Alan yoksa Teknik öğretmen tazminatı

Kodla Büyü

RobY

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar. Bugün kafama takıldi. Daha önceleri idarecilik yaptigim zamanda okulumuzda idareci olupta alani olmayan arkadaslara teknik ogretmen tazminati odeniyordu. Bugün bir arkadaş ile tereddute düştük. Sonuca varamadik.
Bir teknik öğretmen (örnegin alanı bilisim teknolojileri), bilisim teknolojileri alanı olmayan bir okula mudur yardimcisi olarak atanirsa teknik öğretmen tazminatı alabilir mi? Bununla ilgili herhangi bir yonetmelik, karar bulamadim nette. İdareciler için "alanında derse girmek" şartı yok diye biliyorum ben.
Bu konu hakkında elinde yonetmelik, karar felan olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Teknik ogretmen tazminati diye bisey duymadim da meslekci ogretmenlere odenen tazminattan bahsediyorsan ben alanim yok iken de aldim idareciyken de aldim bildigim kadariyla sartlari
1- meslekci olmak
2- meslek lisesinde calismak
3- maas karsiligi derse girmek
Bu uc sart saglandigi surece bu tazminati ogretmen yada idareci farketmez alirsin

Arkadaşlar buraya mesaji yazdım hemen az sonra buldum.
İhtiyaci olanlar için yazayım. 2006/10344 nolu bakanlar kurulu kararına gore idarecilere ödeniyormus.
Merhaba arkadaşlar. Bugün kafama takıldi. Daha önceleri idarecilik yaptigim zamanda okulumuzda idareci olupta alani olmayan arkadaslara teknik ogretmen tazminati odeniyordu. Bugün bir arkadaş ile tereddute düştük. Sonuca varamadik.
Bir teknik öğretmen (örnegin alanı bilisim teknolojileri), bilisim teknolojileri alanı olmayan bir okula mudur yardimcisi olarak atanirsa teknik öğretmen tazminatı alabilir mi? Bununla ilgili herhangi bir yonetmelik, karar bulamadim nette. İdareciler için "alanında derse girmek" şartı yok diye biliyorum ben.
Bu konu hakkında elinde yonetmelik, karar felan olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Hocam merhaba bilişim teknolojileri tef mezunuyum. Bilişim alanı olmayan meslek lisesine mdr yrd olarak atandım. Meslek tazminatı alacak mıyım alamayacakmıyım. Örnekleri var mı tesekürler

Eğitim-Öğretim Tazminatı: eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında öğretmen kadrosunda fiilen öğretmenlik yapanlar ve bu kadroda olup cezaevi okullarında çalışanlar ile bunlardan okul müdürü, okul müdür başyardımcısı, okul müdür yardımcısı, yönetici ve eğitim uzmanı olarak görevlendirilenlere ödenir.
ilave eğitim öğretim tazminatı: mesleki ve teknik öğretim okul ve kuramlarına, atölye, laboratuvar veya meslek dersleri öğretmeni olarak eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dâhil öğretmen unvanlı kadrolara atananlara, atandıkları branşlara (alanlara) göre .... ilave eğitim öğretim tazminatı ayrıca ödenir. Branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez
mesleki gelişim gibi dersler tüm alanların ortak meslek dersi olduğu için tazminat alabilirsiniz.
İlave tazminat alınabilmesi için kadronuzun mesleki ve teknik anadolu lisesinde olması ve branşında fiilen derse girmesi yeterli.
Ortaokulda görevli iseniz, kadronuz neticede meslek lisesinde olacak, ve de ortaokulda branşınızda derse girerseniz meslekçi tazminatın almanız lazım diye düşünüyorum...

Hocam şu ibareden dolayı ben tazminatımı iptal ettirdim. "Branşlarında fiilen derse girmeyenlere bu tazminat ödenmez." Böyle bir ibare varken alınamaz diye düşünüyorum. Çünkü tazminatın amacı alanın riskleri gibi durumlardan dolayı devlet ödüyor bence. Çünkü kültür öğretmeni dersini anlatır gider alanıyla ilgili çokta risk oluşturabilecek bir durumla karşılaşmaz. Ama siz elektrik kaçağı çeşitli cihazların verebileceği zararların oluşturduğu bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Geri