Akıllı tahtaya pc bağlama

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar. tahtalara pc yi bağladıkdan sonra herhangi bir ayar yapılmalı mı yoksa direk pc ekranımı tahtaya yansıyor. tahtaların anahtarları verilmediği için deneyemiyorum. sorular da üst üste geliyo tabi. birde kendi pc min görüntüsü yansıyın ca direk dokunmatiği de kullanabilecek miyim.

hocam akıllı tahtayla verilen hdmi kablosunu bilgisayarın hdmi çıkışına takarsanız bağlantı sağlarsınız fakat akıllı tahtanın ön yüzünde bulunan görüntü aktarma düğmesine de basmanız gerekmekte. Bu şekilde sadece ekranı kullanabiliyorsunuz. Dokunmatik ekranı kullanabilmek için usb kablosu ile de bir bağlantı kurmanız gerekiyor bilgisayara. Ben dokunmatik kısmını denemedim ama okuduğum yazılarda böyle yazıyordu...

tş ederim hocam. usb bağlantısı derken pc den tahtaya tek bi kablo mu bağlanacak. o kadar mı?

hocam hdmi kablosuyla bilgisayarı bağlayıp kullanabilirsiniz böylece projeksiyon makinesi gibi görev görür. tahtadan kaynak ara diyeceksiniz sadece. dokunmatik ekranın da çalışmasını istiyorsanız tahta ile bilgisayrınıza usb bağlantı kablosuyla bağlıyorsunuz.

hocam HDMI kablosuyla bilgisayarınızı bağlayın.Bilgisayarınızın HDMI çıkışı yoksa VGA kablosu bulup bağlayın.Bilgisayarımızın görüntüsünün ekrana gelebilmesi için ekranın ön yüzünde kaynak arama düğmesi var orayı kullanıp bilgisayarınızın görüntüsünü ekrana verin.Dokunmatik olarak kullanmak isterseniz de bilgisayarınıza ekstra bi USB kablosuyla tahtaya bağlayın ve tahtaların içinde D sürücüsünde gelen driver klasörünün içindeki Touchscreen (böyle bişeydi ) programını bilgisayarınıza kurun işlem tamamdır.

mrb pc yi bağladım görüntü kısmıda kolaymış ama kendi bilgisayarımı bağlayınca dokunmatiği kullanamayırum. usb bağlantısı kurdum ama olmadı

bilgekaan' Alıntı:
hocam HDMI kablosuyla bilgisayarınızı bağlayın.Bilgisayarınızın HDMI çıkışı yoksa VGA kablosu bulup bağlayın.Bilgisayarımızın görüntüsünün ekrana gelebilmesi için ekranın ön yüzünde kaynak arama düğmesi var orayı kullanıp bilgisayarınızın görüntüsünü ekrana verin.Dokunmatik olarak kullanmak isterseniz de bilgisayarınıza ekstra bi USB kablosuyla tahtaya bağlayın ve tahtaların içinde D sürücüsünde gelen driver klasörünün içindeki Touchscreen (böyle bişeydi ) programını bilgisayarınıza kurun işlem tamamdır.
kurulum yapamıyorum ki şifre istiyo

sayın hocalarım masaüstü bilgisayarımı tahtaya bağlayınca bilgisayardaki ekran kararıyo bilgisayarda işlem yapamıyorum bunu nasıl çözeceğimi bilen var mı?

bit-öğrt' Alıntı:
sayın hocalarım masaüstü bilgisayarımı tahtaya bağlayınca bilgisayardaki ekran kararıyo bilgisayarda işlem yapamıyorum bunu nasıl çözeceğimi bilen var mı?
ekran kartı ayarlarından görüntüyü klonlayacaksın.

usb bağlantısı nasıl oluyor. her iki ucu da erkek olan usb kablosumu kullanıyorsunuz? ayrıca kasa bağladıktan sonra dokunmatiğe ne gerek var?

