Akıllı tahtalarda pardus kullanmak zorunlu mu

Kodla Büyü

Öğretmen27

Aktif Üye
Arkadaşlar mehaba. Benim bir önceki okulumda projeksiyon ses sistemleri vardı. Bilgisayar projeksiyon ve ses sistemleriyle çok uğraştım. Bilgisayarla da aram çok iyidir. Ama akıllı tahtalarla hiç uğraşmadım.
Okul değiştirdim farklı bir okulda müdür yard. oldum. Akıllı tahtalara formator gelip pardus kurup gitmiş.
Öncelikle pardus kullanmak zorunlu mu? Zorunlu değilse windows kurmak istiyorum forumda birçok bilgi paylaşılmış. İmaj dosyaları felan paylaşılmış. Buradan indirip gerekli işlemleri yapıp windows 10 kurmak istiyorum.

İl bazında Milli eğitimler tahtalara pardus kurulmasını isteyen resmi yazı gönderiyorlar. Öncelikle bulunduğunuz ilde bu uygulama var mı diye kontrol etmelisiniz.

samsunda il milli eğitime sorduk. eba canlı ders kullanmak için. tüm sorumluluk okul idaresine aittir. biz tavsiye etmiyoruz dediler. oluşabilecek zarar ( bu zararın ne olduğuna anlam veremedim ama) okul idaresince karşılanır dendi

Yazı oldugu halde windows 10 kursak sorun olur mu
Tespit edilirse resmi yazıya uymadığınızdan dolayı hakkınızda soruşturma açılabilir. Bu yüzden windows kurulumunu gerekçelendirip(Pardusta canlı ders araçları çalışmıyor vb), idareye tutanakla bildirin. En azından duruma idareyi de ortak edersiniz.

Tespit edilirse resmi yazıya uymadığınızdan dolayı hakkınızda soruşturma açılabilir. Bu yüzden windows kurulumunu gerekçelendirip(Pardusta canlı ders araçları çalışmıyor vb), idareye tutanakla bildirin. En azından duruma idareyi de ortak edersiniz.

Pardus'da Zoom ve Eba Canlı Ders çalışıyor hocam. Ben akıllı tahtalara kurdum öğrenciler Eba canlı ders noktası olarak kullanıyorlar. Bu bağlantıda nasıl kurulum yapacağınız konusunda detaylı bilgi verilmiş. http://antalyauzem.meb.k12.tr/iceri...emlerine-eba-canli-ders-kurulumu_9862938.html

Parduslu tahtaları hiç kullanmadım. Eger sistem yetiyorsa virtualbox kurun win7 içinde çalıstrırın
Gnome kutular diye bir sanal pc ler oluşturabileceğiniz bir uygulamada var.Onunla da yapabilirsiniz.

Geri