Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Kodla Büyü
Re: Akıllı tahtalarda en çok gelen sorular neler?

tcoalngsau' Alıntı:
Öğretmenlere bir şey anlatırken çok kesin emin olmadıgınız konularda;

örneğin: hocam acaba starboard sayfalarını klavyeden delete ile silebiliyormuyuz diye sorduklarında veya siz o an aklınıza gelen bir şeyi anlatmak istediğinizde emin değilseniz şöyle girin konuya..evet şimdi bakalım klavyeden delete yapınca silinecek mi? evet silinmiyormuş demekki sadece sağ tıklayıp siliyoruz.. :D:D karizmayı çizmemek lazım. veya evet şimdi mpeg formatındaki video yu açmaya çalışalım göreceksinizki orada da aynısı oalcak derseniz bazen bu tür kesin yargıların sonunda istediğiniz olmayabiliyor..bence kesin emin olmadıgınız konularda yuvarlak kelimeler kullanın.yoksa konuya hakim olmadıgınızı düşüneceklerdir.tavsiyemdir nacizane..
Güzel :++:

TouchScrean Control panelinde Setting den calibrate setting i 25 yaparak kalibrasyonu daha iyi ayarlamış oluyoruz.4 te iken hassas olmuyo dokunmatik.

akıllı tahtada kablosuz ağ bağlantısı olmasına rağmen ve bağlanmama rağmen kablosuz ağ işareti üzerinde çıkan ünlem işareti nedir?
karşılaşan varmı acaba?

saayees' Alıntı:
akıllı tahtada kablosuz ağ bağlantısı olmasına rağmen ve bağlanmama rağmen kablosuz ağ işareti üzerinde çıkan ünlem işareti nedir?
karşılaşan varmı acaba?
Henüz akıllı tahta kullanmadım ama modem veyaz access pointlerle alakalı bir durum. Laptop ile kablosuz bağlandığınızda da aynı uyarı çıkıyor mu?
Okulda kablosuz internete ilk geçtiğimizde bizde de benzer sıkıntı vardı. Aynı modemden kablo ile bağlanan makinalarda herhangi bir uyarı yoktu. Modem ve access pointler üzerinden kablosuz bağlananlarda ise o uyarı çıkıyor ama internete girmelerinde bir sorun olmuyordu. Biz ayarlara dokunmadığımız halde bir kaç hafta sonra o uyarı kendiliğinden gitti. Sebebini ben de anlayamadım.

güzel başlık olmuş, takipteyim...

Bazı öğretmen arkadaşlarımız güç kablosunu çıkartmayı başarmışlar :D Sonrasında internetten indirdikleri Flv vb. uzantılı dosyaları açamıyorlar bu konuda bir yakınma söz konusu.. Office konusunda genel bir sıkıntı var.. Bir akıllı tahta da açabildiklerini diğerinde açamadıklarını söylüyorlar.. Yaklaşık 32 tane akıllı tahta var okulda.. :) Daha hiç birine adam akıllı bir program vs.. yüklemedim.. Görevlendirmeleri ve ilden gelecek imajları bekliyorum...

Bende salı günü lisede göreve başlıyacağım. Lise müdürü, hocam akıllı tahtalarda internete giremiyoruz demişti. Acaba sorun driverlarmı kurulu değil, yoksa başka bir ayar mı yapmamız lazım? Ayar yapılacaksa nereden yapacağız acaba:((

doktor bu ne : etkileşimli tahta :puhaha:

HASGUL' Alıntı:
TouchScrean Control panelinde Setting den calibrate setting i 25 yaparak kalibrasyonu daha iyi ayarlamış oluyoruz.4 te iken hassas olmuyo dokunmatik.
yok arkadaş değişen bişey yok ben denedim. vestelin elemanıyla ahbab olduk oda sorunu kabul ediyor. üs kenardan 5 cm kadar bir şeritte algılamada kayma var bunu için vestel bir çalışma yapmış pardusda bi problem yok entegre edebiliyoruz ama win de edemiyoruz dedi. çalışmalar sürüyo falan filan. bu arada çift tıklama sorunu ise 4 versiyon imajlarda kaynaklanıyo 1. versiyolarda böyle bir hata yok. bizde ikiside var.

ve tavsyiye olarak vesteleden tahtaların imajını bir harici hardiske alabilirsiniz ben aldım 20 dk da kurulum tamam (kontroller dahil) ama o nhardiski başka bi işte kullanamıyorsunuz.

tahtaların çoğunda administratorda sağ tuş yeni klasör aç aktifken normal kullanıcıda kapalı, normal kullanıcı da silde aktif değil geri dönüşüme de atılmıyor bu yetkiyi açmak için ne yapmak gerek