Kasayı bağladıktan sonra bilgisayarın başında değil, ekranın başına geçip, görüntüyü (daha doğrusu fareyi) kontrol edebilmek için tahtayı USB ile de bilgisayara bağlamak ve sürücülerinin kurulmasını sağlamak gerekir.

bit-öğrt' Alıntı:
Klonlama derken hocam?
hocam kasaya birden fazla ekran bağlarsak görüntünün hangi ekrana gönderileceğini ya da her iki ekrana da aynı görüntü gönderileceğini ya da genişletilmiş ekran mı kullanmak istediğimizi seçmemeiz gerekir. denetim masasından görüntü ayarlarını kontrol edin.

bilgekaan' Alıntı:
bilgilendirme için teşekkürler hocam.. :alkis:

deneyen var mı sorun çıkıyor mu acaba?

hocam bağladıktan sonra ekranı paylaş gibi seçenekleri kastediyorsunuz galiba onları da deniyorum ama bir türlü iki ekranda da görüntüyü sağlayamadım :(

hocam hdmi veya vga kablosunu tahtanın ekranına mı bağlıyorsunuz kasasına mı?
ekranına bağlayıp tahtadaki görüntü geçişi düğmesiyle iki ekranda da görüntü oluyor..

hocam hdm yı tahtanın ekranıyla masaüstünün kasası arasında bağlıyorum dizüstü bilgisayarı da o şekilde bağlamıştım onda sıkıntı olmuyor da bu masaüstünü halledemedim

merhaba hocamhdmi bağlantısı ile görüntü ve ses aktardım. peki usb kablosu ile görüntü ve ses aktarımı yapılabilir mi?

Arkadaşlar bilgisayarımdan akıllı tahtaya 10 metrelik hdmi kablosuyla bir türlü görüntü aktaramıyorum, daha küçük 1metrelik hdmi kablosu ile görüntü aldım ama ayrıca bahsettiğim 10 metrelik hdmi kablosunu normal monitöre bağladığımda görüntü var yani kabloda problem yok. Sizce problem ne olabilir, fikri olan var mı?

omegafi' Alıntı:
Arkadaşlar bilgisayarımdan akıllı tahtaya 10 metrelik hdmi kablosuyla bir türlü görüntü aktaramıyorum, daha küçük 1metrelik hdmi kablosu ile görüntü aldım ama ayrıca bahsettiğim 10 metrelik hdmi kablosunu normal monitöre bağladığımda görüntü var yani kabloda problem yok. Sizce problem ne olabilir, fikri olan var mı?
Aynı sorun bende de var. S-link marka 3'er metrelik 8 adet kablo aldık. bu kablolardan sadece 2 tanesi düzgün çalıştı ancak diğer 6 kabloda normal pc monitörüne bağlandığında sıkıntı yok. Deneyen arkadaşlar varsa buradan birbirimizi aydınlatalım lütfen. Sorunun kablo kalitesiyle ilgili olabileceğini düşünüyorum. Şöyle ki daha detaylı anlatayım. Normalde tesisat ile dışarıya priz şeklinde bağlanmış olan yani kendi üzerinde gelen HDMI (exper marka olması lazım) kabloyu prizi söküp, direk pc-tahta arasına bağladığımda çalışıyor. Bir ucu düz diğer ucu L şeklinde olduğundan laptop'a bağlarken sıkıntılı oluyor. O yüzden HDMI kablo almaya karar verdik ve 8 tane kablo aldık ve şimdi cesaret edemiyorum başka marka ile değiştirmeye.
Benim gibi deneyen arkadaşlar varsa şu işi bi çözelim arkadaşlar. Bende sonuca ulaşırsam buradan bilgi vereceğim.

hdmi kablo verilmedi bize, verilmesi gerekiyor mu?

Eğer verilmiyorsa okul olarak temin edelim.

ernestososa' Alıntı:
hdmi kablo verilmedi bize, verilmesi gerekiyor mu?

Eğer verilmiyorsa okul olarak temin edelim.

Hocam başta şunu söylim bize takılan Faz-2. Faz-1'de var mı bilemiyorum. Bahsettiğim şey resimdeki gibi priz kutusu içine bağlanan HDMI kablo. Böyle bir priz kutusu var mı sizde?
btsini8.jpg

Ben kendi dizüstü bilgisayarımdan , tahtanın yanında gelen hdmi kabloyla tahtaya bağlanıyorum. Tabi ki dokunmatik çalışmıyor fakat görüntü ve seste problem yok.

nefes23' Alıntı:
arkadaşlar pc görüntüsünü her iki ekrana da aktarabilen var mı?

Ekran ikisinde de açık hocam.Win Tuşu+P den ekranı çoğalt seçmeniz gerekiyor.

nefes23' Alıntı:
arkadaşlar pc görüntüsünü her iki ekrana da aktarabilen var mı?

aktarıyorum ama dokunmatiği aynı anda kullanmadım hiç.

priz kutusu yoksa tahtanın arkasında hdmı yeri var takması biraz zahmetli oraya takıp öndeki görüntü aktarma düğmesine basınca oluyor. kolay yani.

Geri