Akıllı Telefon tavsiyesi

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar. hızlı, kaliteli, ekran kalitesi yüksek, fotoğraf ve video kalitesi yüksek, büyük ekranlı android akıllı telefon tavsiye eder misiniz?
telefon alalı uzun zaman oldu telefonlar hakkında pek bilgim yok

Samsung C7 yaklaşık 3 haftadır kullanıyoruz. 4 gb RAM, 16 mp arka, 8 mp ön kamera(flashlı), 32 gb dahili hafıza. İster çift sim kart, ister tek sim + hafıza kartı olarak kullanabiliyorsun. 3300 mAh batarya (rahat 2 gün gidiyor). Fiyat ben alırken 1350 TL'idi 125 TL indirim kuponuyla 1225'e geldi. Şuan 1400 seviyelerinde. Hepsiburadada en çok satılan telefonlar arasında. Tek kusuru resmi açıklamaya göre Türkiye'ye gelmeyecek olması yani ithalatçı garantili alabiliyoruz.

cgg*seco' Alıntı:
Samsung C7 yaklaşık 3 haftadır kullanıyoruz. 4 gb RAM, 16 mp arka, 8 mp ön kamera(flashlı), 32 gb dahili hafıza. İster çift sim kart, ister tek sim + hafıza kartı olarak kullanabiliyorsun. 3300 mAh batarya (rahat 2 gün gidiyor). Fiyat ben alırken 1350 TL'idi 125 TL indirim kuponuyla 1225'e geldi. Şuan 1400 seviyelerinde. Hepsiburadada en çok satılan telefonlar arasında. Tek kusuru resmi açıklamaya göre Türkiye'ye gelmeyecek olması yani ithalatçı garantili alabiliyoruz.

hocam note 5 ile ne farkı var? özellikler çok yakın gibi duruyor :!:

Özellikler çok yakın evet. Note 5'in bildiğim kadarıyla işlemicisi daha güçlü. Fotoğraf çekiminde titreşim önleyici var. Birde şebeke üzerinden görüntülü görüşme var. Bunlar C7 de yok hocam. Fakat biz bir eksikliğini henüz hissetmedik.

ben 800 liraya xiaomi note 3 pro aldım.3gb ram, 4000 mA batarya.oldukça seri ve güzel bir telefon.

note 5 ile c7 arasında kalıyorum ne dersiniz arkadaşlar?

c7 mantıklı geliyor ancak bazı kafama takılan şeyler var.
mesela ürünü türkiyeye samsung getirmiyor garanti bitince bozulursa ne olacak yedek parça bulunabilir mi?
dahili batarya olması sıkıntı oluşturur mu?
güncelleme vb. şeylerde daha sonra problem çıkar mı?

note 5 ile arasında 1.000 tl ye yakın fiyat farkı var ama ciddi bir özellik farkı yok gibi ne dersiniz?

Eğer güncelleme alsın telefon zamanla şişmesin yavaşlamasın fiyatıda makul olsun derseniz 900 liraya gm5 plus olabilir

hocam bende kendime telefon alırken araştırma yapmıştım.
inşaallah size faydası olunur.
sıralam şöyle 1. samsung s5 bulabilirseniz.
ikincisi lg g4
üçüncüsü ise xiamio 5 veya 4 bunlardan birini alın derim. diğer telefonlar da güzel lakin favori olanlar bunlar fiyatları maksimum 1300 civarı bunların.

huawei telefonları gerçekten sorunsuz... bende şu anda p9 kullanıyorum...hayran kaldım telefona......

Mate 8 bir telefondan beklenenden biraz daha fazlası diyebilirim gerçekten. Onceki telefonum lg g3 idi. Ona iyi telefon derken bunu alınca aradaki farkı gordum ki benim icin bu öncelik batarya ömrü idi. Telefonu çok kullanan biri olarak prize bitişik yaşıyorduk şimdi ise şarj aletini evde bırakıyorum biloyorim ki bitmeyecek. Birde android 7 betayi yukledim tadindan yenmiyor :) tek kusuru ne derseniz ekran da akıllı göz uygulaması yok yani sensor ekrana baktığımızı bu buna bağlı olarak ekranı kapatması gerektiğini anlamıyor. Varsa da ben bilmiyorim

nosTRa' Alıntı:
Mate 8 bir telefondan beklenenden biraz daha fazlası diyebilirim gerçekten. Onceki telefonum lg g3 idi. Ona iyi telefon derken bunu alınca aradaki farkı gordum ki benim icin bu öncelik batarya ömrü idi. Telefonu çok kullanan biri olarak prize bitişik yaşıyorduk şimdi ise şarj aletini evde bırakıyorum biloyorim ki bitmeyecek. Birde android 7 betayi yukledim tadindan yenmiyor :) tek kusuru ne derseniz ekran da akıllı göz uygulaması yok yani sensor ekrana baktığımızı bu buna bağlı olarak ekranı kapatması gerektiğini anlamıyor. Varsa da ben bilmiyorim
Bende Telefon Alacağım araştırıyorum bu huawei 8 9 ve mate kullananlar gayet menun gibi gözüküyor. Hiç kötü diyeni duymadım.

*gidiyorda 699 tl ye lg g3 var. 100 tl kuponla 600 e alabilirim. yanlız tel orjinalmi değilmi yada bi sakatlık varmı onu bilmiyorm. fiyat normal mi . cihaz alınırsa bir tane almayı düşünyrm.

huawei de kafama takılan türkiye piyasasında yeni daha sonra garanti konusunda sıkıntı çıkar mı acaba?
birde sağlamlığı nasıl arkadaşlar? özellikleri çok iyi...

mate 8 in foto kalitesi nasıl arkadaşlar birisi yorumlarda samsung daha iyi demişte

Süper Telefonlar
LG V20
ZTE Axon 7
Sony Xperia XZ
Xiaomi Mi 5s Plus
Google Pixel (XL)
Motorola Moto Z
HTC 10

Teknik özellik bakımından yukarıdan aşağıya doğru iyiden kötüye doğru sıraladım. fiyat/garanti şartlarına bakarak al.

huwaei p9 ve p9 plus birde apple modellerine ne dersiniz?

huwaei p9 ile mate 8 özelliklerini karşılaştırdığımızda mate 8 daha iyi duruyor. gerçekten öyle mi?

Geri