Akıllı Tahtalardaki Net support Manager Kullanımı.(FAYDALI)

Kodla Büyü

gizemkar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
TAHTALARINIZI UZAKTAN YÖNETİN!
Son Güncelleme [09/11/2017]

Bu yazı alt yapı işlemlerinin tamamlanmadığı dönemde hazırlandığı için içerinde bulunduğumuz dönemle kıyaslandığında alt yapısı tamamlanmış okul sistemlerinde her konumdan çalışmayabilir.

Bunun Sebebi tam faal bir okul alt yapısında İdari Ağ // Kablosuz Fatih Ağı // ve Etkileşimli tahtalara ait ağlar farklı switchler ile birbirinden ayrılmıştır ve ip blokları birbirinden farklıdır. Yapılandırma işlemleri uzak bağlantı üzerinden merkezden yapılmaktadır ve bizlerin ip adres dağıtımlarına müdahale etme imkanımız bulunmamaktadır. Bu nedenle idare ağından etkileşimli tahtalara yönetimsel olarak erişilememektedir.

Ancak okula ait bir laptopu tahtalara ait bir kablo ile ağa bağlayıp aşağıda bahsi geçenleri yaptığınız taktirde tüm tahtalara erişebilirsiniz.

Yapılandırma ile ilgili yazıya Drive üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://drive.google.com/open?id=1CxIlJybIUCxJkLwSbHzV_82Mjc5uT5J0

Ekli dosyalar

• X.PNG
    X.PNG
    135.5 KB · Görüntüleme: 19,536
  • lisans.PNG
    lisans.PNG
    195 KB · Görüntüleme: 17,537
  • tahta ekranları.PNG
    tahta ekranları.PNG
    180.9 KB · Görüntüleme: 17,512
  • clientconfapp.PNG
    clientconfapp.PNG
    57 KB · Görüntüleme: 17,483
  • hataconf.PNG
    hataconf.PNG
    52.6 KB · Görüntüleme: 17,457
  • TCPIPtest.PNG
    TCPIPtest.PNG
    21 KB · Görüntüleme: 17,460
  • httpgateway.PNG
    httpgateway.PNG
    26.4 KB · Görüntüleme: 17,454
  • secpasw.PNG
    secpasw.PNG
    30.7 KB · Görüntüleme: 17,434
  • orj-client32.rar
    462 bayt · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Hocam biraz daha açıklar mısınız? Şimdi kendi bilgisayarınıza mı kurdunuz bu programı?
Programı nerden indirdiniz?

Evet hocam çok faydalı bir konu biz de uygulamak isteriz ama nasıl yapacağız programı nereden bulabiliriz?

ben kendi bilgisayarıma netsupport manager kurdum. tahtadaki manager programı da çalışıyor. tahtanın ip numarasıyla client olarak ekledim ama bağlanamıyor. bilen biri lütfen yardım etsin...

tahtalardaki netsupport manageri kullanan kimse yok mu arkadaşlar. kaç gündür bununla uğraşıyorum. dün aklıma tahtanın güvenlik duvarını kapatmak geldi. güvenlik duvarını kapattıktan sonra connect dediğimde bu seferde şifre istedi ama şifre admin şifresi değil. ne olabilir acaba?

onureren' Alıntı:
tahtalardaki netsupport manageri kullanan kimse yok mu arkadaşlar. kaç gündür bununla uğraşıyorum. dün aklıma tahtanın güvenlik duvarını kapatmak geldi. güvenlik duvarını kapattıktan sonra connect dediğimde bu seferde şifre istedi ama şifre admin şifresi değil. ne olabilir acaba?

Aynı şifre sorunu bende de var arkadaşlar uzaktaki tahtaya bağlanmak istediğimde şifre soruyor. Şifresini bilen var mı acaba aramızda?

Bu başlığı açan arkadaş faydalı demiş ama nasıl bir faydası var kullanımı nasıl sadece bir tahtaya bağlanıyorsa ne faydası olacak bilemiyorum açıkcası. Bieaz daha açıklama yapılırsa belki faydalı olabilir.

zülal' Alıntı:
Bu başlığı açan arkadaş faydalı demiş ama nasıl bir faydası var kullanımı nasıl sadece bir tahtaya bağlanıyorsa ne faydası olacak bilemiyorum açıkcası. Bieaz daha açıklama yapılırsa belki faydalı olabilir.
Tek bilgisayar üzerinden yerinizden kalkmadan diğer bilgisayarları da kullanabilirsiniz demek.

bu tahtalarda netsupport kullanmaya çok gerek olmadığını düşünüyorum. Her öğretmenimizde anahtar var ders bitince kilitliyorlar ayrıca tahtalarda drive viccene yada deep frzee de var neyi kontrol edeyim ki yazılımsal olarak hiç bişey yapamazlar

Bu programı kullananlar bilgisayarlar nasıl ekleniyor nasıl bağlanıyor anlatabilir mi acaba forumda aradım ama bulamadım anlatımını. Ben ilk defa kullanıcam o yüzden pek anlamadım açıkcası.

takipteyim. Bu programı lisanlı vestel vermiyor mu kuralım ?

Henüz ben de denemedim ama denemeyi düşünüyorum. Ben bilgisayrlar format attım. bir tahtanın imajından diğerlerini yükleyince lisans sorunu oldu. öğretmenlerin isteği üzerine programı kaldırıp deepfrreze yükledim ve pişman oldum.
Eğer program düzgün çalışıyor ise tahtaların hepsine sabit ip adresi veriyorsunuz. Ağdaki ana bilgisayara da netsupport kuruyorsunuz ve yerinizden kalkmadan tahtaya bağlanıp program yükleyebiliyor, müdahale edebiliyorsunuz.
Kullanışlılık açısından verimli buldum ben. Dediğim gibi henüz denemedim.

