Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında ferdierdem55 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. alibaba37

alibaba37 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bazı tahtaları açarken mavi ekranda "otomatik kurtarma " ekranı geliyor ve 2 seçenek sunuluyo ama seçeneklere elle müdahele edemiyoruz tıklasak bile işlem yapamıyoruz. Bir de ekran klavyesi ve kapat kısayolları çalışmaz hale geldi. Acaba bu sorunların ATAK ile alakası var mı sizce ya da çözüm önerisi olan var mı?

2. rainman

rainman Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynı sorunu yaşıyoruz.Atak yok bizde hocam.Ne olduysa et leri internete bağladıktan sonra oldu.

3. alibaba37

alibaba37 Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam bizde de internet yok :cry: :cry: Ama aynı sorunu yaşıyoruz anlaşılan.. Bende ATAKdan şüphelenmiştim. Biz birde ETKullanici şifresini sildik. Acaba ondan mı bu hale geldi? Ya da kapatırken gözden kaçırdığımız birşey mi var ?

4. karekedi

karekedi Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar ben laboratuardaki daki ET ye format attım. Arkasında bulunan etiketten de etkinleştirme işlemini yaptım gerekli programları kurdum vs. sonra da imajını aldım. Ama gel gelelim diğer sınıflardaki ET lere bu imajı yükledikten sonra diğer tahtalarda ürün etkinleştirme yapılmamış görünüyor ve benden ürün anahtarı istiyor. İlk formatladığım tahtanın etkinleştirme anahtarını girdiğimde ise kabul etmiyor.

Bu konu hakkında bir çözümü olan var mı acaba?

5. orhanak

orhanak Aktif Üye

Hocam o yöntemi bende denedim etkinleştirmeyi otomatik olarak yapmıyor.Her tahtanın win 8.1 keyi birbirinden farklı.Yapmanız gereken imaj yüklemeden önce win 8.1 anahtarını öğrenip not alıp,imaj yükledikten sonra bu keyi girdiğinizde etkinleştirme gerçekleşiyor.

Eğer tahtalara windows 10 imajı attıysanız ya arkalarındaki etiketlerinde var ise keylerini okumak yada tahtayı tekrar win 8.1 haline getirip ,etkinleştirmesini tamamladıktan sonra product key gibi bir programla win 8.1 keyi okuyup not alacaksanız.
    Ben 3 tahtada keyi okumadan win 10 imaj atmıştım,etiketlerde key yazmıyordu bende bu tahtalara önce win 8.1 iso ile format atıp etkinleştirip,keyi öğrendikten sonra yeniden win 10 imajı yükledim.bu keyleri girdikten sonra etkinleştirme gerçekleşti.

6. karekedi

karekedi Seçkin Üye Seçkin Üye

Win 7 pro kurdum hocam faz 1 bizimkiler. win 10 kurunca sasiriyo ekran kartini taniyo tanimiyo falan kafa agritiyor baya. Faz 2 lerde 8.1 kurulunca biostan kendi etkinlestiriyormus sanirim ama faz 1 lerde oyle bir nimet yok maalesef. Tahtalarin arkalarinda etiketler mevcut ama teker twker tahtalari sokup etikete bakip tekrar yerine koymak ciddi sıkıntı. Kendi imajımı yuklemeden once keylere baktim hepsi vestelin imajindan yuklendigi icin ayni keye sahipler. Isin ilginci onu da kabul etmiyor.

7. fatih45

fatih45 Aktif Üye

8. tahtakama

tahtakama Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar okuldaki bilgisayar sınıfımdaki ana makinamda netsupport school var ve ben aynı öğrenci bilgisayarlarını kontrol mantığıyla etkileşimli tahtaya da netsupport school öğrenci için olanını kurdum.

Etkileşimli tahtaya kendi bilgisayar ekranımı yansıttığım zaman haliyle tam ekran olacak şekilde gelmiyor ana bilgisayar görüntüsü. Etkileşimli tahta üzerinden ekranı tam ekran yapıyorum ama görüntü aktarmayı her kapatıp tekrar açtığımda yine ekran boyunu ayarlamam gerekiyor.

