Akıllı tahtalarda USB iptali

Kodla Büyü

tuana1981

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Geçenlerde tahtanın usb giriş yerinden kaynaklanan arızayı bildirmek için vesteli aradım, onlar da: " yeni güncellemeler ile tahtalarda usb girişlerinin iptal edileceğini" söylediler. Usb ile tahtalara virüs bulaşmasını engellemek amacıyla böyle bir güncelleme yapılacakmış. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Biz imaj atmayacağız demek ki merkezden bağlanıp resetleyecekler galiba. İş yükümüz azalır ne güzel :+1:
O değil de tahtayı kullanan öğretmenler ders materyallerini nasıl gösterecekler. Zaten birçok site engelli olduğu için öğretmenler evden indirip geliyor kaynaklarını :shock:

Benim işime gelir valla, kapatsınlar :mrgreen:

Isletim sistemi içerisinde usb bellek kullanımını engelliyorlar galiba. Aslında mantıklı. Buna benzer bir işi atak, usb raptor, gilisoft usb lock gibi programlar ile yapmak zorunda kalıyorduk. Ama bazı arkadaşlar program kurmak istiyorlar. Bunun için uzaktan erişim yapabiliriz aslında.

Arkadaslar flash girisi olmazsa ogretmenler ne yapacak diye sordugumda, ogretmenler ebayi kullanarak belgelerini sunabilecekler diye cevap verdiler. Ayrica ben tahtalara belge gondrmek icin netop schoolu kullaniyorum, ogretmenler odasindaki tahtayi ana makine yapiyorum.

Usb girişleri kapatılamaz.
Kısayol Virüslerinin önüne geçmek için böyle bir çözüm üretmek tam bir saçmalık.
Zaten internet engelli. Birde bu engel çıkarsa sigortaları indirelim gitsin.

Bir çok öğretmen içeriğini harici disk , usb bellekte taşıyor. Birçok yayın usb bellek veriyor.
dropbox,google drive vb. servisler engelli.
eba dosya ya dosya yükleyenler dosyalarının başına ne geldiğini görmüş oldu.

Sözün özü zorla güzellik olmaz.

Tahtalara fiber bağlantısı geldikten sonra bulut teknolojisinin kullanılması kaçınılmaz. Şöyle düşünün öğretmenlere verilen tabletler içinde aynısı söz konusu olacak.

Geri