Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Kodla Büyü
Arkadaşlar imaj attıktan sonra ses gelmiyor. Bir tanesine driver proğramıyla çok uğraşarak sesi tanıtabildim. Diğerleri aynı yöntemlerle sesi tanımıyor.Sorun ne olabilir? Ses sorunu yaşayan arkadaşlar bu sorunu nasıl çözdü?

aysecan' Alıntı:
Arkadaşlar imaj attıktan sonra ses gelmiyor. Bir tanesine driver proğramıyla çok uğraşarak sesi tanıtabildim. Diğerleri aynı yöntemlerle sesi tanımıyor.Sorun ne olabilir? Ses sorunu yaşayan arkadaşlar bu sorunu nasıl çözdü?
sesi tv üzerinden sonuna kadar kapatıp acıyoruz 1 2 sefer.

ademola' Alıntı:
aysecan' Alıntı:
Sorun çözüldü arkadaşlar. Virüs proğramını kapattıktan sonra driverpack ile eksik driverları kurdum.

arkadaşlar faz 2 tahtalardan birinde öğretmenler flash bellek taktıklarında tahta donuyor,hiç bir işlem yapmıyor,10 dk sonra ancak kendine geliyor.Tek bir öğretmenin flash belleğinde yapsa acaba flash bellek mi sorunlu diyeceğim ? ama diğer öğretmenlerde de aynı sorun yaşanıyor.Flash bellek takılmazsa tahta sorunsuz çalışıyor.Dün akşam okul çıkışında tüm diski silip yeniden imaj yükledim ki virüs varsa silinsin diye.Kendi usb mi taktım çalıştırdım sorun yoktu.Ama bugün öğretmenler kullanmaya başlayınca tekrar aynı şikayetler gelmeye başladı.Bu arada bu tahtanın kameraları 2 hafta önce değiştirilmişti.

faz2 akıllı tahtaların bazılarında fare imleci kendiliğinden kaymaya başlıyor. herhangi bir klasör seçildiğinde klasörü taşımaya başlıyor vb. nedeni ve çözümü nedir acaba?

zeckevs' Alıntı:
faz2 akıllı tahtaların bazılarında fare imleci kendiliğinden kaymaya başlıyor. herhangi bir klasör seçildiğinde klasörü taşımaya başlıyor vb. nedeni ve çözümü nedir acaba?
+ masaüstünde herhangi bir kısayol simgesine tıkladığınız zaman da kayıyor

zeckevs' Alıntı:
Tekrar kalibrasyon yapınız. (Masaüstündeki Optik Touch ile)

bir deneyelim.
bir keresinde usb mouse taktım. mouse takınca ve çıkardığımda sorunun çözülmüş olduğunu gördüm. ama bu tekrar olmadığı anlamına da gelmiyor. sizde deneyebilirsiniz.

ademola' Alıntı:
aysecan' Alıntı:
tv üzerinden derken kasa üzerindeki tuşlar ile mi?

faz 2 tahtaya eba dan indirdiğim imajı yükledim siyah ekran hatası veriyor. flasha rufusla attığım imajı yüklerken uefi olarak seçmeme rağmen tahta usb olarak görüyor.. sorun bundan mı bilmiyorum. yükleme yaparken %51 de hata veriyor. ama işleme devam ediyor.. işlem başarılı dediğinde tahtayı yeniden başlatınca siyah ekranda yazılar çıkıyor..hata veriyor. rufus harici bir programla da denedim yine aynı şey oldu..sadece %51 de hata vermedi. sorun nedir acaba???

