Alan Değişikliği için bölüm önerisi

Kodla Büyü
Ben 10 yıllık okulöncesi öğretmeniyim. BT'nin durumunu az çok gördüğüm halde bu yıl YBS mezunu olarak BT'ye geçeceğim. Ne olursa olsun. Okulöncesi ve Çocuk Gelişimi alanından bir an önce uzaklaşmak istiyorum. İçi hiç de dışarıdan göründüğü gibi değildir. Emin olabilirsiniz.
İstediğim ilköğretim matematik ama kazanmak lazım, bitirmek lazım. Son çare okulöncesi demiştim ama söylediklerinizi dikkate alacağım hocam. Dilerim isteğiniz gerçek olur.

Çok takmayın kafanıza girin dersinşze çıkın gidin evinize. Sizinle konuşmayı bilmeyeni sizde sallamayın. Dönün arkanızı gidin. Bu kadar büyütecek bir durum yok.

Daha önce bilgisayar mühendisliğini lokasyon, hayat şartları derken yarım bıraktım. Bu sene ya kayıt yenileyeceğim ya da merkezi yatay geçiş yapabileceğim bir yere tayin isteyeceğim. Özel sektöre geçerim belki veya ünvan değişikliği yaparım. Öğretmenliğin, daha özelde bilişim öğretmenliğinin yapılacağı kalmadı. Uzun süredir kurtulmayı düşünüyorum ve deniyorum ama maddi şartlar, ailevi meseleler vs. yüzünden ha deyince bırakılmıyor.

Hele özel sektörde, deneyim istiyorlar, deneyim yoksa üç beş aylığına da olsa düşük bir maaşla çalışmaya başlanıyor. O süreci atlatacak kadar maddi birikim gerekiyor falan. Kurtulacağız ama dur bakalım.

Başka branşa geçmeyi düşünen arkadaşlara da kolaylıklar diliyorum.

Geri