Akıllı Tahtalarda Z kitap açılmama sorunu

Kodla Büyü

emrah61

Üye
Akıllı tahtalarda daha önce açılan z kitapların bazıları açılıyor bazıları açılmıyor.Sorun ne olabilir.

açılmayan kitapları d sürücüsüne atıp yönetici olarak çalıştırıyorum genelde açılıyor.

Bir hocanın başına gelmiş. Açılmıyor diye getirdi. Hakikaten açmıyordu. 1 dk dönüyor dönüyor sonra açılamadı diye uyarı veriyordu. 360 total security ile tarattım hiçbir şey bulamadı ama açmaya başladı sonra.

Acrobat güncellemesi yapmıyor meb hattında ondan olabilir, acrobat reader ı tamamen kaldırın tahtadan, foxid kurun, daha sonra açmayı deneyin z kitapları

Acrobat güncellemesi yapmıyor meb hattında ondan olabilir, acrobat reader ı tamamen kaldırın tahtadan, foxid kurun, daha sonra açmayı deneyin z kitapları
Hocam z kitaplar için adobe reader mı lazım.Bilgisayarda java ve netFramework kurulu.E kitapları açarken adobe reader sorun çıkartıyordu bizde chorome ile açıyoruz şimdi.Bizdeki sorun z kitapların bazılarını açıyor bazılarını açmıyor.Hocama açılmayan z kitabı tekrar indirmesini söyledim.Bide akıllı tahtalarda windows update kısmında netFramework güncellemesi var ama bir türlü güncellemiyor.Ondan da olmuş olabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hocam z kitaplar için adobe reader mı lazım.Bilgisayarda java ve netFramework kurulu.E kitapları açarken adobe reader sorun çıkartıyordu bizde chorome ile açıyoruz şimdi.Bizdeki sorun z kitapların bazılarını açıyor bazılarını açmıyor.Hocama açılmayan z kitabı tekrar indirmesini söyledim.Bide akıllı tahtalarda windows update kısmında netFramework güncellemesi var ama bir türlü güncellemiyor.Ondan da olmuş olabilir diye düşünüyorum.

windows güncellemeler de meb engelinde :mad:

Birde kendi sitesinden indirince ingilizce ve ayrıca 14 gün deneme süresi var diyor.Foxit Reader için.
14 gün denemesi olan yan bir program, foxid reader ücretsiz

ne yapacaz ya anlamadım gitti.

Bunlar free programlar mı kendi sitesinden mi indirelim

windows güncellemeri konusunda ben de ne yapacağımı şaşırdım, ne yapılır nasıl yapılır bilmiyorum

Arkadaşlar Z Kitaplar exe dosyalarıdır. Foxit, sumatra, adobe reader vb. PDF okuyucularla açılmıyor. PDF kitapları Z Kitaplara dönüştüren firma (FERNUS) tasarımı ve kullandığı platformu sürekli değiştiriyor, güncelliyor. Aynı yayınevini farklı versiyon Z Kitapları bazen açılmıyor. .Net Framwork sürümü ile ilgili olabilir. Veya indirirken bir hata oluşmuş olabilir. Yerel Pc nizi güncellemeniz gerekebilir.

İki yıldır kullandığım Nitelik yayınlarının z kitabı kişisel bilgisayarımda açılmadı. aynı zamanda epicpen de açılmadı Net framework 4.8 yükledim her ikiside çalışmaya başladı. Denemenizde fayda var. (benim bilgisayrım win7)

Adobe acrobat reader dan kaynaklı bir sorun neden olabiliyor.
Adobeyi güncelleyin ya da foxit reader kurun.
Bazı arkadaşlar z kitap ile pdf reader arasındaki bağlantıyı kuramamış ama exe içinde gömülü pdf dosyaları var. Kitap sayfalarını görüntülemek için

Z kitap sorununu çözen oldu mu? aynı kitap 2 tahtada açıldı, birinde açılmadı.
Hokus pokus yapıp anında düzeltmemizi bekliyor diğer branştan arkadaşlar.
Hemen bakın hemen yapın istiyorlar :mad:

bu bizde de olmaya başladı arkadaşlar kesin çözümü bulan var mı? internet bağlantısını kesince z kitaplar açılıyor...

Bizde de birkaç tahtada z-kitaplar açılmıyordu, kullandığımız antivirüsü değiştirdim açılmaya başladı. Bazı antivirüs programları bu tür dosyaları engelliyor sanırım.

Matematik branşından bir arkadaşımız isem yayıncılığın z kitabını yükleyemedi. Bu konuda sorun yaşayan ve çözüm bulabilen var mı?

merhaba işler z kitabını kuramıyorum. İndirdiklerimde hep sorun oldu kurulmadı. Elinde olan varsa paylaşabilir mi? Akıllı tahtalara format attım hocalar açamıyor.

Geri