Alan dışı yüksek lisans....

Kodla Büyü

AppleJuice

Aktif Üye
Uzaktan Eǧitim alanında tezli y. lisans yapıyorun. antalyadan eskişehire gidip geliyorum hr hafta. amacım üniversite ama geçemezssen öğretmenlikte bana hiçbir faydası olmqyacağını söyleyenler oldu.
bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim. şimdiden teşekkürler...

bir kademe alırsın, uzman öğretmenlik gelirse uzman olursun, %5 ekders fazla alırsın ama derse girersen tabi formatörlük yada rehber öğretmenlikte ayrıca idarecilere bu %5 verilmez.

Birde idarecilik sınavında ve anadolu liseleri sınavında ek puan alırsın.

Hocam yüksek lisans kötü olmaz bence iyi yapmışsın. İleride yüksek lisans yapmamış adamlara bizim şimdi eğitim enstitüsü bitirmiş sınıf öğretmenlerine bakışımız gibi bakacaklar. Bende tezsiz yapmayı düşünüyorum işe yaramasa bile cebimde olsun belki işe yarar.

hakanotuken' Alıntı:
bir kademe alırsın, uzman öğretmenlik gelirse uzman olursun, %5 ekders fazla alırsın ama derse girersen tabi formatörlük yada rehber öğretmenlikte ayrıca idarecilere bu %5 verilmez.

uzman öğretmenlik için alan içi tezli olması gerekmez mi. alan dışı tezli yüksek lisans yapsam uzman olabiliyor muyum. o zaman gideyim rastgele herhangi bir alanda tezli yüksek lisans yapayım. emin misiniz siz?

Geri