Akıllı tahtadan telefona bağlanma...

Kodla Büyü

aslan0706

Süper Üye
Süper Üye
Akıllı tahtan telefona,telefondan akıllı tahtaya bağlanmak istiyorum. Bazı öğretmenler akıllı telefondaki dökümanlarını akıllı tahtaya direk yansıtmak istiyor. Timewiever ve airdroid denedim ancak meb hattında engelli olduğu için olmuyor. Böyle bir çalışma yapan var mı acaba?
Ya da meb engeline takılmayan bir yöntem var mı?

hocam telefondaki dosyaları bilgisayara wifi üzerinden aktarıp bilgisayarda görüntülemek ise amacınız android de file commander uygulaması var. Bu uygulamada Pc Dosya Transferi özelliği var.aynı wifi bağlı bilgisayarda uygulamanın vereceği 192...... ip numarasını tarayacınızda açıyorsunuz ve telefondaki dosyalara direkt ulaşım sağlayabiliyorsunuz.Ben 2-3 yıldır bu uygulamayı kullanıyorum.ekran yansıtmaktan daha verimli bence

işinize yarayabilir hocam.
file comander programını telefona yükleyip ordan pc dosya transferi var. çok basit. tefondaki dosyaları aynı flaşh takmış gibi görüyorsunuz. tek önemli konu ikiside aynı ağa bağlı olacak yani tefondanda kablosuzdan fatih e bağlı olması yetiyor

not netde fatih şifresi var. android programında full sürümü var. idare ara kablosu aramıyor artık. :)

timewiever gibi çalışan bir program istiyorum hocam. ya da airdroid gibi. direk tel ekranını görmek ve işlem yapmak istiyorum. ancak meb engelinden dolayı çalışmıyor bu programlar. dediğiniz programa da bi bakayım.

bence ekran yansıtmanın ciddi bir esprisi yok hocam.öğretmen hangi dosyayı göstermek istiyorsa bu yöntemle bilgisayara indirsin sonra bilgisayarda açıp göstersin.hem daha sonra kullanmak istediğinde hazır bilgisayarda bulunmuş olur hem çözünürlüğü orjinal şekilde izletebilmiş olur.bu yöntemde fatih meb olması önemli değil çünkü internetle bir alakası yok sadece aynı wifi ağı olması yeterli

file commander programını denedim. dosya içeriklerine ulaşıyor ve kullanışlı görünüyor. teşekkür ederim hocam. ekran yansıtamasakta içeriğini gröebiliyoruz.

hocam meb engelinden olmaz. bende yapıyorum çünkü. benim tel s4mini tuş kilidi girince aynı boş gösteriyor pahalı tellerde öyle sorun olmuyor :) yada bi ayar vardır bakmadım. meb engeli yok..

hocam geliştiri seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açmadığım için boş gösteriyormuş. seçeneği işaretleyince oldu.
pc remote ücretli hocam. en iyisi file commander. şimdilik meb engeline takılmadan çalışıyor.

hocam meb engelinden olmaz. bende yapıyorum çünkü. benim tel s4mini tuş kilidi girince aynı boş gösteriyor pahalı tellerde öyle sorun olmuyor :) yada bi ayar vardır bakmadım. meb engeli yok..

dediğim gibi meb engeli yok ve basit. adresi bi kere girince pc hatırlıyor zati.

Ekli dosyalar

• 20171103_150221.jpg
    20171103_150221.jpg
    75.1 KB · Görüntüleme: 440
  • 20171103_150250.jpg
    20171103_150250.jpg
    113 KB · Görüntüleme: 370
  • 20171103_150324.jpg
    20171103_150324.jpg
    72.4 KB · Görüntüleme: 328
https://drive.google.com/file/d/0B2l1VfLDe3gpc1FXUG92TDRSNkU/view apk sı

https://drive.google.com/file/d/0B2l1VfLDe3gpTTJFRGNkN2Vfa1k/view

bunu kullanıyorum. Youtube dan bir öğretmen arkadaşın tanıtımı vardı. dosyaları sanırım o yüklemiş. Güzel program, birçok işlevi var. ipderdi yok,barkod ile tahtadan okutup kullanabiliyorsunuz

Teşekkürler , çok güzel paylaşım , denedim çalışıyor tahtayı telefon üzerinden kontrol etmek için basit ve kullanışlı , tavsiye ederim

Tahtaya telefon ekranı yansıtması bir yolu samsung telefonlar için sidesync programı... ben arada kullanıyorum. Bir de kablosuz mouse tamamdır.

hocam geliştiri seçeneklerinden usb hata ayıklamayı açmadığım için boş gösteriyormuş. seçeneği işaretleyince oldu.
pc remote ücretli hocam. en iyisi file commander. şimdilik meb engeline takılmadan çalışıyor.
PC Remote uygulamasını bugün denedim. Herhangi bir ücreti yok. Daha sonra çıkacaksa bilmiyorum. Telefon dosyalarını paylaşma kısmını göremedim. Ama tahtayı wifi üzerinden kontrol etme işlemini çok beğendim. Bundan sonra sık sık kullanacağım.

Fiber gelince kablosuz internetler kapandı. Telefon ve bilgisayar aynı ağa nasıl bağlı olacak?

Bizde fiber var. Fatih ağına tel ile bağlanabiliyorum. İlginç şekilde farklı IP havuzlarından IP almalarına rağmen haberleşebiliyorlar.

PC Remote uygulamasını bugün denedim. Herhangi bir ücreti yok. Daha sonra çıkacaksa bilmiyorum. Telefon dosyalarını paylaşma kısmını göremedim. Ama tahtayı wifi üzerinden kontrol etme işlemini çok beğendim. Bundan sonra sık sık kullanacağım.

Hocam date cable denilen bir kısım var oradan telefonun dosyalarını görebiliyorsunuz.

Geri