Akıllı tahta - Tablet bağlantısı

Kodla Büyü
ademola' Alıntı:
Etab 5 de vsınıf uygulaması var . Eba dan w8.1 imajı indirirseniz onda da v sınıf uygulaması var. Ben yükledim denedim tablet tahta öğrenci tabletleri etkileşimi artık mümkün
Biraz ayrıntı mümkün mü?

cyln' Alıntı:
ademola' Alıntı:
Etab 5 de vsınıf uygulaması var . Eba dan w8.1 imajı indirirseniz onda da v sınıf uygulaması var. Ben yükledim denedim tablet tahta öğrenci tabletleri etkileşimi artık mümkün
Biraz ayrıntı mümkün mü?
Evet biraz ayrıntı lütfen.
Ayrıca Tahtaya tableti bağlayıp tahtayı tabletin ekranı olarak kullanmak mümkün mü?

cyln' Alıntı:
VUR4L' Alıntı:
Okulumdaki hocalar da tablete usb takabilmek ve akıllı tahtaya bağlanabilmek istiyor var mıdır bir çözümü?
Ucu daha ince olan usb bellekler var. Hatta kablolar.
http://www.hepsiburada.com/dark-micro-u ... m-bs300099
Hocam denedik o şekilde fakat tablet algılamadı yada görebilmesi için bir program/yöntem var onu bilemiyoruz. Ne yapmamız lazım.
İşin kötüsü tüm öğretmenlere tablet verdiler, ben görevlendirmeyim diye bana vermediler :lol: O yüzden pek kendim kurcalayamıyorumda.

Vsınıf tahta ve tablet için ortak uygulama çok az deneme imkanım oldu birçok fonksiyonu var ama tablet ekranını Touchpad gibi kullandık . Eokul sınıf listesi vardı öğrencilere erişim izni verip tahtayi kontrol edebiliyorlardi tabletiniz varsa deneyin programın pc versiyonunu eba dan bulabilirsiniz
http://www.eba.gov.tr/haber/1441374414

Merhabalar arkadaşlar
Tahtaya Faz 1 V sınıf uygulamasını yükledim.Öğretmen arkadaşın tabletinden V sınıf uygulamasını açtım.Bilgiler alınamadı uyarısı verdi.Tabletlerden internete bağlanamazsak nasıl V sınıf uygulamasını kullanacağız.

Tüm aygıtların ortak bir ağda bağlandığı ortamda V Sınıf uygulamasını deneyin

ali04' Alıntı:
redeemthepast' Alıntı:
Aynen tabletle akıllı tahta bağlatısı için bir çözüm bulmamız gerek

Okulumuza tabletler henüz gelmedi. Görme zorlugu olan bir öğrencimiz için tablet alınmış. Tahtadaki görüntüyü öğrenci bilgisayarına aktarabilir miyiz diye sordular. Biraz araştırınca idisplay,screenshare,airdisplay,splashtop2,remotodesktop,mikobo gibi programların olduğunu gördüm. Bunlardan bazıları sadece android-android arası iletişim sağlıyor. Bazıları pc-android arası iletişim sağlıyor.
En sonunda splashtop2 de kara kıldık. Öğrenci tabletine ve tahtaya kurdum. Öğrenci tabletinden tahtadaki görüntüyü görüp yakınlaştırabiliyor, tahtayı kontrol edebiliyordu. Değişik sürümlerinde tahtayı kontrol etme özelliğininde kapatılabildiğini öğrendik ve kontrol kısmını kapattık. Şuan sadece izleme yapıyor.
Programın pc ve android versiyonları yüklendi.

güzel düşünce...

Ben bu konuyu açtığımda ortada ne V sınıf uygulaması ne de AP cihazları vardı. Artık V sınıf uygulaması hazır, sınıflarda AP cihazları da kuruldu. Sanırım artık 2. dönem bu konuda çalışmalar başlayabileceğiz.

Elimde 2 adet Vsınıf yükleme dosyası var (biri android tablet için, diğeri akıllı tahta için), EBA'da yayınlanan dosyalar. Bizim tahtalarımız 1. faz (64 bit). Tahta için olan uygulamayı yüklediğimde program çalışmıyor. Masaüstüne bir kısayol atıyor fakat tıkladığımda exe dosyası bulunamıyor diyor ve açılmıyor. 1. Faz tahtalar için Vsınıf uygulamasını yükleyebilen ve akıllı tahta-tablet bağlantılı örnek bir ders yapabilen var mı arkadaşlar?

Okulumuza tabletler henüz gelmedi. Görme zorlugu olan bir öğrencimiz için tablet alınmış. Tahtadaki görüntüyü öğrenci bilgisayarına aktarabilir miyiz diye sordular. Biraz araştırınca idisplay,screenshare,airdisplay,splashtop2,remotodesktop,mikobo gibi programların olduğunu gördüm. Bunlardan bazıları sadece android-android arası iletişim sağlıyor. Bazıları pc-android arası iletişim sağlıyor.
En sonunda splashtop2 de kara kıldık. Öğrenci tabletine ve tahtaya kurdum. Öğrenci tabletinden tahtadaki görüntüyü görüp yakınlaştırabiliyor, tahtayı kontrol edebiliyordu. Değişik sürümlerinde tahtayı kontrol etme özelliğininde kapatılabildiğini öğrendik ve kontrol kısmını kapattık. Şuan sadece izleme yapıyor.
Programın pc ve android versiyonları yüklendi.

Benzer bir durumu yaşıyoruz. Tahtadaki görüntü kendi iPad'inde izlemesi gereken bir öğrencimiz var. Hatta yakınlaştırma da yapabilirse daha iyi olur. Buna uygun ücretsiz bir yazılım denk geldi mi?

Bahsettikleriniz ya ücretli ya da Meb hattında bağlantı sorunu yaşanıyor. Belki önereceğiniz başka da olabilir diye sormak istedim.

Geri