Benim sorunum şu, imajdan geri yükleme yapıca netsupport bu program sadece bir bilgisayar için lisanslıdır uyarısı veriyor. bu uyarıyı nasıl iptal edebilirim. netsupportların lisans sorununun çözümü var mı? ya da lisanları varsa nerede? Bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi? bazı görevlendirmelerden dolayı geç başladım göreve o bakımdan detaylı işlem yapmaya fırsatım olmadı.

Bir de tahtalar nedense çok geç. kapanıyor. bu neden kaynaklanıyor olabilir. açılış kapanış hızını arttırma imkanımız var mı?

onureren' Alıntı:
bende burada takıldım

şöyle yapalım en iyisi
tahtalarda varsayılan olarak kurulu olan netsupport
biz tüm akıllı tahtalara netop school u kursak
hepsini student ayarlasak
kendi akıllı tahtamızı da tutor olarak kursak
bu şekilde diğer bilgisayarlara hükmetsek
nasıl olur???

Hocam ben dedigin gibi yapmakta buldum cozumu. Ikisi de yuklu netop ile gozetliyorum. Netsupport ile müdahale ediyorum. Net support manager da baglandiginda netsupport pritecti otomatik devre dışı bırakıyor daha kolay oluyor.

joomlaci' Alıntı:
şöyle yapalım en iyisi
tahtalarda varsayılan olarak kurulu olan netsupport
biz tüm akıllı tahtalara netop school u kursak
hepsini student ayarlasak
kendi akıllı tahtamızı da tutor olarak kursak
bu şekilde diğer bilgisayarlara hükmetsek
nasıl olur???

netop lisans problemi ne olacak hocam ?

hocam akıllı tahtalara lisanssız bişey kurmayın diyenlere ben pek aldırmıyorum.
bu bilgisayarlarda öğretmenler istedikleri şeyleri yapamayacaklarsa hiç konulmasın daha iyi.
idareye de aynen böyle söyledim "hocam haklısın bildiğini yap dediler"
illa lisanslı olacak diye bişey yok
ben birsürü program kurdum şahsen öğretmenlerin işine yarayacak.
bu da sadece onlardan biri olur
kaçak lisans var herkesin elinde nasılsa...

zülal' Alıntı:

Hocam Açıklamalar Eklenmektedir Lütfen Takip ediniz..

netsupport scholl dan farkı lisans sıkıntısı olmaması heralde başka bir şey varmı kaçırdığım...

McRAM' Alıntı:
netsupport scholl dan farkı lisans sıkıntısı olmaması heralde başka bir şey varmı kaçırdığım...

Hocam elinizde shool olmasına gerek yok onla yaptığınız herşeyi bunlada yaapabilirsiniz ama tek yanı biri ders anlatma test vs gibi işlerde üstün yoksa yönetim bakımından ikiside aynı ve hiç kimsenin kendini riske atmasına gerek yok akıllı tahtalarda yapılacak tek işi sadece configurasyon dosyasının değiştirilmesi. ve başka bir bilgisayara örnk: kendi bilgisayarınıza yada yönetimi yapcağınız pc ye manageri illegal de olsa kurmanız... legalde olabilir alırsınız akıllı tahtanın program files i içinden netsupport klasörünü değiştirmeden yapıştırın kendi program files klasörünüze ve ordan kısayol gönderin masaüstüne yine çalışır. Yani vestelin lisansını değiştirmezseniz atıyorum 20 tahtanız varsa aynı anda ancak 1 tanesine bağlanabilirsiniz.. onun bağlantısını kesip diğerine bakabilirsiniz.. şeklinde yani..

emeklerine sağlık...ben başlığı yeni gördüm...canlandığı iyi olmuş

beyazgolge' Alıntı:
onureren' Alıntı:
bende burada takıldım

Hocam başka bilgisayara shool kurmaya gerek yok bir pc de client çalışıyorsa o pc ye dışarıdan manager ile school ile tech consol ile vb tüm programlarla bağlanılabiliyor adı üzerinde client bu.. Görevi diğerlerinin bağlantısını sağlamak..

nese1982' Alıntı:

Öğretmenim ancak sizin yapmak istediğiniz işlem için school gerekecek çünkü tutor işlemi schoolda var manager ve tech consolda masaüstünüzü cliente gönderemiyorsunuz galiba menülerin içine bakmadım ama ortalarda öyle birşey yok..

gizemkar' Alıntı:
nese1982' Alıntı:

Öğretmenim ancak sizin yapmak istediğiniz işlem için school gerekecek çünkü tutor işlemi schoolda var manager ve tech consolda masaüstünüzü cliente gönderemiyorsunuz galiba menülerin içine bakmadım ama ortalarda öyle birşey yok..
ben de tüm menülere baktım yok hocam. ses var görüntü yok.
msunucu.com dan video hosting aldık. ancak statik ip ve port istiyoruz dediler. şimdide bunlarla uğraşıyorum. bakalım umarım işin içinden çıkarım. çok yabancısıyım bunların nedir ne değildir arıyorum

Hocam gerçekten çok teşekkürler çok faydalı bir konu olmuş. Ama benim bir sorunum var söylediğiniz her şeyi yaptım. bt sınıfındaki kendi oturduğum pc ye de internetten indirip yükledim aktive ettim. tekniker konsolu açtığımda akıllı tahtayı görüyorum ama üzerinde ünlem işareti var ve tıkladığımda da "... istemcisinin farklı bir güvenlik anahtarı bulunmaktadır" uyarısı veriyor. bu sorunu nasıl aşabiliriz. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Geri