Akıllı Tahtalardan yazıcıya çıktı

Kodla Büyü
Merhabalar arkadaşlar okuldaki bütün akıllı Tahtalardan fatih A3 yazıcısına çıktı gönderebilmek istiyorum nasıl yaparım BTR de ilk yılım onu baz alıp cevap yazabilir misiniz 1 yazıcı var müdür odasında ona çıktı gönderilecek

1. yazıcıyı ağ kablosu ile okul ağına dahil edeceksin. yani müdür bilgisayarına usb ile değil ağ kablosu ile fatih ağına dahil olacak.
2. yazıcının üstündeki menülerden yazıcı ayarlarından ip adresini öğreniyorsun. (kullanıcı adı ve şifre kullanım kılavuzunda olması lazım internette modelini aratıp bulursun. pdf)
3. Ekleyeceğin tahta veya pc veya laptop dan denetim masası - donanım ve ses - aygıtlar ve yazıcılar - yazıcı ekle diyorsun. Açılan sayfada "istediğim yazıcı listelenmiyor" seçeneğinden "TCP/IP adresi kullanarak yazıcı ekle " seçiyorsun. Açılan pencereden "Ana Bilgisayar Adı veya IP Adresi" kısmına A3 yazıcısının İP adresini giriyorsun. İleri dediğinde bulması ve driver ı nı kendisi otomatik yüklemesi lazım.

Yukarıda özet olarak yazdığım adımların daha ayrıntısını bu forum sitesinde bbnet de "fatih yazıcısını ağdan tanıtma" "fatih ..... model yazıcıyı ağdan yazdırma" şeklinde konular vardı. Aratırsan daha faydalı bilgiler öğrenebilirsin. kolay gelsin.

hocam yazdıklarınızı denedim fakat yine olmadı IPv4 ayarlarında ıp adresi 0.0.0.0 olarak görünüyor

Sayın hocam. Okulunuzda fiber bağlantı varsa eğer bu iş zor görünüyor.
Tahtalara giden ağ, idare odalarına gidenden farklı olduğundan tahtalardan yazıcıyı görmeniz mümkün değil.
Ama yazıcıyı alıp tahtalara giden kırmızı kabloya bağlarsanız olabilir anca.

Geri