Ali Çağatay Bey'den BT öğretmenlerine MÜJDE..

Kodla Büyü

muratozdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
cepten yazdığım için alamıyorum hemen ayrıntılı bilgi için @AliCaatay twitter hesabını ziyaret edin cidden güzel haberler var

hocam bende baktım hatta konuda açtıydım, kesin haberlermi acaba bunlar, heyecanlandım ha akşam akşam

Ekli dosyalar

• fsd.JPG
    fsd.JPG
    10.3 KB · Görüntüleme: 1,968
valla şuan cepten yazdığım icin konuyu alamıyorum, arkadaşlar Ali Çağatay Beyin twitter hesabından @AliCaatay buraya kopyalayabilirler mi?

Ali Cağatay ‏@AliCaatay 25 dk
Simdilik bunlar. Daha ileri adimlari atmaya devam edecegiz. Yilmak yok; yola devam...İyi aksamlar

Ali Cağatay ‏@AliCaatay 26 dk
MEB'in BT ogretmenleri ile ilgili Calistay kararlari mayis ayindaki atama donemine yetistirilecek.

Ali Cağatay ‏@AliCaatay 28 dk
Bunlar MEB'in onundeki oneriler. Yakin bir tarihte yapilacak calistaya sunularak hayata gecirilecek.

Ali Cağatay ‏@AliCaatay 30 dk
Medya Okur-yazarligi Dersi Radyo-TV bolum mezunlari ile doldurulamadigi taktirde BT mezunlari arasindan yapilacak atama ile takviye edilecek
Aç Yanıtla Retweetle Favorilere ekle Daha fazla
Ali Cağatay ‏@AliCaatay 33 dk
BT Ogretmenligi atamalari BOTE/TEF/ESEF bolumleri lehine olacak sekilde 4 bolum mezunlari arasindan yapilacak(halen bu sayi 12 biliyorsunuz)

Ali Cağatay ‏@AliCaatay 37 dk
BT Ogretmenleri arkadaslarim; bugunku gorusmeye iliskin sonuclari aktariyorum. Devami gelecek. Sizere olan destegim surecek...

memoras' Alıntı:
Ali Cağatay ‏@AliCaatay 25 dk
Simdilik bunlar. Daha ileri adimlari atmaya devam edecegiz. Yilmak yok; yola devam...İyi aksamlar

Ali Cağatay ‏@AliCaatay 26 dk
MEB'in BT ogretmenleri ile ilgili Calistay kararlari mayis ayindaki atama donemine yetistirilecek.

Ali Cağatay ‏@AliCaatay 28 dk
Bunlar MEB'in onundeki oneriler. Yakin bir tarihte yapilacak calistaya sunularak hayata gecirilecek.

Ali Cağatay ‏@AliCaatay 30 dk
Medya Okur-yazarligi Dersi Radyo-TV bolum mezunlari ile doldurulamadigi taktirde BT mezunlari arasindan yapilacak atama ile takviye edilecek
Aç Yanıtla Retweetle Favorilere ekle Daha fazla
Ali Cağatay ‏@AliCaatay 33 dk
BT Ogretmenligi atamalari BOTE/TEF/ESEF bolumleri lehine olacak sekilde 4 bolum mezunlari arasindan yapilacak(halen bu sayi 12 biliyorsunuz)

Ali Cağatay ‏@AliCaatay 37 dk
BT Ogretmenleri arkadaslarim; bugunku gorusmeye iliskin sonuclari aktariyorum. Devami gelecek. Sizere olan destegim surecek...
eyvallah hocam :)

ben öbürkü twitleri şimdi kopyalarken gördüm, heyecanlandık dedik ama mevcut görev yapmakta olan bilişimciler için hala somut bir adım (norm, dersin zorunlu olması) yok.. yine de Allah razı olsun adamdan

yapılan hiçbir somut birşey yok mevcut bt öğretmenlerinin normunu kurtaracak.
hiç deilse bt rehberliğini konuşsalardı.

Yani norm olmadan hangi okulda biz bu önerilen seçmeli dersleri işleyeceğiz? O derslerden zorunlu olan var mı? Norm sorunu çözülmeden bu iş olmaz. Şimdi bazı tamirci müsvetteleri çıkıp tamircilik için uğraşalım diyecek. neyse ben gideyim...

Allah adamdan razı olsun, dersimize bazılarımızdan çok sahip çıkıyor...

bi şeyler yapılma gayreti var ama ben somut bi sonuç göremedim. haksız mıyım

Medya okur yazarlığı dersi ne ola ki? Böyle bir ders için hiç bir kurumda norm olduğunu zannetmiyorum. "MEB BT Öğretmenleri çalıştay kararları" nın ne olduğunu hatırlayamadığım için detaylı yorum yapamayacağım ama çok yüksek ihtimalle istenilen sonuç gelmeyecek. Üstelik her ne olursa olsun branşımız adına verdiği emekler için teşekkür etmeyi borç bileceğim Ali ÇAĞATAY Bey'in söylemlerin fiiliyata geçmesi anlamında etkinliği nedir acaba? Ona göre ümitlenelim yani...

Biz bu sitede nice bürokratların, vekillerin vaadlerini okumadık mı yıllarca...

bunda bize yönelik bi çalışma yok ki arkadaşlar...sadece atanamamış bt öğretmenleriyle ilgili...norm sorunu hala ortada....

Valla pek de müjde değil bunlar, dersle, BT rehberliğiyle ve normla ilgili hiç bişey yok. Bu görüşmeye giden bilgisayar öğretmenlerini merak ediyorum ben, insan buraya yazmaz mı neler konuşulduğunu, dernek yetkilileri mi gitti, onlar bari yazsa buraya neler olduğunu? Oraya giden öğretmenlerin en azından Ali Bey e bu düşüncelerin bize bir faydası olmadığını anlatması lazımdı, adam müjde diye veriyor ama içi boş haber bunlar.

Umarim baskasinin gosterdigi Bu hassasiyeti bt öğretmenleri olarak bizler de gösteririz

tamam da meb çalıştayından iyi bir haber beklemiyorum malesef. yoksa meb de zihniyet değişikliğimi var.
Umarım bazılarının basit siyaset malzemesi olup bir kenara atılmayız.
Gayret gösteren BT öğretmeni arkadaşlara teşekkürler.

iyi de bizim için hiçbir pragma yok ki burda.
tamam atanamayan arkadaslarımız atansın medya okuryazarlığı neyse ne ama norm çözülse onlar zaten kendi alanlarına atanırlar.
derdimiz baska derse atanmak olsa tek-tasa gerekdik zaten. bilişim olmadıktan sonra ha tek-tas ha medya okuryazarlık
beni memmun etmedi pek

Biraz sabırlı olalım bence, bu konuların dikkate alınması yetkililerde farkındalık oluşturacaktır. Ömer Balıbey Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürüdür. Dolayısıyla kendisiyle yapılan görüşmeler de kendi alanı dahilinde olmuş. Tüm sorunların tek bir görüşmeyle çözülmesini beklemeyelim :wink:

Eslivya' Alıntı:
Biraz sabırlı olalım bence, bu konuların dikkate alınması yetkililerde farkındalık oluşturacaktır. Ömer Balıbey Öğretmen Yetiştirme ve Eğitimi Genel Müdürüdür. Dolayısıyla kendisiyle yapılan görüşmeler de kendi alanı dahilinde olmuş. Tüm sorunların tek bir görüşmeyle çözülmesini beklemeyelim :wink:
aynen katılıyorum

şuan atama bekleyenler için hiçbir adım yok maaleef burda yazılanlar seçmeli dersler yine ve okul normlarını pek ilgilendiren bir konu değil. inş devamı gelir

Arkadaşlar bizim için gözüken çok somut bişey olmasa da bu çalışmaların yapılması bile bence sevindirici.Bu zamana kadar boyle girişimleri bile yapamayan Böte başkanları yerine Ali Çağatay çıkıyor bizim için mücadele ediyor.Bu adamı gönülden kutluyorum Allah razı olsun ondan umarım gerisi gelir...

skolst' Alıntı:
Arkadaşlar bizim için gözüken çok somut bişey olmasa da bu çalışmaların yapılması bile bence sevindirici.Bu zamana kadar boyle girişimleri bile yapamayan Böte başkanları yerine Ali Çağatay çıkıyor bizim için mücadele ediyor.Bu adamı gönülden kutluyorum Allah razı olsun ondan umarım gerisi gelir...
amin..:)

ben bazı arkadaşlarımızı anlayamıyorum.
oturduğu yerden somut adım bekliyor. Haydi birşeyler yapalım desen 200-300 kişiyi geçemiyoruz.

adamın ne çıkarı var ki bizim için uğraşıyor.
Peki biz ne yapıyoruz.
Herkes kendisine baksın, klavye başında atıp tutmasın.

Geri