akıllı tahta

Kodla Büyü

mkavakli23

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar;

Acaba elinizde mimodan farklı akıllı tahta kullanma programı var mı?

Akıllı tahtalar hakkında bilgi verecek olan varmı :) Kaça alabiliriz en uygununu ?

Gezgin-®' Alıntı:
Akıllı tahtalar hakkında bilgi verecek olan varmı :) Kaça alabiliriz en uygununu ?
bize meb gönderdi 1400 avrupa bakasını fazında çok iyi derte etkileşiml,
ama mimo aylık kullanımı var onu biz almamız lazım
***** felan bulduk ama sınırlı kullanıyoruz
2 bin ytl felan

KILIÇARSLAN' Alıntı:
bu mimio programını 1.5 yıldır kullanıyoruz neden bende lisans sorunu yaratmadı
bizdede yaratmıyor ama sınırlı kullandırıyor herşeyi yapamıyoruz..
Probil aradığımda orjinalı almamız gerektiğin söyledi...

ya bu mimonun yazılımı bende de sıkıntı yarttı 2. dönem bakmaya gelecekler. Lisans ile ilgili sıkıntı olmaması gerekiyormuş. öyle dediler. Daha fazla bilgisi olan varsa lütfen bizlere yardım etsin.

serhatdemir' Alıntı:
ya bu mimonun yazılımı bende de sıkıntı yarttı 2. dönem bakmaya gelecekler. Lisans ile ilgili sıkıntı olmaması gerekiyormuş. öyle dediler. Daha fazla bilgisi olan varsa lütfen bizlere yardım etsin.
lisans da demek istediğim şu
bugün aradım sadece şunu dediler şifre istedim... Tam kullanamadığımı söyledim.. Onlarda bize tam sürümün şifresini biz veremiyoruz.. Onu siz almanız lazım dediler...
Onların verdikleri lince ile herşey kullanamıyoruz
mesel hiç çıktı alamayı denediniz mi
tahtanın sol tarafında bulunan kontrol panelinde...
Kalipre ayarlarıda önemli hocam bu arada kalmeleriniz pilini felan şarjı ve kalibrasyonu bu tahtanı çalışması için önemli

merhaba arkadaşlar,

Eğer tahtanızın sol ve sağında gri renkli kapaklar var ise o ürünler cleverboard 'tur.
Teknolojik olarak ilk üretilen mimiolar vardır ve eski teknolojidir.

Birde sadece sağda siyah renkli bir kutu olan proboard lar vardır. Onlar hala hazırda satılan yeni versiyon bir üründür.

Gezgin-®
------------
Mimio cihazının liste fiyatı bildiğim kadarı ile 900 € civarında Türkiye Distribütörü ise Bekdata Teknoloji A.Ş isminde bir firma.

Bu firmayı (BEKDATA) bir arkadaşım Cleverboard hakkında aradığında ürünlerin kendilerinin olmadığını farklı bir firmanın bir ürünü olduğunu söylediler.

Eğer kullandığınız ürün mimio proboard ise www.bekdata.com sayfasının destek bölümünden mimio 'nun son versiyonu indirip kullanabilirsiniz. Mimio cihazını taktığınızda ürün kendisini lisanslıyor ve herhangi bir lisans olmadan çalışabiliyor. Ama bu yazılım maalesef cleverboard 'u desteklemiyor.

Hocam mimioyu tavsiye ederiz fyat, destek ve bir çok konuda alo dediğinizde yardımcı oluyorlar. İçerik konusundada tam destekleri var.Sanırım bu nedenden dolayı MEB mimioyu aldı.Ayrıca youtube dan da karşılaştırmaları görebilirsiniz.

akıllı tahta alacak olan arkadaşlar. özellikle sınıf ortamında kullanacaklar ise bozulma riskini en asgariye indirmek. öğrencilerin cihaza zarar vermelerini engellemek için mevcut tahta kullanılmak sureti ile kullanılan alıcı vericili sistemlerden uzak durmaları gerekiyor. bu sistemler gerek öğretmen için yeterli serilik kazandıramaması ve gereksede öğrenciler için dayanaksız olması yönü ile tavsiye edilmiyor. yeni nesil akıllı tahta lar olarak lanse ettirilen düzeneğin tamamen tahtanın içine gömülü olduğu sistemler ço daha avantajlıdır. tek dezavantajları fiyat konusu. ama kanımca oda aşıldı. deeptech ıpboard adı verilen yeni bir ürün bu anlamda tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verecektir. FİYAT OLARAKTA OLDUKÇA CAZİP. www.cansebilgisayar.com.tr bu adresle mutlaka bağlantıya geçin derim.
www.cansebilgisayar.com.tr [/url]

Ekli dosyalar

• 6.jpg
    6.jpg
    4.7 KB · Görüntüleme: 1,464
Hocam bildiğim kadarı ile ilk çıkan akıllı tahtalar panasonic in tahtalarıydı yani tahtaya bağımlı sistemlerdi. Oysaki tahtadan bağımsız olanlarda zemine na yaparsanız yapın sorun olmuyor ve istediğiniz her düz alanı duvar dahil akıllı tahta yapabiliyorsunuz.

Geri