Akıllı tahtaya tekrar şifre kurmam gerekli

Kodla Büyü

ali_k

Üye
Merhabalar,

Bugün okula klavye götürüp güvenli modda tahtayı açtım ve admin şifresini kaldırdım.Bu sefer admin hesabına direk giriliyor hocalarda kızabilir bu duruma.Şifre kaldırılmamış gibi yapmak için ne yapmam lazım?Yardımcı olursanız sevinirim.

Yapmayın hocam program bile yüklenemiyodu araştırdım kaldırdım ama bari eski şifreyi söyleyin geri koyayım windows a da değişmemiş gibi olur en azından.

Üst üste yazıyorum ama yarın düzeltmem lazım eski haline.80 kusur kişi bakmış kimse mi bilmiyor yahu yardımcı olun lütfen :cry:

Diğer tahtadan imaj oluşturup yeniden kurulum yapılabilir.Yada kullanıcı hesaplarını denedin mi hocam vestel hesabını sınırlı yap

muallim79' Alıntı:
Diğer tahtadan imaj oluşturup yeniden kurulum yapılabilir.Yada kullanıcı hesaplarını denedin mi hocam vestel hesabını sınırlı yap
hoca değil öğrenci o nedenle yol göstermeyelim...

Klavye takarak sistemi yeniden başlatın. F8 ile windows başlatma seçeneklerinin olduğu menüyü açın. Bilgisayarı onar seçerek başlatın. sonraki pencerelerde ilerleyerek onarma seçeneklerinde windowsu yeniden kur seçeneğini başlatın. Yaklaşık 40 dk sonra fabrika ayarlarına dönmüş olarak açılacaktır. Kolay gelsin.

Vay be öğrenci milletine bak. Kafa çalışıyor fakat eksik. Adam hala hoca kızabilir psikolojisinden kurtulamamış. O da onu ele vermiş.

ali_k' Alıntı:
Yapmayın hocam program bile yüklenemiyodu araştırdım kaldırdım ama bari eski şifreyi söyleyin geri koyayım windows a da değişmemiş gibi olur en azından.
şifre sadece okul mğdğrlerine ve eğiticilere veriliyor kusura bakmada hiç kimse sana şifreyi vermez burdan. yada en azından vermemeli. Adamlar kurmayın kardeşim lisanssız program diyor siz tahtanın şifresini kaldırıyorsunuz. Tebrikler...
Şu öğrencilerin yaptıgına bakın şimdi kurdugu lisanssı programlar için bir sıkıntı olsa bt ogretmeni yada mudur sıkıntı yaşayacak. Keşke benim okulumda boyle bir ogrenci cıksada agzını burnunu kırsam. sanane bacaksız sen ne diye program kuruyorsun sana mı dert oldu tahtadaki program. Tahtalar akıllı ama bizim ogrenciler mal kardeşim.

Geçen de donanım haberde tartışıyorlardı öğrenciler şifre ne olabilir diye cevaplar da 1234 deneyin şeklindeydi :)

akıllı tahtalar ile birlikte sınıflara kamera kuruldu,onlar bulmadan açık açık söyle hocalara , sonra disiplin kuruluyla falan uğraşma.
siciline işlenir sonra hayatın kararır git söyle.

Geri