Akıllı Tahtanın Camı Tuz Buz Oldu

Kodla Büyü

Çolat_Palemdar

Aktif Üye
Arkadaşlar geçen cuma sabahı okula geldiğimde hayırlı haberi öğrencilerimden aldım ve olayın yaşandığı sınıfa koştum. Olay mahaline vardığımda maktülün etrafı bir hayli kalabalıktı. Kalabalığı yarıp maktülün yanına vardığımda ön camın paramparça olduğunu gördüm. Kapak da tam açılmıyordu zaten ama açık olan aradan tüm ekranın patladığı görülebiliyordu. O sınıfın öğrencilerine kimin yaptığını sorduğumda sabah geldiğimizde böyleydi ve dün son derste de sağlamdı cevabını aldım. Bir önceki gün son derse giren öğretmen de dersi bittikten sonra kapağı kapatıp fişi çekip gittiğini söylüyor. Ama sabah geldiğimizde ekran tuz buz ve Vestel servisi bile bölgede ilk defa ekran kırılma vakasıyla karşılaştığını söylüyor. Sınıfı gören güvenlik kamerası da yok. Ancak gece okula giren çıkan kimsenin olmadığı belli. Yani tahta kim vurduya gitti.
Sizce ekran ve sürgü tahta arasına bir şey sıkışıp kapağı kapatınca da ekranı patlatmış olabilir mi? Çünkü düşünebildiğim en mantıklı açıklama bu. Gerçi böyle bir olay olmuş olsa da kapağı son kapatan kişi bir öğretmen. Böyle bir şey olsa bizden saklamazdı herhalde?

Ekli dosyalar

• 20181214_105550.jpg
    20181214_105550.jpg
    82.8 KB · Görüntüleme: 422
Arkadaşlar geçen cuma sabahı okula geldiğimde hayırlı haberi öğrencilerimden aldım ve olayın yaşandığı sınıfa koştum. Olay mahaline vardığımda maktülün etrafı bir hayli kalabalıktı. Kalabalığı yarıp maktülün yanına vardığımda ön camın paramparça olduğunu gördüm. Kapak da tam açılmıyordu zaten ama açık olan aradan tüm ekranın patladığı görülebiliyordu. O sınıfın öğrencilerine kimin yaptığını sorduğumda sabah geldiğimizde böyleydi ve dün son derste de sağlamdı cevabını aldım. Bir önceki gün son derse giren öğretmen de dersi bittikten sonra kapağı kapatıp fişi çekip gittiğini söylüyor. Ama sabah geldiğimizde ekran tuz buz ve Vestel servisi bile bölgede ilk defa ekran kırılma vakasıyla karşılaştığını söylüyor. Sınıfı gören güvenlik kamerası da yok. Ancak gece okula giren çıkan kimsenin olmadığı belli. Yani tahta kim vurduya gitti.
Sizce ekran ve sürgü tahta arasına bir şey sıkışıp kapağı kapatınca da ekranı patlatmış olabilir mi? Çünkü düşünebildiğim en mantıklı açıklama bu. Gerçi böyle bir olay olmuş olsa da kapağı son kapatan kişi bir öğretmen. Böyle bir şey olsa bizden saklamazdı herhalde?
Geçmiş olsun hocam.
ilginç bir durum.
tek noktaya kuvvetli bir darbe almış gibi görünüyor. Pencerelerden bir cisim falan girişi varmı kontrol edin. Mermi bile akla gelebilir. Yada montajda ölçü biraz geniş kesilmiş sıkışmış genleşmeden dolayı patlatmış olabilir. Zayıf ihtimal ama olabilir.

Teşekkürler hocam. Biz de dışarıdan bir şey gelmiş olabilir dedik ama pencereler kilitli ve camlarda herhangi bir kırılma da yok.