Bunun netsupport da çok kurcaladım ayarını bulamadım. Netsupportu aynı mantıklı kullanan var mı acaba? Eğer bu yöntem olursa hem projeksiyona ihtiyaç kalmayacak hem de yine ana makinadan etkileşimli tahtayı da kontrol ederek ders anlatımı kolaylaşabilecek gibi geldi?

9. yekkk

yekkk Üye

netsupport un win8 ile uyum sorunu olabilir hocam. eğer öyleyse netsupportun yeni versiyonunu yüklemen gerekebilir.

10. meb58

meb58 Üye

arkadaşlar acilll.
    akıllı tahtanın fare işaretçisi görünür oldu. hiç bi iş yapamıyoruz. nasıl hallediriz

11. AlperSevimli

AlperSevimli Site Gezgini

Akıllı tahtanın dokunmatik sorunu var. Touch Screen'den ve tablet pc ayarından da kalibre ettim ancak gene dokunmatiğinde sıkıntı var. İstediğim gibi algılamıyor. Sizce sıkıntısı nedir ?

12. elite

elite Site Gezgini

Hocam bizde de benzer sorun vardı ekran önündeki boşlukta toz veya yabancı cisim olabiliyor kamera ışınlarını etkililiğini engelliyor güzel bi silin ekranla kasa arasındaki o yeri boydan boya düzelit diye düşünüyorum. bizimki düzeldi.

13. eddielee

eddielee Site Gezgini

aynı sorun bizde de oluştu
    yetkili servis gelip bir kablo değiştirdiğini soyledi.

14. AlperSevimli

AlperSevimli Site Gezgini

Hocam kalibre ediyorum mesela. Sonrasında etkileşimli tahtayı kapatıp açıyorum , tekrar sıkıntı çıkarıyor. Tozla mı alakalıdır acaba ?

15. hallar2003

hallar2003 Üye

Akıllı tahtada excel oyunları açılmıyor, acaba ne yapmam gerekiyor. Lütfen

16. gozdeadak

gozdeadak Üye

17. routerturk

routerturk Üye

YAYINEVİ PROGRAMLARI

arkadaşlar merhaba... yayınevlerinin kitaplarına yardımcı akıllı tahtalar için interaktıf uygulamaları var. Uygulamalar normal çalışıyor fakat PowerPoint benzer bir tasarım yapılmış ve asıl sorun Windows 8.1 olan tahtalarda uygulama açıldıktan sonra sankı powerpoınt te bazı slaytların kendiliğinden silinmesı gibi uygulama içinde bazı sayfalar kayboluyor. Virüs mü sistem hatası mı olduğuna karar veremedim. Boyle bir sorunlar karsılasan var mı..?

18. burock_26

burock_26 Seçkin Üye Seçkin Üye

atak programı tahtayı açmıyor

19. bt^

bt^ Aktif Üye

bizim tahtalarda da kapalıyken açılıyormuş gibi ses geliyor tek bip sesi ama açılmıyor, neden olduğunu anlamadım, her defasında prizden çıkarmak da olmayacak sizden bu durumla karşılaşan var mı, şimdiden teşekkürler..

20. SeA_

SeA_ Seçkin Üye Seçkin Üye

Toz ve aşırı güneş ışığı sorun yaratabiliyor bunun yanısıra yazılımsal değil donanımsal olma ihtimali var.

Köşelerde kameraların ışıkları yanıyor mu?

Köşelere sıkıca bastırınca işlem yapıyor mu?

Eğer kamera arada donuyorsa kablo değiştiriliyor.

Faz1 et'lerden biri bozuldu baktılar kabloda değil kamerada faz2 sistemi kurdular düzeldi.

Sırayla

Toz vs kontrolü
    Kalibrasyon ayarı
    Vestel imajı ile imaj atma

Hâla devam ediyorsa teknik servis

elitbote bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal