algoritmik düşünme eğitim seti tavsiye

Kodla Büyü

adyghe_tha

Aktif Üye
arkadaşlar okulumda bilgisayar-lab-et yok. teknolojiden oldukça uzağız maalesef.
5 ve 6. sınıflar için algoritmik düşünceyi kavratacak oyun/eğitim setleri için tavsiyeye ihtiyacım var.
derste çocukları gruplara ayırıp bu setleri kullanmak istiyorum. sınıflar ortalama 25-30 kişi. benim için daha yorucu olacak ama sözel konular beni de çocukları da boğdu artık

önerebileceğiniz setler var mı? ya da farklı önerileriniz ?

hocam öle bir set var mı bilmiyorum. ama kendim bilgisayarsız kodlama etkinliklerini geliştirerek oyunlar materyaller hazırlıyorum. birde bilgisayarsız kodlama diye aratın çok güzel uygulamalar var.

arkadaşlar okulumda bilgisayar-lab-et yok. teknolojiden oldukça uzağız maalesef.
5 ve 6. sınıflar için algoritmik düşünceyi kavratacak oyun/eğitim setleri için tavsiyeye ihtiyacım var.
derste çocukları gruplara ayırıp bu setleri kullanmak istiyorum. sınıflar ortalama 25-30 kişi. benim için daha yorucu olacak ama sözel konular beni de çocukları da boğdu artık

önerebileceğiniz setler var mı? ya da farklı önerileriniz ?

Hocam EBA'dan BT Öğretmen Kitabını indirin, orada çok fazla uygulama var. kitapta da yer alan Bilge Kunduz'a da bakabilirsiniz.

Geri