Alan şefliği ek dersi hakkında!!!

Kodla Büyü

arzubilg_

Aktif Üye
Arkadaşlar ben okulumda alan şefiyim. 22 saat fahri dersim var. 13 saat koordinatörlüğüm var. max kaç saat ek ders alabilirim?
Benim hesabıma göre 22+10(şeflik)+13(koordinatörlük)+2(planlama)=47 oluyor ama müdür yardımcısı 44 den fazla alamazsın diyor?Bu hesap nasıl olmalı? Ayrıca bana sınıf da verdiler

bende alan şefiyim 22 saat dersim var ek ders 2+2+10+12=26 bölüm ve atelye şeflerinin alabileyeceği max budur gündüz... yani terste n bakalım 22+10+12=44 44 saatten fazla alamazsın ancak 30 saat fiili derse girersen 10'a 1 den 3 geleceği için 27 alırsın öğretmenler ise 29 alır toplamda...

sınıf rehber öğretmenliği de eğer okulda yeteri kadar öğretmen varsa yani şube sayısı kadar veremez ama yeteri kadar yoksa verir ama ek dersini alamazsın...

blgsyr80' Alıntı:
bende alan şefiyim 22 saat dersim var ek ders 2+2+10+12=26 bölüm ve atelye şeflerinin alabileyeceği max budur gündüz... yani terste n bakalım 22+10+12=44 44 saatten fazla alamazsın ancak 30 saat fiili derse girersen 10'a 1 den 3 geleceği için 27 alırsın öğretmenler ise 29 alır toplamda...
Hocam bize neden 10 a 1 den 2 gelmiyorda 30 saate 3 geliyor?

blgsyr80' Alıntı:
Hocam bize neden 10 + 1 den 22 ye 2 gelmiyorda 30 saate 3 geliyor?

arzubilg_' Alıntı:
Arkadaşlar ben okulumda alan şefiyim. 22 saat fahri dersim var. 13 saat koordinatörlüğüm var. max kaç saat ek ders alabilirim?
Benim hesabıma göre 22+10(şeflik)+13(koordinatörlük)+2(planlama)=47 oluyor ama müdür yardımcısı 44 den fazla alamazsın diyor?Bu hesap nasıl olmalı? Ayrıca bana sınıf da verdiler

22 saat bir fiil ders..

20 saati maaş karşılığı 2 saati doğrudan ekders... +2

10 saat şeflik +10

işte yukarıdaki ek ders ücreti ne oldu? 10+2=12..

ek ders görevi maksimum 24 saat verilebilir.. (bakınız ek ders yönetmeliği) 24-12=12.. yani sana en fazla 12 saat koordinatörlük verilebilir.. idareniz 13 saat koordinatörlük yazmışsa planınıza zaten hata yapmış..

24 saatlik ek ders görevinin yanında ek olarak en fazla 3 saate kadar hazırlık ve planlama ek dersi alabilirsiniz ki bu da her 10 saatlik bir fiil, yüzyüze işlediğiniz dersler için 1 saat olarak verilir.. yani bu 3 saati alabilmeniz için bir fiil, yüzyüze, sınıfta öğrencilerle işleyerek girmiş olduğunuz en az 30 saatlik ders lazım ki siz 3 saat bu ek ders ücretini alabilesiniz.. ama siz 22 saat derse girdiğiniz için bunu her 10 saate 1 saatten en fazla 2 saat alabilirsiniz.. böylelikle 24 saatlik ek dersinize ek 2 saatlik planlama alırsınız.. toplam 26 saat ücret alırsınız..

ek ders yönetmeliğini açın ve 24 sayısını arayın.. bulduğunuz maddeyi iyice okuyun.. birde hazırlık planlama diye bir bölüm var .. orayıda iyice okuyun.. anlarsınız..

geantes' Alıntı:
Hocam sizin hesabınız doğrudur. http://mevzuat.meb.gov.tr/html/26378_0.html buradaki ek-1 çizelgeye göre meslek liselerinde atölye öğretmenleri en fazla 27-29 saat arası ek ders alır. Şef olduğunuz için 27 saat alırsınız.

yanlış bilgi.. bir şefin 27 saat ek ders ücreti alabilmesinin tek şartı 30 saatten fazla yüz yüze derse girmesidir..

Arkadaşlar,
6 martta alan şefi olarak görevlendirildim, görevlendirilmeden önce 20 saat fiili ders + 1 saat rehberlik + 16 saat koordinatörlük alıyordum ve toplamda haftalık 20 saat ekders alıyordum, md.yard. ve müdür mart ayı için şeflikle beraber ekders saatimi 22 olarak hesaplamışlar buna bir anlam veremedim!!!
Şu anda 20 saat fiili ders + şeflik + koordinatörlük var, ekdersimin nasıl hesaplanacağı konusunda yardımcı olabilir misiniz? Bu hafta şehir dışındaydım bunu düzeltmezlerse bir tartışma olacak sanırım aramızda :verymad:

