alan değişikliği başvurusu yapanlar

Kodla Büyü
trajedi1' Alıntı:
teknik eğitim fakültesi mezunuyum şu an ortaokulda maaş karşılığı derse giriyorum formatörlük daha belli olmadı :? teknik lisede elektronik öğretmenliğini yazabiliyoruz sanırım sizce elektronik öğretmenliği bilgisayara göre rahat olurmu ileride elektronik öğretmenliğinde sıkıntı çıkar mı?

Hocam başvurular bitti sanki, ama elektronik öğert. sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Sanayiye eleman her zaman lazım.

biltek2007' Alıntı:
trajedi1' Alıntı:
teknik eğitim fakültesi mezunuyum şu an ortaokulda maaş karşılığı derse giriyorum formatörlük daha belli olmadı :? teknik lisede elektronik öğretmenliğini yazabiliyoruz sanırım sizce elektronik öğretmenliği bilgisayara göre rahat olurmu ileride elektronik öğretmenliğinde sıkıntı çıkar mı?

Hocam başvurular bitti sanki, ama elektronik öğert. sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Sanayiye eleman her zaman lazım.

Başvurular uzatılmış öğretmenim

Ne zamana kadar hocam? Bizim transkriptte 20 kredi Fen bilimleri dersi var. Bununla ben Fen bilgisine geçebilirmiyim?

Teknoloji Tasarım dersine hiç girmedim, dersin içeriğinin sıkıcı olup olmaması benim için önemli değil. 40 dk nasıl olsa geçer, asıl karanlık, boş, havasız BT sınıfına bekçilik ederken geçmiyor zaman benim için. Bir de beni gören herkesin aklına evindeki bilgisayar gelmiyor mu? Yani bu dersi önemsiz gören arkadaşların kendi tercihi tabi, bizim dersle kıyaslayınca, her ne kadar kişilerin beklentisine göre değişse de avantajı çok. Ben sadece öğretmenlik yapıp, derse girip çıkmak istiyorum. En büyük neden bu ve teknoloji tasarım da bana bunu sağlayacak. Zaten sadece 2 okulla başvurdum, olmama ihtimali yüksek yani.Olursa çok mutlu olurum ama.
Bazı arkadaşlar "biraz sağlam durun belki düzelir" demiş. Hala umut eden birilerinin olması beni sevindirdi. Ama günün birinde 30 saat zorunlu dersimiz de olsa biliyorum ki dersten yine çağıracaklar. 9-3 rehberlik verseler, millet masa başında otururken biz masanın altındaki tozlu kablolarla uğraşıyor olacağız. Yani hiç bir zaman okulun tamircisi modundan çıkamayacağız. Ben bir bayan olarak buna tahammül edemiyorum artık. Evimde hiç bir tamir işine el sürmezken, okulda üstüm başım pislik içinde amele gibi çalışmak bana göre değil. Hele laftan anlamayan öğretmenlere laf anlatmak hiç bana göre değil. Dediğim gibi 2 okul tercihiyle olmayabilir ama olursa da dünyalar benim olur.

alan Değişikliği nasıl oluyor .
ben sisteme girdim tüm branşlar açılıyor.
marmara teknik eğitim bilgisayar ve kontrol (ing) mezunuyum yan branş varmı

34 yıllık sınıf öğretmeni bile teknoloji tasarıma geçmek istiyorsa bizim branş hayal bile edemez artık.emekliliği gelmiş adamın bu branşa geçerken ki amacı ne olabilir diye sorgulayınca tek aklıma gelen "sınıf 2ye bölünüyor zaten,derste de iki bardak yapıştırır çocuklar ,öğretmenliğimin son yıllarında rahat ederim". ya aklım mantığım almıyor,o kadar yıllık sınıfçı norm fazlasına düşmez zaten,bırak da bu branşa zor durumda olan veya hakkıyla yapacak insanlar geçsin.
sınıfçıları teknik liseye atanmaları olayına zaten diyecek kelime bulamıyorum,sinirlerim tepeme çıktı,içimden geçenleri kelimelere dökmek istemiyorum.

biltek2007' Alıntı:
Bizim transkriptte 20 kredi Fen bilimleri dersi var. Bununla ben Fen bilgisine geçebilirmiyim?

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum??? Üniversiteden bununla ilgili bir belge alabilirmiyiz?

sheva' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:
Bizim transkriptte 20 kredi Fen bilimleri dersi var. Bununla ben Fen bilgisine geçebilirmiyim?

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum??? Üniversiteden bununla ilgili bir belge alabilirmiyiz?

diplomada yan alan yazmadığı için geçemiyoruz hocam...ankara milli eğitimi arayıp sordum...üniversiteye gidp belge istedim..olmadı.

blşmblşm' Alıntı:
arkadaşlar bizim için başka bir branş kesinlikle olmuyor.ben ilede ilçeyede kaç kere gittim.bizim üniversitede gördüğümüz o kimya,fizik,mat,biyoloji hiç bir anlam ifade etmiyor.boşuna okuduk biz onları.zaten gereksiz ve saçma bir branş olduğu için heralde iş olsun diye okuttular bize o dersleri.yazıklar olsun diyorum.bugun bikez daha yıkıldım.ne bölümmüş ne dersmiş hiç bir yerde ne avantajı var ne haysiyeti var ne sıfatı.üzüntüden başka bişey yaşatmadı atandığımdan beri.yetti artık!!!

hocam duygularımı ifade etmişsiniz, bu bölüme kayıt yaptırdığım gün çıksın gitsin,silinsin istiyorum hayatımdan. bizi yıllarca "bu dersleri almanız lazım,yan alanınız fen bilgisi" diye uyutan hocalara da, okulllarda bizi haysiyetsizleştiren lere de hakkımı helal etmiyorum.
ha bi de tabi kafayı "full ek ders" e takıp derdimizi bigün bile anlamaya çalışmayan diğer öğretmenler var :verymad:

arkadaşlar bu kadar sinirlenmek kendimizi yiyip bitirmek yerine,başka branşlardan (örneğin aynı üniversitede matematik okumuş biri,bizimle aynı kredide fizik,kimya,biyoloji görmüş ve diplomasında yan alan fen ve teknoloji yazıyor) örnek transkript ve diploma alıp üniversiteye olmazsa mahkemeye başvurup hakkımızı alabiliriz...bu takip ve ilgilenmekle olacak bir şey.toplu olursa daha kolay olur.

ben başvurmayı düşünmüyorum ama hangi alanlar var bi bakayım dedim, teknoloji tasarım bende görünmüyor ama bütün meslek lisesi bölümleri var nerdeyse. başvuracak olsam ne olacaktı aceba..

Geri