Geçen yil aynı şey başımıza geldi. Cuma tatile çıktık pztsi tahta aynı sizinki gibi bulduk. Sürgü kapalı idi. Fiş takılı idi. Vestel değişim yapmadi darbe almış raporu tuttu .öylece duruyor tamir edilmedi. Darbe alması pek mümkün değil. Isinip patladigini düşünüyorum

Sadece cam ise iyi ama camın altındaki katman zarar gördüyse zarar bin lirayı geçer. Servis tahtayı genel merkeze gönderir. Vestel merkezde zarar tespiti yapılır. Vestelin hesabına istenen para yattıktan sonra onarım gerçekleşir.

1400 lira masraf çıkardılar okulun bütçesi uygun değildi o dönemde yaptırılmadı. öğretmenler odasına aldık sınıftan orda da pek lazım olmuyor diye

Sadece cam ise iyi ama camın altındaki katman zarar gördüyse zarar bin lirayı geçer. Servis tahtayı genel merkeze gönderir. Vestel merkezde zarar tespiti yapılır. Vestelin hesabına istenen para yattıktan sonra onarım gerçekleşir.

bin liraya razıyız hocam. alttaki katmanda da cam patlamasından ötürü hasar var malesef.

Geçen yıl bizdede kırıldı diyeyim. Sebebini bildiğimiz bir olay. Sadece cam kırılmamıştır - alt kısmıda zarar gördü. 5000 tl civarında bir masraf çıktı. MEB araya girdi - yazdık çizdik ama sonuç nafile. 5000+ altına düşüremedik. Sonuç depoya çekildi. Tahta FAZ-1 idi..

tahta haftasonu açık kaldıysa ısınmadan olabilir diyecem ama kış günü ne kadar ısınacak, bazen tahta açık, önü kapalı kalınca fena ısınıyor tahtaların camı

darbe dayanaklı cam değil miydi bunlar. Darbeyle kırmak zor gibi
bence kasa üzerine baskı yapmıştır, camda gerilime dayanamamıştır.
garanti içinde bunlar iyi günlerimiz şimdi bile vestel kırk takla atıyor, garantiler dolunca parası olmayan okulları zor günler bekliyor.

Aynı olay bizim başımıza da geldi yarıyıl tatilinde oldu.Servisi çağırdık video kayıt aldırdım tahta kapalı iken olduğuna dair.Bölge sorumlusu aradı kullanıcı hatası dediler tahtada darbe yok hiçbir etki yok ispatlayın kullanıcı hatasını dedim il yetkililerine bilgi verdim biraz uğraştan sonra değiştirdiler.sıkıştırın biraz il yetkililerini haberdar edin bence bu camlarla alakalı genel bir sıkıntı sebebi araştırılmalı.

Aynı olay bizim başımıza da geldi yarıyıl tatilinde oldu.Servisi çağırdık video kayıt aldırdım tahta kapalı iken olduğuna dair.Bölge sorumlusu aradı kullanıcı hatası dediler tahtada darbe yok hiçbir etki yok ispatlayın kullanıcı hatasını dedim il yetkililerine bilgi verdim biraz uğraştan sonra değiştirdiler.sıkıştırın biraz il yetkililerini haberdar edin bence bu camlarla alakalı genel bir sıkıntı sebebi araştırılmalı.

bize de darbeden dolayı kırılmış dediler hocam. Emsal gösterebilme açısından nerede ve ne zaman gerçekleşti hocam? Ayrıca neyden dolayı patlamış olduğunu da vestel paylaştı mı sizinle?

Herhangi bir dönüt yapmadılar ildeki yetkililer ilgilendi siz tahtanın kapağını açarken video çektiniz mi yada servis yanınızda mıydı.onu ispat etmek gerek

darbe dayanaklı cam değil miydi bunlar. Darbeyle kırmak zor gibi
bence kasa üzerine baskı yapmıştır, camda gerilime dayanamamıştır.
garanti içinde bunlar iyi günlerimiz şimdi bile vestel kırk takla atıyor, garantiler dolunca parası olmayan okulları zor günler bekliyor.
Bize hep böyle söylendi.

ben ankaradayım btr iseniz sizde kendi il temsilcilerinizi bilgilendirin onlar ilgileniyorlar video yu da gösterin darbe olmadığının üzerinde kararlı durun incelensin.

Geri