Sayın hocam;
10 saat şeflikten,
en fazla 24 saat alabileceğiniz için 14 saatte koordinatörlük,
20 saate 2 saat planlama,
10+14+2=26 saat ücret alırsınız. yeterli sayıda öğretmen varsa sınıf rehberliği de veremezler.

karex' Alıntı:
Sayın hocam;
10 saat şeflikten,
10+14+2=26 saat ücret alırsınız. yeterli sayıda öğretmen varsa sınıf rehberliği de veremezler.

karex hocam çok teşekkür ederim cevap için, bende aynı şekilde hesaplama yapmıştım ama müdür hangi kafayla hesapladı da 22 olarak hesapladı anlamadım.
Ben okulda olmadığım için öğretmen arkadaşlardan biri anlattı durumu, şef olmadan önce salı günleri koord. günümdü, şef olduktan sonra salı şeflik çarş. koord. günü oldu, md. salı günü koord. için 8 saat ders yazıyorduk onu silip 10 saat şeflik yazdık dolayısıyla 2 saat arttı ve 22 oldu demiş, akşam akşam sinirlerim bozuldu, derdimi nasıl anlatacağım müdüre hiç bilmiyorum...

Yeni programınızı alıp incelerseniz neyi nasıl değiştirdiklerine bakarsınız ona göre değerlendirirsiniz, ona göre açıklarsınız problem olmaz bence.

karex' Alıntı:
Yeni programınızı alıp incelerseniz neyi nasıl değiştirdiklerine bakarsınız ona göre değerlendirirsiniz, ona göre açıklarsınız problem olmaz bence.

pts bakacağız artık, cevap için tekrar teşekkür ederim hocam..

zaphere' Alıntı:
karex' Alıntı:
Sayın hocam;
10 saat şeflikten,

karex hocam çok teşekkür ederim cevap için, bende aynı şekilde hesaplama yapmıştım ama müdür hangi kafayla hesapladı da 22 olarak hesapladı anlamadım.
Ben okulda olmadığım için öğretmen arkadaşlardan biri anlattı durumu, şef olmadan önce salı günleri koord. günümdü, şef olduktan sonra salı şeflik çarş. koord. günü oldu, md. salı günü koord. için 8 saat ders yazıyorduk onu silip 10 saat şeflik yazdık dolayısıyla 2 saat arttı ve 22 oldu demiş, akşam akşam sinirlerim bozuldu, derdimi nasıl anlatacağım müdüre hiç bilmiyorum...

koordinatörlüğü silip şeflik yazdıysa azalmış olması normal.

bilisim-tef' Alıntı:
koordinatörlüğü silip şeflik yazdıysa azalmış olması normal.

hocam koordinatörlük salıdan silindi çarşambaya yazıldı.. Söylemeye çalıştığım koordinatörlüğü fiili ders gibi görüyor müdür.. Yani tam olarak şöyle, şeflik gelmeden önce salı ve çarşamba boştu benim, şeflik gelince salı gününe şeflik yazdık, koordinatörlüğü salı 8, çarşamba 8 saat olarak yazıyormuş müdür ve yard. şimdi salı şeflik 10 saat gelince koord. sadece 8 saat vereceklermiş..

önceden çarşamba günü boş muydu? ayrıca fiili ders gibi gösterse niye azalsın aksine 10'a 1'den artar.

arzubilg_' Alıntı:

Fiili olarak 44 saat olarak geçer yönetmelikte yani 20maaş+24ekders tabi bunlara hazrlık ve planlama+sınıf+koordinatörlük+klüp gibi ekstralar katılmamış halidir. Onlarla beraber 49 a kadar yolu vardır.
Müdür yardımcınız yanılıyor sadece 1 yerden okuyor da olabilir.

Yalnız şeflere kulüp ve sınıf verilmediği için max 47 alabilirler

zaphere' Alıntı:
hocam bir önceki mesajımı güncelledim, salı da çarşamba da boştu..

hocam o zaman anlaşıldı, şu şekliyle de bir yanlışlık yok. problem müdürün 8+8 olan koordinatörlüğün 8'ini silip şefliği ayrıca değil bu 8'in yerine eklemesi. böyle olunca da sadece 2 saatlik bir artış oluyor.

bilisim-tef' Alıntı:
hocam o zaman anlaşıldı, şu şekliyle de bir yanlışlık yok. problem müdürün 8+8 olan koordinatörlüğün 8'ini silip şefliği ayrıca değil bu 8'in yerine eklemesi. böyle olunca da sadece 2 saatlik bir artış oluyor.

az önce görüştüm müdür yardımcısıyla, durum nedir diye sordum, koordinatörlüğü 16 saatten 8 saate düşürdük dedi, neden dedim, yalnızca 1 günün boş bu yüzden o boş gününe 8 saat koordinatörlük yazdık dedi, böyle bişey olabilir mi ya?? Koordinatörlük normal ders saati olarak düşünülebilir mi?? Ben mi yanlış biliyorum anlamadım gitti?? Boş olan 1 günüm için 14 saat koordinatörlük alamaz mıyım??

Geri