteğiymiş gibi algılanır. Kastettiğim buydu.

BTE derneğinin amacı kadro ile beraber zorunlu ders uygulamasıdır ve bunu da ülke geleceği için istemektedir. O yüzden ben sadece bu isteğin ülke menfaatleri açısından daha da önemli olduğunu söylemeye çalıştım. Bununla beraber tabii ki BTR kadrosu da istenmektedir. Ve afişlerden de bellidir.
> http://www.bte.org.tr/img/afis/b/BTE_de ... isiyor.jpg
> http://www.bte.org.tr/img/afis/b/BTE_de ... abilir.jpg

schumix' Alıntı:
elzonur' Alıntı:

Sadece BTR Kadrosu isteriz derseniz siyasiler, basın ve halk tarafından BT öğretmenlerinin şahsi isteğiymiş gibi algılanır. Kastettiğim buydu.

BTE derneğinin amacı kadro ile beraber zorunlu ders uygulamasıdır ve bunu da ülke geleceği için istemektedir. O yüzden ben sadece bu isteğin ülke menfaatleri açısından daha da önemli olduğunu söylemeye çalıştım.
buna katılırım sayın hocam ama orada pek açık gelmedi bana farklı düşünceler olabilir bu konuda saygı duymak lazım herkese ama bu içerikle ders ben tatmin etmiyor sorun çok köklü word excel ne beni nede öğrenciyi motive etmiyor web tasarımı yada programlama olabilir oda her öğrenciyi cezbetmiyor zorunlu olma ihtimali ondan düşük geliyor bana. meslek liselerinin bilgisayar bölümleri olmasa tamam da bu şablonda zorunlu yapmayacakları kanaatindeyim bende zorla karşıma gelmiş bir öğrenciye bilgisayar anlatmak istemem açıkcası bilgisayar dersinin zorunlu olması ruhuna aykırı bu dersin bence. tabi bu söylediklerim benim kanaatim sizler farklı düşünüyorsanız saygı duyarım

İşin doğrusu mevcut BT sınıflarının aktif olarak kullanılması ve olmayan okullarda BT sınıfı açılması gerekiyor. O kısmını da MEB düşünüp bütçesini ayırsın. Derslerin gerekli olduğu konusunda ikna edilmesi lazım. Fatih projesi tüm okullara ne zaman gelecek? Ben şuanki 5. sınıfların sene başındaki hallerini düşünüp ellerine tabletin verildiğini hayal edince durum bana hiç de iç açıcı gelmiyor. BT dersinin ortadan kaldırılmasına izin vermemeliyiz. Üniversitelerde BÖTE'ler kapatılsın o zaman. BT Rehberliği Eğitimi bölümü açılsın. Bilişim Teknolojilerinin öğretilmesi diye birşey olmasın.

Hem biz BT rehberliği kadrosu verilmesinin gereksiz olduğunu söylemiyoruzki. O da oldukça önemli bir konu. "Sadece kadro isteyerek" bir yere varamayız diyoruz.

Bazı arkadaşlar ders tekrar gelecek diye bir korkuya kapılmışlar anlaşılan. Korkmaya gerek yok çünkü okullara formtörde lazım yani ders gelirse formatörlük kalkmaz. Dersine girmek isteyen dersine girer formatör olmak isteyen formatör olur. Yani herkes formatörlük istemek zorundamı ders gelsin diye çalışanlar sizi zorluyorlarmı niye ders için çalışmıyorsunuz diye. En azından kişilerin emeklerini küçümsemeyin.

inanakyol' Alıntı:
Bazı arkadaşlar ders tekrar gelecek diye bir korkuya kapılmışlar anlaşılan. Korkmaya gerek yok çünkü okullara formtörde lazım yani ders gelirse formatörlük kalkmaz. Dersine girmek isteyen dersine girer formatör olmak isteyen formatör olur. Yani herkes formatörlük istemek zorundamı ders gelsin diye çalışanlar sizi zorluyorlarmı niye ders için çalışmıyorsunuz diye. En azından kişilerin emeklerini küçümsemeyin.
bi korkuya kapıldığımız yok neden senin gibi düşünmeyen insanları bu tarz cümlelerle küçümseyici sekilde konuşuyorsun anlamadım sen öğretmensen bende öğretmenim sen okuduysan bu bölümü bende okudum bırak isteyen istediğini istesin asıl sen neden bundan korkuyorsun.

