Akıllı Tahtalara Lisanslı Antivirüs Tavsiyeleriniz

Kodla Büyü

bilisim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar malum, tahtalarda virüsler çoğalmaya başladı. Öğrencilerin, öğretmenlerin flashlarından bulaşıyor. Okulumuzda 96 tahtamız var. Lisanssız yazılım yüklemesi yapmayın denildiği için okul idaresine durumu anlattım. lisanslı uygun gördüğünüz bi programı belirleyin, ücretini hesaplayın almaya çalışalım dediler. Nod32 aklımdaki seçenek ama 100 kadar olunca hesabı iyi yapmak gerkiyor. Okul bilgisayarları ya da tahtalar için aldınız mı? uygun fiyata nerden almamızı tavsiye edersiniz? Önerilerinizi bekliyorum...

maşallah sizin okul zengin galiba bende internetten AVG 2013 free kurmayı düşünüyodum nod 32 kasmazmı ya sonuçta flash çok kullanılacak bu tahtalarda bir süre ağırlaştırmazmı naçizane fikrim tabi

aslında antivir ya da avastın ücretsiz olanından kurmayı düşünüyordum, ama lisanssız kurmayın uyarısı neticesinde idare bi fiyat ver ona göre karar verelim dedi. sayı çok ama sıkıntıda gün geçtikçe artıyor bu konuda. nod32 çok ağırlaştırmaz diye de düşündüm. farklı bi programda olabilir tabi.

bana kalsa kurarım ücretsizi, idare sen nasıl biliyorsan,uygunsa yap diyor ama yarın biri gelir niye kuruldu derse bana döner iş. o yüzden durumu idareye anlattım ya lisanssız-ücretsizi kuralım ya da para verip lisanslı alalım dedim. bi araştır dendi, muhtemelen 100 kullanıcı fiyatını görünce vazgeçecekler ama sonuçta bi çizelge versem ellerine iyi olacak.

cahilliğimi mazur görün devletimiz tahtalara antivirüs vermiyor mu?

hocam eğer eset alacaksanız normal bir bilgisayarcıdan değilde direk olarak eset firmasının kendinden alın. benim görev yaptığım okulda 2014 yılına kadar 120 pc için lisans vermişler uygun fiyata. sonuçta alım işlemi okul için yapılıyor ve eğitim amaçlı olduğu için kdv yi bile düşürebilirsiniz.

ok_series' Alıntı:
hocam eğer eset alacaksanız normal bir bilgisayarcıdan değilde direk olarak eset firmasının kendinden alın. benim görev yaptığım okulda 2014 yılına kadar 120 pc için lisans vermişler uygun fiyata. sonuçta alım işlemi okul için yapılıyor ve eğitim amaçlı olduğu için kdv yi bile düşürebilirsiniz.
hocam bu alım işlemi ile ilgili nasıl yapılmış? fiyat nasıl olmuş? ve kdv indirimi için ne yapmak gerekir bilgi verebilir misiniz? eset firmasına ne diyorlar bi sorayım...

bilisim' Alıntı:
bana kalsa kurarım ücretsizi, idare sen nasıl biliyorsan,uygunsa yap diyor ama yarın biri gelir niye kuruldu derse bana döner iş. o yüzden durumu idareye anlattım ya lisanssız-ücretsizi kuralım ya da para verip lisanslı alalım dedim. bi araştır dendi, muhtemelen 100 kullanıcı fiyatını görünce vazgeçecekler ama sonuçta bi çizelge versem ellerine iyi olacak.

Hocam sonuçta ücretsiz dağıtımı yapılıyor bunlarında yasal çerçeve oluyor herşey o yüzden sorun olmaz. Ücretsiz olan ve faydalı olacak programları kurma noktasında herhangi bir kısıtlama yok diye biliyorum. Tabi alternatifleri incelersiniz.

Ben Avg 2013 Free kurdum.Bütün tahtaları combofix ile temizledim..gene de baş edemiyorum.sürekli öğretmenlerden şikayet duyuyorum..iyice sinirlenmeye başladım..tahtalarda kilit var, öğrenciler flashlarını takıyor buna müsade eden okulun öğretmenleri...sonrada bana dert yanıolar..ne yapacağımı şaşırdım...hala yeni imajlar gelmedi.

Geri