AKÜLÜ ARABA TAVSİYE

Kodla Büyü

cahraz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
3 yasında oğlum için akülü arabayı daha önceden alan arkadaşlar hangi markayı tavsiye edebilirler.

Bende aynı arayış içerisindeyim. Olan arkadaşlardan nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğrenebilir miyiz? Bim veya A101e gelenler nasıl bu arada?

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben 2 yıl önce migrostan pilsan ın migrosa özel ürettiği bir model var ondan aldım gayet güzel.
1- Tavsiyem kesinlikle pilsan alın bilmiyorum diğer markalarda da aynı uygulama var mı ama geçenlerde komşunun çocukları biz şehir dışındayken ardiyeden çıkarıp ön aksı kırmışlar. Pilsan ın servisi aradım tarif ettim gerekirse foto istiyorlarmış 10 lira bişey dediler havale yaptım ertesi gün kargoya verdiler geldi parça, gerçek araba gibi parça sıkıntısı yaşarsanız büyük problem. Belli bir zaman sonra aküyü değiştirmek gerekecek servis ciddi önemli. Uzun yıllar kullanılan bişey bu sonuçta.
2- Eğer eviniz müsait değilse mutlaka bataryası yerinden çıkıp dışarda şarj olanlarından alın. 2 modelleri var bu konuda bazılarında batarya sabit arabayı arabada bir giriş var ordan şarj ediyorsunuz eğer arabanın durduğu yerde priz yoksa koca arabayı taşımak gerekiyor, belli aralıklara kullanılmasa bile batarya ölmemesi için şarj şart akü arabada oldu mu takibi zor oluyor. Bu kısmı akrabadan tecrübe bizimkinin koltuğu kaldırıyorsunuz akü altında söküyorsun evde şarj ediyorsun güzel oluyor.
3- Mutlaka 12 V veya üstü alın 6 voltlukların sürüş süresi çok kısa diye duydum.
4- Eğer çocuğunuz küçükse kullanmayı yeni öğreniyorsa veya sizi müdahale etmeniz gereken durumlar oluşuyorsa kumandalı olanları var dikkat edilebilir bi özellik. Bana göre gözardı edilebilir, yeni nesil zahir gibi hemen kapıyor kullanmayı bizimki arabayı geri geri iki ağaç arasına falan park etmeye başladı bu konuda benden çok daha başarılı olduğu kesin. Ben küçük bir ilçede yaşıyorum, çok kalabalık yok kaldırımlar falanda geniş yola çıkma vs olmuyor, ama yinede en azından frene basmak için kumanda güzel bişey. Bu arada fren mekanizması gayet basit bir sistemle çalışıyor, fren pedalı bir düğmeye bağlı basıldığında elektriği kesiyor. Ben kendime eğlence arıyorum kendim yaparım uzaktan kumanda diyorsanız basit bir devreyle halledilebilir. Ben yapmayı düşündüm ilk zamanlar ama kısa sürede kullanmayı öğrenince gerekte kalmadı
5- Eğer küçük bir kardeşi de varsa iki kişilik koltuğu olanlardan alınabilir, ben son zamanlarda bunu sıkıntsını çekiyorum sanırım küçüğe de bir tane almak zorunda kalıcam böyle giderse.
6- Bence en önemlisi mutlaka bilindik bir marka alın sonuçta elektrikli malzeme kaçak olur, ısınır, sağlığa zararlı olur, bilindik marka belki 50 lira 100 lira fazla olur ama değer bence

Şimdiden beyefendiye hayırlı olsun hocam her halükarda severek kullanacağı kesin :)

Merhaba arkadaşlar internette araştırma yaparken yazdıklarınızı gördüm ben de oğlum için akülü araba almak istiyorum, malumunuz yaz geldi ve fiyatlar artmadan internetten ucuza bir akülü araba almak istiyorum. 2019 için önerileriniz var mı ? Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Geri