Akıllı Tahtalarda En Çok Gelen Sorular Neler?

Kodla Büyü

ferdierdem55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Mersinde Bilişim Tek. Rehber Öğretmenliği görevlendirmeleri başladı. Görevi başlayan ve başlayacak olanlara kolaylıklar diliyorum. Acaba okullarda öğretmenler en çok hangi soruları soruyor? Bu başlık altında sorulan sorular ve çözümlerini yazarsak, başka arkadaşlara da aynı sorular geldiğinde daha çabuk cevap verebilir diye düşündüm. Mesela bana ilk günden bir yığın soru geldi ama kritik sorular değildi:) Basit sorulardı. Acaba size gelen sorulardan çözümü karmaşık olanlar var mı? Paylaşırsanız sevinirim ve biz de bilgilenmiş oluruz.

Re: Akıllı tahtalarda en çok gelen sorular neler?

sanırım şu an için çözümü olmayan bir soru : dokunmatik bazen çift tıklayınca algılamıyor niye?

çift tıklama aralığı uzunda o yüzden... denetim masası/fare seçeneğinden hızlı yönünde yeterli miktar kaydırın, sorun çözülecektir.

e-ceylan' Alıntı:
çift tıklama aralığı uzunda o yüzden... denetim masası/fare seçeneğinden hızlı yönünde yeterli miktar kaydırın, sorun çözülecektir.

hocam tıklama aralığından değil diye biliyorum,ne kadar hızlı da vursan bazen oluyo hiç banamısın demiyor.yeri geliyo D nin içine giremiyosun.mecbur sağ tık-aç diyoruz şimdilik

Evet tıklama sıkıntısı var doğru. Ben de farkettim onu.

*İmleç dokunmadığım halde kontrolsüzce hareket ediyor (önlük kolu falan değiyor muhtemelen ya da sinek :) )
*PDFlerde az kaydırsam bile sayfalarca aşağı-yukarı gidiyor yakalayamıyorum (bizim tahtalarda sadece Adobe Reader vardı, Foxit yükledim çözüldü)
*Z kitap bulamıyorum
*Bilgisayarı nasıl bağlayacağım v.b.

işe yarayacak bir başlık olmuş, :+1: yakında benimde sorularım olacak :oops:

sual-klasör içinde veriler olmasına rağmen klasör boş görünüyor
el_cevap---klasör içinde sağ tık -özellikler- salt okunur işareti kaldır- içerik görünsün ...

-"Hocam sizde fazla anahtar varmı? benimkini unutmuşum da"
-Ya sabııır.... :lol:

Çift tıklama sorunu Netsupport Protect yazılımından kaynaklanıyor. Administrator kullanıcısında bu sorunun olmadığını farketmişsinizdir.

ferdierdem55' Alıntı:
Arkadaşlar Mersinde Bilişim Tek. Rehber Öğretmenliği görevlendirmeleri başladı. Görevi başlayan ve başlayacak olanlara kolaylıklar diliyorum. Acaba okullarda öğretmenler en çok hangi soruları soruyor? Bu başlık altında sorulan sorular ve çözümlerini yazarsak, başka arkadaşlara da aynı sorular geldiğinde daha çabuk cevap verebilir diye düşündüm. Mesela bana ilk günden bir yığın soru geldi ama kritik sorular değildi:) Basit sorulardı. Acaba size gelen sorulardan çözümü karmaşık olanlar var mı? Paylaşırsanız sevinirim ve biz de bilgilenmiş oluruz.
cevre-birimleri-yazici-projeksiyon-akilli-tahta-f109/akilli-tahtalar-ile-ilgili-hersey-t97937.html

bence bu başlık çok iyi olmuş. gün görevlendirmeyle yeni okula başladım and lisesi.önceden ilkokuldaydım.etkileşimli tahtalarla ilgili doğru dürüst bişey bildiğim de yok. heres burda ne tarz soru ve sorunlarla karşılaştıığını yazarsa iyi olur. herkese kolay gelsin

Poverpoint sunuları neden çalışmıyor?
Cevap : Ms Ofis yok. Libre Ofisde Çalıştırın varsayılan programı değiştirin

1. hocam elektirik kablosu çıktı tahtayı kullanamıyor.
2. PPT sunuları açılmıyor.
3. program yükleyemiyorum. gibi sorunlar ve tabiki çift tıklama sorunu.

sağ tık olayını üzerinde beklememe rağmen yapamıyorum..kaç sn beklemek gerekiyor.klavyeyi açıp sağ tık yapıyorum şimdilik.

oasisbilgisayar' Alıntı:
Çift tıklama sorunu Netsupport Protect yazılımından kaynaklanıyor. Administrator kullanıcısında bu sorunun olmadığını farketmişsinizdir.
Nasıl çözeceğiz hocam sorunu gercekten ders anlatımı esnasında buyuk bir sıkıntı

.pdf lerin kayma sorunu çözümü: View menüsü, Page Display, Single Page dediğinizde düzeliyor.

Faydalı bir başlık olmuş, teşekkürler

faydalı başlık teşekkrler :+1:

Çift tıklama için güzel bir çözüm.. klasör seçeneklerinden tek tıklamayı ayarlayın rahat edin. pdf hızlı kayma sorunu için foxit reader programını kullanabilirsiniz. usb girişleri bozulmasın diye tahta için ayrı usb çoklayıcı alınması iyi olur. eğer imkan varsa kablosuz mouse ve klavye çok büyük yardımcı. tahtanın kablosu arkdan çıkmışsa bir iki kişi üst çerçeveden hafif kaldırsın eli küçük birisi tahtanın orta noktakarında bir yerde kablo girişine hemen taksın. yalnız tahtayı tekrar yerine iyice oturtmak lazım. bunu anlamak içinde sağa sola rahat bir şekilde kaydırabiliyorsanız kızağa tam oturmuş demektir. aksi takdirde düşme tehlikesi var.

birde benim en çok faydalandığım siteleri var.. tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    60.1 KB · Görüntüleme: 5,012

soru : bu tahta akıllı tahta mı?
el cevap : hayır etkileşimli tahta...

zambak yayınları veya bir kaç yayın evi öğretmenlere usb içinde içerik vermişler ama admin kullanıcısını açmadan program çalışmıyor. başka bir çözüm varmı?

arkadaşlar bu admin şifresi tüm türkiyede ortak mı? ve de biz bu şifreyle istediğimiz programları kursak ne olur?

arkadaşlar bugün ilk günüm and lisesinde malum, sorular başladı yavaştan. bir öğretmen arkadaşın taşınabilir diskini tanımıyormuş tahta. ne yapılabilir?

lisansı alınmamış hiçbir yazılım yüklenmiyor diye biliyorum.
Exe dosyaları çalışmıyor kısıtlamalardan dolayı. Öğretmenler uygulamaları açamıyorlar. Admin kullanıcısı dışında çözüm yokmu ki

bu başlığı takip etmek benim içinde faydalı olacak

office 2010 starter bozulmuş yokmu bunu indirebileceğimiz bi yer libre ofis 20 slayt sonunda kendini kapatıyormuş

Geri