Algoritma, kodlama ve robotik ders içi uygulama örnekleri

Kodla Büyü

vex_alex

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli meslektaşlarım,

Derslerimizde kullandığımız ve verim aldığımız algoritma, kodlama ve robotik uygulamalarınızı bu başlık altında birleştirmeye ne dersiniz?

Paylaşımlar sonucunda bu etkinlikleri birleştirip hepimizin derslerimizde kullandığı ve tamamen erişimi ücretsiz e-kitap geliştirmeyi ve paylaşmayı planlıyorum.

Paylasimci, üretken ve maker arkadaşlarımızın destek ve paylaşımları hepimiz için öğretici ve standart uygulamalar geliştirip uygulamamızi sağlayabilir.

Meslektaşıniz Yusuf.

Ekli dosyalar

• asansör.rar
    71.4 KB · Görüntüleme: 623
  • bilgi yarışması.rar
    3 MB · Görüntüleme: 524
  • tenis.rar
    2.3 MB · Görüntüleme: 448
  • dunya.part1.rar
    5 MB · Görüntüleme: 386
  • dunya.part2.rar
    3.5 MB · Görüntüleme: 370
  • yürüyen adamm.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 426
...

Ekli dosyalar

• sattranc.rar
    2.5 MB · Görüntüleme: 382
  • bomba atma puan alma.rar
    33.4 KB · Görüntüleme: 319
  • kedi ayi mario kaplumbaga2.rar
    103.8 KB · Görüntüleme: 284
  • kedi ayi mario kaplumbaga.rar
    103.9 KB · Görüntüleme: 295
  • scratch.rar
    1 MB · Görüntüleme: 307
  • Bölümünden kalanı bulan program.rar
    490 bayt · Görüntüleme: 265
...

Ekli dosyalar

• Scrath örnekler.rar
    521.7 KB · Görüntüleme: 368
  • Scratch örnekler 2.rar
    156.1 KB · Görüntüleme: 320
  • ilk proje.rar
    33.6 KB · Görüntüleme: 281
  • dansçı kedi.rar
    2.4 MB · Görüntüleme: 289
  • kedi ciğer meselesi.rar
    49.9 KB · Görüntüleme: 266
  • street fighter.rar
    384.8 KB · Görüntüleme: 298
hocam öncelikle bu alanda sayılamayacak kadar birçok kaynak olduğunu belirttikten sonra, bu kaynaklar tabiki dağınık durumdalar derslerde kullanmak üzere bu kaynakların birleştirilmesi ve kitap haline getirilmesi düşüncenizi tebrik ediyorum, inşallah başarırsınız.
kararı sizde olmak üzre oluşturulacak kitap için naçizane fikirlerimi belirtmek isterim.

5 ve 6. sınıflar için olması gereken yada olabilecek konular:

1. temel bigisayar becerileri
2. algoritma
3. kodu game lab
4. code.org
5. scratch
6. arduino

7 ve 8. sınıflar seçmeli bt dersi için:

1. php
2. java script
3. java
4. c++
bence 7 ve 8 lerde gerçek kodlama dillerine geçmeliyiz evet bu şekilde konular biraz ağır olabilir ama basitleştirilerek anlatılacak olunursa tadından yenmez.

Not : small basic için bence zaman harcamaya değmez.

yusuf hocam kendi projelerimi bir araya topladım ve link paylaşıyorum, link içeriği scratch proje ve kitapları, arduino proje ve kitapları.
https://drive.google.com/file/d/0Bwwy5b ... sp=sharing

hastasıyız dede' Alıntı:
hocam öncelikle bu alanda sayılamayacak kadar birçok kaynak olduğunu belirttikten sonra, bu kaynaklar tabiki dağınık durumdalar derslerde kullanmak üzere bu kaynakların birleştirilmesi ve kitap haline getirilmesi düşüncenizi tebrik ediyorum, inşallah başarırsınız.
kararı sizde olmak üzre oluşturulacak kitap için naçizane fikirlerimi belirtmek isterim.

5 ve 6. sınıflar için olması gereken yada olabilecek konular:

1. temel bigisayar becerileri
2. algoritma
3. kodu game lab
4. code.org
5. scratch
6. arduino

7 ve 8. sınıflar seçmeli bt dersi için:

1. php
2. java script
3. java
4. c++
bence 7 ve 8 lerde gerçek kodlama dillerine geçmeliyiz evet bu şekilde konular biraz ağır olabilir ama basitleştirilerek anlatılacak olunursa tadından yenmez.

Not : small basic için bence zaman harcamaya değmez.

yusuf hocam kendi projelerimi bir araya topladım ve link paylaşıyorum, link içeriği scratch proje ve kitapları, arduino proje ve kitapları.
https://drive.google.com/file/d/0Bwwy5b ... sp=sharing

Çok teşekkür ederim hocam değerli dönütleriniz için.

Dediğiniz gibi oldukça fazla ve dağınık halde olan güzel etkinlikleri hepimizin kullanımına açık hale getirmek ve hazırlanacak derleme çalışmalar ile acaba yarın hangi etkinliği yapsam gibi soruar ile biz bilişim teknolojileri eğitimcilerini meşkul etmemek gerek diye düşünüyorum

tam olarak sizin düşünceniz nedir yusuf hocamnasıl bir kitap ve kitaba hangi konuları eklemeyi düşünüyorsunuz?

Bu konuyu yeni gördüm. Harikaymış paylaşım. Teşekkür ederim.

Geri