Akıllı tahtada Açılışı hızlandırmanın yolu yok mudur?

Kodla Büyü

aslan0706

Süper Üye
Süper Üye
Faz 1 Akıllı tahta açılırken hoşgeldiniz yazısı ve diğer yüklemeler geç geliyor.. Ekranda çok bekliyor. Windows 7 den kaynaklı dicem değil. Windows 10 yükleyince de aynı durum geçerli. Harddiskleri yavaş diye düşünüyorum. Benim eski bilgisayar bile o kadar program olmasına rağmen daha hızlı çalışıyor.

Tahta içeriği geç yüklendiği için atak programı da geç çalışmaya başlıyor. Akıllı tahtalar zaten yavaş. Sonra daha da yavaşlıyor. ama faz 2 de böyle bir şey yok. Hep hızlı.

Ancak Faz 2 akıllı tahtalarda çok hızlı açılıyor. Bu sanırım ssd farkı.

Bununla ilgili nasıl bir yol bulabiliriz?

hocam ilk temiz kurulumdan sonra msconfig ile başlangıçta gereksiz gördüğün programları kapat sonrasında tahtaya deep freeze benzeri bir program kurmadan önce bir kaç defa normal şekilde başlat tekrar kapat ve tekrar başlat en az 3-4 sefer. sonrasında dilersen bilindik bir kaç usb diski tak otomatik olarak tanısın sistem sonra deep freeze çak. Yeniden başlatma yöntemini bizzat denedim. Epey işe yarıyor.

togius' Alıntı:
hocam ilk temiz kurulumdan sonra msconfig ile başlangıçta gereksiz gördüğün programları kapat sonrasında tahtaya deep freeze benzeri bir program kurmadan önce bir kaç defa normal şekilde başlat tekrar kapat ve tekrar başlat en az 3-4 sefer. sonrasında dilersen bilindik bir kaç usb diski tak otomatik olarak tanısın sistem sonra deep freeze çak. Yeniden başlatma yöntemini bizzat denedim. Epey işe yarıyor.
Aynen benim kullandığım yöntemler ve gerçekten her pc açılışı temiz oluyor.

MSCONFİG de açılış süresini 3 sn yapıyorum, hocalarımın dediği gibi gereksiz programları kısınca hızlı başlıyor. ayrıca total 360 security kurdum. o da gereksiz dosyaları silip sistem hızlandırması yapıyor. bunlarla bilgisayar hızı ciddi farkediyor.

Geri