akıllı tahtaya pc bağladım dokunmatiği nasıl kullanacam

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
pc yi bağladım ama dokunmatik aktif değil. kurulum için şifrem yok ne yapabilirim

hocam animasyon da otomatik algılar diyor. ama ben bağlantıyı yapınca otomatik algılamıyor

hocam animasyon da otomatik algılar diyor. ama ben bağlantıyı yapınca otomatik algılamıyor

hocam küçüük bir direver dosyası var onu bilgisayarınıza kurmanız gerkiyor aksam evden dosyayayı yollayayım unutmazsan

wezyr' Alıntı:
hocam küçüük bir direver dosyası var onu bilgisayarınıza kurmanız gerkiyor aksam evden dosyayayı yollayayım unutmazsan
hocam akıllı tahtalara kurulum yapamıyoruz ki. şifre istiyo. ben de yok. şifreyi bulanlarda nerden buldu bilmiyorum

hocam sanırım yanlış usb girişine takıyorsunuz usb kablosunu
şimdi orada küçük bilgisayar gibi bir kısım var oradaki usb girişine takmıyorsunuz.
altında veya yukarısında (sol sağ meselesinden dolayı değişiyor yeri) biraz daha içerde tek girişli bir usb portu var oraya bağlıyorsunuz.

fatihkultukturkan' Alıntı:
hocam sanırım yanlış usb girişine takıyorsunuz usb kablosunu
şimdi orada küçük bilgisayar gibi bir kısım var oradaki usb girişine takmıyorsunuz.
altında veya yukarısında (sol sağ meselesinden dolayı değişiyor yeri) biraz daha içerde tek girişli bir usb portu var oraya bağlıyorsunuz.
o söylediğiniz yeri bulamadım ...:(

akıllı tahtaların içinde d sürücüsünde drivers kısmında gate klasörü var onu kuracaksın laptopa

savas3457' Alıntı:
akıllı tahtaların içinde d sürücüsünde drivers kısmında gate klasörü var onu kuracaksın laptopa
laptomuma kurdum ama hiç bi değişiklik yok. acaba kablodamı sorun var.

Hocam PC/Laptop unuzu, HDMI veya VGA ile LCD ekrana bağladıktan sonra (giriş yerleri LCD ekran üzerinde gösteriliyor) bir USB ara kablo ile HDMI ile VGA girişinin arasındaki USB yuvasına bağlantı sağlayın. Daha sonra Etkileşimli tahtanın D sürücüsünde yer alan Driver klasöründen Touch_Screen [ D:\DRIVER\Touch_Screen ] klasöründeki sürücüleri kendi PC/Laptop unuza yükleyin. Bilgisayarınız dokunmatik özelliğini algılayınca kullanabilirsiniz. Yalnız eğer LCD ekranın USB girişinde sorun varsa bu işlemler sonuç vermeyecektir. Başka bir tahta ile tekrar deneyebilirsiniz.

halilturkoglu' Alıntı:
Hocam PC/Laptop unuzu, HDMI veya VGA ile LCD ekrana bağladıktan sonra (giriş yerleri LCD ekran üzerinde gösteriliyor) bir USB ara kablo ile HDMI ile VGA girişinin arasındaki USB yuvasına bağlantı sağlayın. Daha sonra Etkileşimli tahtanın D sürücüsünde yer alan Driver klasöründen Touch_Screen [ D:\DRIVER\Touch_Screen ] klasöründeki sürücüleri kendi PC/Laptop unuza yükleyin. Bilgisayarınız dokunmatik özelliğini algılayınca kullanabilirsiniz. Yalnız eğer LCD ekranın USB girişinde sorun varsa bu işlemler sonuç vermeyecektir. Başka bir tahta ile tekrar deneyebilirsiniz.
touch screen içinde win7 ve pardus var. win7 yi kurdum parduse de gerek var mı? bağlantılarda dediğiniz gibi kablodan şüpheleniyorum.sanırım sıkıntı orda

yok hocam pardus sürücüsüne gerek yok. Eğer bilgisayarınızda pardus varsa ve pardus işletim sistemi ile çalışıyorsanız pardusu kurun.

Arkadaşlar ben anlamadım yani laptopu akıllı tahtaya HDMI ve USB kablo ile bağlayınca laptop görüntüsü akıllı tahtaya gidiyor ve biz dokunmatiğini kullanarak laptopu yönetebiliyoruz öyle mi?

Arkadaşlar bu işlemi gerçekleytirebilmek için laptopumuzda win 7.0 olması mı gerekiyor xp olsa da olur mu?

Geri