Alan değiştirince alanımıza tekrardan geri dönmebiliyormuyuz

Kodla Büyü

sedabote

Aktif Üye
arkadaşlar bu gün son gün hala çok kararsızım tekno tas geçme konusunda.Alan değiştirince tekrar belli bir süre sonra alanımıza geri dönebiliyor muyuz acaba bilgisi olan var mı?

klavuzda öyle yazıyordu. Birde bilgisayar öğretmeninin hiç yan alanı yoksa yinede alan değiştirebiliyor mu?

Bu konuda net bir şey yok. Bizim okul müdürünün söylediği mantıklı geldiği için başvuru yaptım ben. "Sizin mezun olduğunuz branş önemli, ilerde bilgisayarda norm açığı olduğunda tekrar dönebilirsiniz" dedi. Dönmek isteyeceğimi sanmıyorum ama alan değişikliği kılavuzunda 1 defa alan değiştiren bir daha değiştiremez demiyor. Diploma belli zaten. Mesela bizim okulda Eğitim Bilimleri mezunu bir arkadaş sınıf öğretmenliğine geçmiş, yıllarca sınıf öğretmenliği yapmış, şimdi de tekrar rehberliğe başvuru yaptı. Bence bunun cevabını Bakanlık da bilmiyor anlık çözümler buldukları için. Ama Doorbell hocamızın belki daha kesin bir bilgisi vardır bilemiyorum.

Doorbell' Alıntı:
klavuzda öyle yazıyordu. Birde bilgisayar öğretmeninin hiç yan alanı yoksa yinede alan değiştirebiliyor mu?

Bilgisayar öğretmeninin hiç yan alanı yok zaten. Teknoloji tasarım bütün branşlara açıldığı için tercih yapabiliyoruz. Zaten başvuruda yan alan sormuyorlar. Bütün branşlar herkese açılıyor ama başvuru yaparken yan alan belgeyle ispatlanmamışsa onaylanmıyor. Onaylansa bile iptal ediliyor.

gözü kör olmasın yan alanınız fen bilgisi sizin deyip ,kazık gibi dersler veren sisteme

bak ne güzel geçerdik şimdi :) şansımızı orda denerdik

teknoloji tasarıma her branş geçtiği için geçebiliyoruz.2,5-3 yıldır hep mutsuzuz.bu branşta bizi çok mutlu etmez ama en azından tenefüslerde oturup bir çay içebileceğimiz vakit olur.tozun içinde elimizde tornavida koşturmaktan kurtuluruz diye düşünüyorum.dersimizi verip çeker gideriz,en azından zorunlu bir ders her yıl ay bizi ders seçilecek mi seçilmeyecek mi öğrenciler tarafından deyip stres yapmayız.

her an herşey olabilir hocam, günübirlik çözümler bunlar bi bakmışsın beden eğitiminden emekli olmuşsun

maaş karşılığı olan ders (alan değişikli kılavuzunda yazıyor)...kendi mezun olduğumuz alan...yeniden geçiş yapılabilir..

İleride tekrar yan alan açılırsa değişim yapılabiliyordur belki, ben soruyu yanlış anladım sanırım, tercih yaparsan iptali yok demek istemiştim.. yanlız tam anlamadım teknoloji tasarım isteyebiliyor muyuz?

klavuzda
1.4 Alan değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerin alan değişiklikleri iptal edilmeyecektir.

yok 17:00 a kadar zamanımız var arkadaşlar mail geldi bu saate kadar olabilir diye.Ama bir karar verebilsem Allah'ım. İleri tekrar geri dönebiliyor muyuz bundan bahs ettim.ilerde belki mesleğimizin önü açılır ki belki geri döneriz ama bi bayan olarak bu mesleği icra etmek çok daha zor.hele evlendikten ve çocuk sahibi olduktan sonra güncel teknolojiyi bile takip edemez hale geliyorsunuz.

Acele etmeniz gerek ama
basvuruyu önce okula sonra ilçeye sanırım sonra da ile onaylatmak gerekiyor

Geri