hhtc' Alıntı:
turkrocker35' Alıntı:

Daha bu durumu idrak edemediler 2020 de falan belki farkederler
tabletler henüz deneme aşamasında tablet konusunda kesinleşmiş bişey yok pilot okullara gönderilen tabletlerin %80 i problemli çıktı, eğer birlik olup derslerimizi kazanmayı başarabilirsek, fatih projesinde tablet yerine netbook vb dağıtılmasını sağlayabiliriz sonuçta maliyet olarak tablet ve netbooklar arasında pek fark yok, akıllı tahtalarla birliktede dersi işlemek mütiş zevkli bir hal alacaktır.

elzonur' Alıntı:
schumix' Alıntı:
elzonur' Alıntı:

BTE derneğinin amacı kadro ile beraber zorunlu ders uygulamasıdır ve bunu da ülke geleceği için istemektedir. O yüzden ben sadece bu isteğin ülke menfaatleri açısından daha da önemli olduğunu söylemeye çalıştım.
buna katılırım sayın hocam ama orada pek açık gelmedi bana farklı düşünceler olabilir bu konuda saygı duymak lazım herkese ama bu içerikle ders ben tatmin etmiyor sorun çok köklü word excel ne beni nede öğrenciyi motive etmiyor web tasarımı yada programlama olabilir oda her öğrenciyi cezbetmiyor zorunlu olma ihtimali ondan düşük geliyor bana. meslek liselerinin bilgisayar bölümleri olmasa tamam da bu şablonda zorunlu yapmayacakları kanaatindeyim bende zorla karşıma gelmiş bir öğrenciye bilgisayar anlatmak istemem açıkcası bilgisayar dersinin zorunlu olması ruhuna aykırı bu dersin bence. tabi bu söylediklerim benim kanaatim sizler farklı düşünüyorsanız saygı duyarım

Anlaşabildiğimize sevindim hocam;
Tabii ki bu müfredat ile değil güncel ve önü açık bir müfredat ile bu iş olmalı. Zaten bu da söylemler arasında yer almaktadır.
Ders zorunlu olursa Fatih Projesine bütçe ayıran MEB, bizi dinler ve mantıklı bulursa bunun için de kaynak bulacaktır. Fatih Projesinden daha da ucuza halledecektir. Çünkü zaten kurulu olan lablar var bunları güncelleyip olmayanlara da kurulum yapacak. Ve bunu da hocamın dediği gibi bilgisayar yerine netbook ile yaparsa süper bir iş olur.

Eee ne zaman üye oluyorsunuz hocam :)

schumix' Alıntı:
elzonur' Alıntı:
schumix' Alıntı:
elzonur' Alıntı:

Tabii ki bu müfredat ile değil güncel ve önü açık bir müfredat ile bu iş olmalı. Zaten bu da söylemler arasında yer almaktadır.
Ders zorunlu olursa Fatih Projesine bütçe ayıran MEB, bizi dinler ve mantıklı bulursa bunun için de kaynak bulacaktır. Fatih Projesinden daha da ucuza halledecektir. Çünkü zaten kurulu olan lablar var bunları güncelleyip olmayanlara da kurulum yapacak. Ve bunu da hocamın dediği gibi bilgisayar yerine netbook ile yaparsa süper bir iş olur.

en kısa zamanda hocam birlikten kuvvet doğar bankaya gitmeye üşeniyorum e bankacılıkta pek kullanmıyorum yada itiraf edeyim biraz tembelim galiba ama derneğe güveniyorum en azından bi farkındalık yarattılar bu konuda ondan mutlaka üye olucam

elzonur' Alıntı:
schumix' Alıntı:
elzonur' Alıntı:
schumix' Alıntı:
elzonur' Alıntı:

en kısa zamanda hocam birlikten kuvvet doğar bankaya gitmeye üşeniyorum e bankacılıkta pek kullanmıyorum yada itiraf edeyim biraz tembelim galiba ama derneğe güveniyorum en azından bi farkındalık yarattılar bu konuda ondan mutlaka üye olucam
:alkis: :alkis: :alkis:

arkadaşlar bu tartışmaya bir son verelim artık bir anket başlattım bakalım bt öğretmenleri ne istiyor görelim.

elzonur' Alıntı:

:alkis:

Tembellik çağımızın hastalığı :)
En kısa zamanda sizi de derneğimizde görmek isteriz hocam.
Herşeyi bilgisayar üzerinden halledebiliyorsunuz , ptt ye felan gerek yok. Tüm belgeleri tarayıp gönderebilirsiniz.