Arkadaşlar yerel alan ağı için çekilen okul içi kablolamada numaralandırma nasıl olmalı?
Yani 1 numaralı kablonun yanında 2 numaralı kablo mu olmak zorunda?
benim okulumda sınıftaki data kablolarından birinde 5 yazarken yanındakinde 73 yazıyor ve bu bütün okul içinde bu şekilde. bu doğru mu? Şartnameye uygun mu?
benim bildiğim bunun belli bir düzeni vardı ve saat yönünde artan şekilde olması gerekmez mi?
birkaç yere yazdım forumda kusura bakmayın ama kesin kabul yapacağız bekletiyorum... :(

İyi günler 2. faz vestel akıllı tahtamızda HDMI ile bilgisayarı bağlayınca tahtaya görüntü geliyor ama bilgisayarı bağlamadan normal açmaya çalıştığımızda görüntü gelmiyor. sorun nedir nasıl halledilir acaba?

mahonyhacettepe' Alıntı:
zeckevs' Alıntı:
Tekrar kalibrasyon yapınız. (Masaüstündeki Optik Touch ile)

varmı bir sonuç hocam

Bugün kablosuz fareyi akıllı tahtaya bağladım, algılama sesi geldi ama fare çalışmadı. Bir kaç kez denedim olmadı. USB girişine Flash takınca çalışıyor. Fareyi başka PC'de denedim sorunsuz çalıştı. Tahtada eksik bir durum var mı? Yüklememiz gereken bir şeyler, farenin çalışması gerekmiyor muydu?

sermiyan08' Alıntı:
İyi günler 2. faz vestel akıllı tahtamızda HDMI ile bilgisayarı bağlayınca tahtaya görüntü geliyor ama bilgisayarı bağlamadan normal açmaya çalıştığımızda görüntü gelmiyor. sorun nedir nasıl halledilir acaba?

hocam bize de tahta yeni geldi.HDMI girişinin olduğu yeri nasıl actiniz acaba.sol alttaki kapağı açabiliyor muyuz?

kesh.zombie' Alıntı:
sermiyan08' Alıntı:

hocam bize de tahta yeni geldi.HDMI girişinin olduğu yeri nasıl actiniz acaba.sol alttaki kapağı açabiliyor muyuz?

hocam faz 2 lerde hdmı girişlerini kimse bilmesin,görmesin ve kullanmasın diye epey uğraşmışlar :verymad:

İyi günler 2.faz vestel akıllı tahtamızın birinde ses sorunu var diğerinde dokunmatik sorunu var. Ses için tahtanın ses düğmesini denedim, sürücüsünü kaldırıp yükledim ancak işe yaramadı. Dokunmatik sorunu için tahtanın dokunmatik düğmesini denedi, sürücüsünü kaldırıp yükledim sorun yine devam ediyor. Sizce ne yapmalıyım?

bizim okulda tahtalara Atak 1.9 kurulu ancak usbleri takınca sisteme giriş yapılamıyor sistemi tekrar yükledim atak ı tekrar kurdum ancak olmadı :( Atak ekranı açılıyor fakat usb yi tanımıyor geri sayım yapıyor kapanıyor okuldaki çoğu tahta da bu sorun var

ARKADAŞLAR YENİ KAYITTA BULUNDUM. TÜM MESAJLARI OKUYAMADIM DA. BENİM OKULUMDA TAHTALAR 1. FAZ VE İNTERNET MEVCUT.3 YILDIR TAHTALAR KULLANILIYOR. TAHTALAR YAVAŞLADI DİYE ÇOK SÖYLENİYOR ÖĞRETMENLER NE YAPABİLİRİM. Bİ DE TAHTALARDA ATAK PROGRAMINI KULLANIYORUM TEK SIKINTI YAŞADIĞIM NOKTA USB GİRİŞLERİ GEVŞEDİ HOCALAR SÜREKLİ DEĞİŞMESİNİ İSTİYORLAR. VESTEL İLK USB DEĞİİŞİMLERİNİ ÜCRETSİZ Mİ YAPIYOR. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Bir kere mahsus arızalarda ücretsiz ama girişler gevşedi diye değiştirirler mi bilmem...

orhanak' Alıntı:
hocam faz 2 lerde hdmı girişlerini kimse bilmesin,görmesin ve kullanmasın diye epey uğraşmışlar :verymad:
Aynen Hocam yaa.. Tasarımını yapan gerizekalıyı kutlamak gerek iyi iş çıkarmış..

Geri