Akıllı tahtaya bilgisayar ekranı nasıl bağlanır?

Kodla Büyü

bote22

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Günaydın Arkadaşlar bir problemim var. Yardımcı olursanız sevinirim. Okulumuza akıllı tahtalar geldiği için tüm projeksiyonlar çıkarıldı. Başka bir okula hibe edildi. Ancak tahtalar henüz teslim edilmediği için tahtaları da kullanamıyoruz. İnternet hattımızda komple yenileceği için söküldü. Şimdi ben ders anlatırken, örneğin office anlatacağım sırada çocukların bilgisayarımdaki ekranı görmeleri için tahtayı projeksiyon gibi kullanabilir miyim? Bilgisayarı tahtaya bağlayıp kendi ekranı mı çocuklara açabilir miyim? Bunu yapan varsa bana nasıl yaptığını ayrıntılı anlatabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

1- Hdmi kablo ile bağlayabilirsiniz sizin pc destekliyorsa,
2- vga kablo ilede bağlayabilirsiniz.

akıllı tahtaya öncelikle ne ile bağlantı yapıyorsanız onu takın
sonra tahtayı normal olarak çalıştırın.
tahtanın tam sol kşesinde geçişlerin yapıldığı bir tuş var ona basın
sonra pcnizden gerekli ayarları yapın

SuniBedi' Alıntı:
1- Hdmi kablo ile bağlayabilirsiniz sizin pc destekliyorsa,
2- vga kablo ilede bağlayabilirsiniz.

akıllı tahtaya öncelikle ne ile bağlantı yapıyorsanız onu takın
sonra tahtayı normal olarak çalıştırın.
tahtanın tam sol kşesinde geçişlerin yapıldığı bir tuş var ona basın
sonra pcnizden gerekli ayarları yapın
hocamın dediği gibi vga yada hdmi kablosunu bağlayıp bilgisayardan görüntüyü paylaştırın.akıllı tahtanın işletim sistemini çalıştırmayın ,akıllı tahtanın sadece güç kablosunu prize takın.

Öncelikle teşekkür ederim, bir şey daha soracağım hocam benim laptopta hdmi girişi yok bunun yerine vga girişiyle bağlantı sağlıycam. Tahtaya bağlanabilmek için hangi tür kablo almam lazım, bir ucu vga- diğer ucu hdmi olan mı yoksa bir ucu vga olup diğer ucu usb olan mı?

kablo bağlantıları sonrası açılacak tahta sanırım bu önemli ayrıntı için teşekkürler.

Vga-vga daha sağlıklı laptop için...
Vga kablosunu takın ve tahtayı projeksiyon olarak düşünün... Nasıl baglantı yapıyorduysanız aynı sekilde... Tahtanın sadece güc kablosu takık ama os çalıştırılmasın

Tamam çok teşekkür ederim ama tahtada vga girişi göremedim ben usb girişleri ve hdmi girişi var sadece daha mı arkada bir yerde vga? Kusura bakmayın çok soruyorum ama cidden bunu halletmem lazım:s

Faz-2 yani yeni kurulanlardan ise vga girişlerini hemen yanda görülen hdmi lerin arkasına yani daha iç tarafa koymuşlar. Takmak biraz zor olacaktır

VGA-HDMI şeklinde olan ve sadece kablo olanlar işinize yaramaz. Çünkü VGA çıkışı analog, HDMI ise dijitaldir. Bu nedenle dönüştürücü gerekir ki bulsanız bile pahalıdır. Piyasada HDMI bağlantıyı VGA'ya dönüştüren kablolar var ancak bunlar sizin işinize yaramayacaktır, zaten ihtiyacınız da yok.
Ayna yardımıyla portların oraya baktığınızda vga portunu görürsünüz. Normal bir vga kablosu işinizi görecektir. Projeksiyona bağlar gibi bağlayacaksınız.

hocam bilgisayar ve tahtayi hdmi ve cift tarafli usb ile birbirine baglarsaniz bir de tahtanin icinden dokunmatik ekran driverini bilgisayara kurarsaniz tahtanin dokunmatigini de kullanabilirsiniz
Kolay gelsin

Bizim okula da yeni takılıyor tahtalar. Projeksiyonlar daha sökülmedi. Acaba prijeksiyonu hiç söktürmesem mi yoksa akıllı tahyaya bağlamak daha mı mantıklı

hll_bilisim' Alıntı:
hocam bilgisayar ve tahtayi hdmi ve cift tarafli usb ile birbirine baglarsaniz bir de tahtanin icinden dokunmatik ekran driverini bilgisayara kurarsaniz tahtanin dokunmatigini de kullanabilirsiniz
Kolay gelsin

hcam biraz daha anlaşılır yazarsanız iyi olur.bilen için düz yazıp geçmişsiniz.tahtanın içinden dokunmatik ekran driveri kurmak derken? açık net olursa seviniriz tşkler

Normal sınıflardaki projeksiyonlar sökülecek. Bilişim sınıfındaki kasaya bağlı projeksiyonu söktürmesem mi diye sordum. Kasadan tahtaya bağlamak daha mı mantıklı

msi' Alıntı:
Bizim okula da yeni takılıyor tahtalar. Projeksiyonlar daha sökülmedi. Acaba prijeksiyonu hiç söktürmesem mi yoksa akıllı tahyaya bağlamak daha mı mantıklı
tahtaya bağlamak daha kolay.. zaten idareye tahta sayısınca hdmi kablo ve tahtanın kaleminden bırakıyorlar ayrıca.. laptopta hdmi yoksa iki tarafı dişi vga kablo alman gerekir.. kabloyu bağladın diyelim tahtayı aç kapa yaptığın yerin sağında av1 av2 gibi geçiş yapabileceğin yerler var oradan değişim yapabilirsin

yunusdogan' Alıntı:
msi' Alıntı:
tahtaya bağlamak daha kolay.. zaten idareye tahta sayısınca hdmi kablo ve tahtanın kaleminden bırakıyorlar ayrıca.. laptopta hdmi yoksa iki tarafı dişi vga kablo alman gerekir.. kabloyu bağladın diyelim tahtayı aç kapa yaptığın yerin sağında av1 av2 gibi geçiş yapabileceğin yerler var oradan değişim yapabilirsin
Teşekkür ederim

iyi günler arkadaşlar benim de bu konuda bir sorunum bir öğretmenimiz tahtaya vga ile bağlanmış sanırım o tahtanın işletim sistemini de açmış bilgisayarı çıkardı ama görüntü gelmiyor yani tahtanın kendi görünütüsü açılmıyor ne yapabilirim

hocam orada kaynak arama tuşuna basınca tekrar projeksiyon kablosunu çıkardıktan sonra projeksiyonsuz ekran geliyor.

bu arada tüm tahtalarda var mı bilmiyorum ama FAZ2 tahtalara projeksiyon kablosunu taktıktan sonra tahtayı açmaya gerek yok. sadece tahtanın fişini takın, kendi bilgisayrınızı bağlayın ekran direk yansıyor. Ama tahtayı açıp sonra projeksiyon için kaynak arama diyip bağlanırsanız ekran da titreme fazla oluyor. Öbür türlü sorunda olmuyor. Yani tahta teslim edilmedi diye kullanmayanlar varsa bilgisi olsun.

Hocam basit bir şey. Sadece bir HDMI kablosu bir de akıllı tahtadaki geçiş düğmesine basmak. Projeksiyondan çok daha iyidir akıllı tahta bunları bir bilişimci olarak siz söylemeyin bari yeniliklere açık olmak bizim birincil görevimiz :)

Geri