Vestel akıllı tahtalar aslında dokunmatik değil, bit tv ekranına dokunmaları algılayan bir çerçeve takılmış, kızılötesi ışınlar tarama yapıyor, yani dokunmasanız da ceketinizin kolunu algılar, çift tıklama temiz olmalı yatay tutmayın kalemi dik tutun.

ekranın önünün tarıyor, şunun gibi birşey;
http://www.chip.com.tr/haber/tek-aparat ... _3512.html

Yani telefonlar gibi değil, dokunmatikleri sorun olacak :(

tahtaların çoğunda administratorda sağ tuş yeni klasör aç aktifken normal kullanıcıda kapalı, normal kullanıcı da silde aktif değil geri dönüşüme de atılmıyor bu yetkiyi açmak için ne yapmak gerek

figosde' Alıntı:
ppt için eogrenimde indirebileceginiz yazılımlardan PowerPointViewer ı yükleyin, yasal olmayan yazılım yüklemeyin.

http://eogrenim.meb.gov.tr/Yazlm%20ndir ... Items.aspx
İlla da power point diyen, LibreOffice i kullanmak istemeyen öğretmenler için ideal bence de. Üzerinde değişiklik yapılmıyor ama hazır sunuları görüntülüyor. PowerPointte ısrarcı olanlara birebir :)

Arkadaşlar bu başlığı açan arkadaşa öncelikle teşekkür ederim. Saayees arkadaşımın karşılaştığı sorunla bende karşılaştım ac veya modemi laptopta veya diğer bilgisayarlarda internete bağlanıyorum sorunsuzca ama akıllı tahtalarda sınırlı erişim uyarısı veriyor ve nete bağlanamıyorum çözüm nedir ki?

Etkileşimli tahtalara yüklenmesi gereken programların genel bi listesi var mı peki arkadaşlar? Yada siz hangi programları yüklüyorsunuz?

Mesajımız bulunsun, faydalı başlık... :+1:

KöfteHoRr' Alıntı:
Etkileşimli tahtalara yüklenmesi gereken programların genel bi listesi var mı peki arkadaşlar? Yada siz hangi programları yüklüyorsunuz?
Ben şimdilik bunları yükledim hocam. Öğretmenlerin isteği oldukçada başka programlar yüklemeye devam edecez :)
fn9g8.jpg

akdenizkanki' Alıntı:
Bende salı günü lisede göreve başlıyacağım. Lise müdürü, hocam akıllı tahtalarda internete giremiyoruz demişti. Acaba sorun driverlarmı kurulu değil, yoksa başka bir ayar mı yapmamız lazım? Ayar yapılacaksa nereden yapacağız acaba:((

hocam internete igrebilmeleri için bir kablo veya wireless yayını gerek..tahtadan wireless ile bağlanabilirsiniz sanırım ayrıca kablo çekerekte bağlantı oluşturulabilir.

KöfteHoRr' Alıntı:

İlden gelen dosyalarda yok yok maşallah herşeyi yüklemişler..

gomplayer
chrome
firefox
adobe reader
office 2007 :S
e-içerikler

benim yüklediklerim

movie maker 2.6
quick media converter
firefox video downloader eklentisi

akdenizkanki' Alıntı:
Akıllı tahtalar herhangi bi ağa dahil edilmemiştir ondandır hocam. Bazı müdürler bilgisayar kendiliğinden internete giriyo zannediyo. Yakında fiber internet bağlayacakları için hiç uğraşma internet işiyle. Wireless çekiyosa girersin şifreyi olur biter. Ama kablo işine girme derim hocam. Diğer öğretmenler derste kullanacaklarının evde ya da internet olan bi yerde indirip getirsinler.

tcoalngsau' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:

İlden gelen dosyalarda yok yok maşallah herşeyi yüklemişler..

gomplayer
chrome
firefox
adobe reader
office 2007 :S
e-içerikler

benim yüklediklerim

movie maker 2.6
quick media converter
firefox video downloader eklentisi
OFFICE 2007 :) Öğretmenler çok mutludur bence şuan hocam :)

arkadaşlar Metin Kalemi ile Türkçe yazıdğımız kelimeleri otomatik oalrak bilgisayar yazısına çeviriyor malum. Fakat ingilizce gibi farklı dillerde kelimeleri algılamıyor ve garip harfler cıkıyor ortaya.Bu durumun ortadan kalkması için bir yama program kuruluyormuş bilen var mı?

benim de bugün ilk günümdü umduğum gibi geçmedi ama inşallah daha iyi olur..gelen sorunlar
Akıllı tahtada belirli noktalara yazılmıyor...
Akıllı tahta kablosuz interneti nasıl yapılıyor yada yapılıyor mu?
Akıllı tahtaya format atılıyor mu?
Hepsine Cevabım:Hocam ben bi bakayım....hocam bi incelim...hocam bugün ilk günüm sistemi bi çözeyim... :? :?

Geri