Alan değişikliği haberi

Kodla Büyü
Kendi okulumda öğleciyim. Üniversiteden ders seçerken sabah olan dersleri seçtim. Öğleden sonra denk gelen günlerin derslerini de idare ona göre ders programı yaptı. Bazı dersleri de üniversitedeki hocalarla görüşüp sadece sınavlarına katıldım. Zaten yaklaşık 23 dersten muaf oldum. Direk üçüncü sınıftan başladım gibi oldu.

ben de tarih bölümünü bitirdim ama bilgisayar öğretmenliği daha avantajlı gibi

Ben de geçen yıl bitirdim İlk. Mat.'ı. Alan değişikliğini bekliyorum.İnşallah bu sefer yanlış haber değildir.Hakkımızda hayırlısı ....

matematik fen edeb,yattan bitirirsek direkt mat öğrt olabiliyor muyuz arkadaslar

Tahminim formasyon alırsanız, lise matematik öğretmeni olursunuz. Formasyonda da zaten çoğu dersten muaf olursunuz. Herşey alan değişikliği yönetmeliğine bağlı. Söyletiler alan değişikliğinin diplomaya dayalı olacağı yönünde.

Bende bote mezunuyum bilgisayar mühendisliği okuyorum. Meslek lisesi geçişte sıkıntı Olmaz inşallah

Tahminim formasyon alırsanız, lise matematik öğretmeni olursunuz. Formasyonda da zaten çoğu dersten muaf olursunuz. Herşey alan değişikliği yönetmeliğine bağlı. Söyletiler alan değişikliğinin diplomaya dayalı olacağı yönünde.
Hocam zaten ogretmen, formasyonu almis...

Örneğin; Benim özel öğretim yöntemleri dersi içeriği matematikle ilgili olmadığı için muaf sayılmadı. Ama daha önceki alan değişikliği yönetmeliklerini inceledim. Formasyon ile ilgili bir madde görmedim. Daha önce bu durumda olan bir kişi varsa ona sormak veya il milli eğitimin atama bölümüne sormak gerekiyor. En azından fen edebiyat fakültesini okuyanlar ve okuyacaklar için yol göstermiş oluruz.

Son düzenleme:
Hocam, formasyon icin alim alinca branslara bölünmez, sen materyal hazirlamada kendi bransindan bende kendi bransimdan hazirlarim mesela. Dersler aynidir sadece herkes alaninda derse hazirlanir,materyal hazirlar...vs

Bu ülkede ziraat fakültesi bitirip öğretmen olanlar oldu, o yüzden formasyonun ayrıntısına takılmayın

bizde sinifci ziraat mühendisi vardı adam yükünü tuttu evlendi şimdi ilçede ziraat alanında şef yani öğretmenliği bıraktı.

Evet arkadaşlar Meb sonunda Alan Değişikliği ile ilgili tarih yayınladı.Aralık ayında yapacakmış inşallah.Geçen yıl bitirmiş olduğum ilk. Mat. öğretmenliğine inşallah geçebilirim.Başvuru kılavuzunu umarım doğru hazırlarlar. 2. Üniversite bitirmiş,yüksek lisans yapmış bir sürü öğretmen,daha verimli olabilecekleri Alanlara geçerek ülkelerine daha iyi,verimli hizmet ederler... Bu habere gerçekten çok sevindim,her şeyin hayırlısı...

Ttkb 80 sayılı çizelgeye gore yaparlar, onceden hak veriyorlardı ama onlarinda norm sorunu oldugundan hak vereceklerini sanmiyorum.

Sosyoloji ve felsefe diplomasi olanlar özel okullarda rehberlige geciyor kamu da geçmiyor... Acikta mevcut belki bunun gibi durumlar olabilir

Kendi okulumda öğleciyim. Üniversiteden ders seçerken sabah olan dersleri seçtim. Öğleden sonra denk gelen günlerin derslerini de idare ona göre ders programı yaptı. Bazı dersleri de üniversitedeki hocalarla görüşüp sadece sınavlarına katıldım. Zaten yaklaşık 23 dersten muaf oldum. Direk üçüncü sınıftan başladım gibi oldu.

hocam hangi ildesiniz ve hangi üniversiteye gidiyorsunuz?Kazanmak zor oldu mu ilk. matematik öğretmenliğini,nasıl bir sistemde çalıştınız? Şu sıralar benim aklımda da düşünceler dolaşıyor ya ilk. matematik okumak istiyorum ya da okul öncesi öğretmenliği(ikinci öğretimi olduğu için). Bir de son olarak meslek lisesi mezunu musunuz?Baya bir zaman geçti(12 yıl) üniversiteden mezun olalı hazırlanmak ,kazanmak zor olur mu acaba?

hocam hangi ildesiniz ve hangi üniversiteye gidiyorsunuz?Kazanmak zor oldu mu ilk. matematik öğretmenliğini,nasıl bir sistemde çalıştınız? Şu sıralar benim aklımda da düşünceler dolaşıyor ya ilk. matematik okumak istiyorum ya da okul öncesi öğretmenliği(ikinci öğretimi olduğu için). Bir de son olarak meslek lisesi mezunu musunuz?Baya bir zaman geçti(12 yıl) üniversiteden mezun olalı hazırlanmak ,kazanmak zor olur mu acaba?
Hocam gaziantep üniversitesinde okuyorum. Düz lise mezunuyum. Ben de üniversiteden yaklaşık mezun olalı 11 sene olduktan sonra sınava çalıştım ve sınavı kazandım. Ben deneme sınavı ve soru fazla çözemedim. Sebebi bizim zamanımıza göre konular çok fazla. Kaynak olarak YouTube ve internetteki konu anlatımlı kitaplardan çalıştım. Sistemli çalışılırsa kazanılır diye düşünüyorum.

Geri