aslına bakarsan ikisinide istiyor hem btr hemde daha esnek bir planla daha iyi şartlarda ve kişi başı düşen bir bilgisayarla (tablet değil şu haliyle tablet oyuncaktan öteye gitmez gelişirse bilemem) ders

schumix' Alıntı:
elzonur' Alıntı:

:alkis:

Tembellik çağımızın hastalığı :)
En kısa zamanda sizi de derneğimizde görmek isteriz hocam.
Herşeyi bilgisayar üzerinden halledebiliyorsunuz , ptt ye felan gerek yok. Tüm belgeleri tarayıp gönderebilirsiniz.
peki hocam ben gelecek hafta işi bu işi bitireyim madem

elzonur' Alıntı:
inanakyol' Alıntı:
bi korkuya kapıldığımız yok neden senin gibi düşünmeyen insanları bu tarz cümlelerle küçümseyici sekilde konuşuyorsun anlamadım sen öğretmensen bende öğretmenim sen okuduysan bu bölümü bende okudum bırak isteyen istediğini istesin asıl sen neden bundan korkuyorsun.

Hocam dersin olmasını istemeyenlerin yazdıklarını okursanız(sizin yazdıklarınız daha ılımlı ders konusunda) asıl küçümsemeyi(özellkle dernekle ilgili) net bir şekilde görürsünüz. Bu derneği kurup çalışan arkadaşlar büyük bir ihtimalle dersin geri gelmesini isteyen BT öğretmenleri. Tabi bunun yanında okullarda formatörlüğünde olmasını ama dersinde olmasını savunuyorlar. Ama formatörlük isteyenler(ki benimde savunduğum hem formatörlük hem ders olmalı) sadece formatörlük olsun ders olmasın herkesde formatörlük olsun diye uğraş versin buyuruyorlar. Benim tepkim buna. Yani sadece formtörlük isteyenler de bir dernek bir grup oluşturup argümanlarını ortaya koyup bağlantılar sağlayıp "sadece formatörlük olsunu" savunabilirler. Bunu yapmayıp dersi isteyenlere ve derneğe neden kızıyorlar. Dernek herhalde "biz bütün BT öğretmenlerini temsil edyoruz, tüm bt öğretmenleri ders istiyor" demiyor. Eee o zaman problem ne?

Aslında girebileceğimiz ders türleri de artırılmalı. Birçok ders üretilebilir alanımızla ilgili. Meslek liselerine bötecilerin atanması konusu da bence önemli .

inanakyol' Alıntı:
elzonur' Alıntı:
inanakyol' Alıntı:

Hocam dersin olmasını istemeyenlerin yazdıklarını okursanız(sizin yazdıklarınız daha ılımlı ders konusunda) asıl küçümsemeyi(özellkle dernekle ilgili) net bir şekilde görürsünüz. Bu derneği kurup çalışan arkadaşlar büyük bir ihtimalle dersin geri gelmesini isteyen BT öğretmenleri. Tabi bunun yanında okullarda formatörlüğünde olmasını ama dersinde olmasını savunuyorlar. Ama formatörlük isteyenler(ki benimde savunduğum hem formatörlük hem ders olmalı) sadece formatörlük olsun ders olmasın herkesde formatörlük olsun diye uğraş versin buyuruyorlar. Benim tepkim buna. Yani sadece formtörlük isteyenler de bir dernek bir grup oluşturup argümanlarını ortaya koyup bağlantılar sağlayıp "sadece formatörlük olsunu" savunabilirler. Bunu yapmayıp dersi isteyenlere ve derneğe neden kızıyorlar. Dernek herhalde "biz bütün BT öğretmenlerini temsil edyoruz, tüm bt öğretmenleri ders istiyor" demiyor. Eee o zaman problem ne?
benim dernekle bi problemim yok ben her ikisinide isteyenlerdenim sadece bişeyden korktuğum yok onu belirttim isteyen de istediği derneği kursun herkesin doğal hakkı o beni bağlamaz hocam sadece düşüncelerimi ifade ettim katılın katılmayın ama kendi düşüncenizi söylemek için karşı düşünceyi küçümsemek olmaz onu belittim sadece. yoksa herkes tabiki farklı düşünecek aynı düşünürse daha büyük sorun demektir.

Geri