Akıllı Tahtalara Otomatik Kapanma Saati Ayarlama

Kodla Büyü

oz42

Üye
(win7 ve üzeri akıllı tahta ve bilgisayarlarda kullanılabilir) EBAAdmin kullanıcısı ile giriş yapıyoruz. Görev zamanlayıcıdan görev al deyip kapat3.xml dosyasını ekliyoruz. Çalışan görevler arasında kapat3 görevimize girip istediğiniz saaati ayarlayabilirsiniz. Tahtaların açık kalma sorununu çözmüş oluruz.(4 mesaj aşağıda da XP kurulu bilgisayarlar için görev yöneticisi dosyası ekledim)

Ekli dosyalar

• kapat3.rar
    1 KB · Görüntüleme: 164
Son düzenleme:
Bu dosya da XP kurulu bilgisayarlar için görev zamanlayıcıdan otomatik kapatma zamanı ayarlamada kullanılabilir. Yalnız kullandığımız kullanıcı hesabı şifreli olmalı. Görev zamanlarken doğru şifreyi girmemiz gerekiyor.

Ekli dosyalar

• kapat.zip
    172 bayt · Görüntüleme: 21
Görevi koşullar sekmesinden bilgisayar boşta olduğunda görevi başlat seçeneğinden çalıştırabilen var mı?

Hocam ben bunu denedim. Ebaadmin şifresi istiyor. şifreyi giriyorum. "görev zamanlayıcısı görevi oluşturamıyor. Kullanıcı hesabı bilinmiyor"" hatası alıyorum. Halbuki şifre doğru. Başka ne yapabilirim?

Hocam; (faz 2 için söylüyorum) tahta -etkileşimli tahta kullanıcısı-ile açıldığında kullanıcı değiştirip EBAAdmin kullanıcısına geçiş yapıyoruz. Bu kullanıcıda görev zamanlayıcıdan görev al dersek sorun olmayacaktır.

hocam birden fazla zaman seçebiliyormuyuz.
öğlen 12 de kapansın
öğleden sonra 15:10 da kapansın
akşam 5 te kapansın.

Wise Auto Shutdown kullanıyorum bilgisayarlar için, memnunuz, hergün tekrar ayarlamaya gerek yok, bir kere ayarlamak yeterli oluyor.

hocam birden fazla zaman seçebiliyormuyuz.
öğlen 12 de kapansın
öğleden sonra 15:10 da kapansın
akşam 5 te kapansın.
Evet hocam. Görev zamanlayıcıdan görevimizi açıp tetikleyiciler sekmesinden yeni zamanları ekleme, silme ve düzenleme yapabiliriz.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    57.4 KB · Görüntüleme: 78
Geri