Akıllı Tahta Şifre Paylaşımı Hakkında

Kodla Büyü

ay_sen

Site Gezgini
Biraz önce yaşadığım bir olay için yazıyorum daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum.Görevlendirme olduğum okuldaki öğretmen akıllı tahtanın şifresini istedi,program kurulumu için.bende şifreyi veremiyeceğimi,program kurulumunu kendim yapabileceğimi söyledim.Oda biraz kızarak bunu ne dayanarak yaptığı mı sordu.Biraz gergin bi konuşma oldu.Kararım doğru mu? Sizler bu konuda ne yapıyorsunuz ?

Hocam rica ederdin, öğrenciler duymasın diye falan, sakıncalarını anlatırdın, verseydin.

Program yüklemek için bence şifreyi vermeyin. Bir şekilde şifre, değiştirdiyseniz bile (malum eski şifre öğrencilerde var) verirseniz öğrenciler mutlaka öğrenecektir. Kağıt üzerinde bununla ilgili herhangi birşey yok ama bence öğretmene; şifrenin yayılmasının önlenmesi adına kim olursa olsun verilmeyeceğini söyleyin. Belki görevlendirme yazımızdaki madde işinize yarayabilir destek olması açısından.

Bilişim Teknolojileri Rehberliğini Yürütecek Öğretmenlerin Görevleri
1. Fatih Projesi kapsamında kurulan BT destekli sınıflar ve BT sınıflarının amacına uygun bir şekilde kullanılması, kullanıma hazır ve işler durumda tutulması konusunda düzenlemeler yapmak, rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinde bulunmak.
2. Kurumun BT araçlarının garanti süresince amacına uygun kullanımını sağlamak
.......................

Resmi yazıdaki bu maddelere göre sınıflardaki BT araçları ile ilgili düzenlemeleri biz yapıyorsak program yüklemeyi de biz yapacağız demektir.

hocam imza karşılığı verseydin. tahtaya lisanssız kurulan programlardan veya doğabilecek zararlardan sorumlu tutulmam karşılığında akıllı tahta şifresini almayı kabul ediyorum gibi :mrgreen: zaten vazgeçerdi...

Böyle durumlarda hocam kesin olarak ilden bizi uyardılar. Suçlu duruma düşerim vb. demek, topu başka yere atmak uygun olur diye düşünüyorum.

Geri